Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie ogrzewanie
#21
ogólnie nie mówię pompie NIE, wręcz jestem prawie zdecydowany bo zyskam dodatkową "czystą przestrzeń". Jeżeli chodzi o ten kominek to też chętnie Smile zastanawia mnie czy można zrobić np odcięcie wylotu kominowego w czasie kiedy nie korzystam z kominka - po to aby nie tracic ciepła właśnie tą drogą.
Odpowiedz
#22
(24.11.2017, 12:28)Koval5891 napisał(a): ogólnie nie mówię pompie NIE, wręcz jestem prawie zdecydowany bo zyskam dodatkową "czystą przestrzeń". Jeżeli chodzi o ten kominek to też chętnie Smile zastanawia mnie czy można zrobić np odcięcie wylotu kominowego w czasie kiedy nie korzystam z kominka - po to aby nie tracic ciepła właśnie tą drogą.

Witam. Jak najbardziej możesz zainstalować przepustnicę na dolocie zimnego powietrza. Przepustnica powinna być w miarę szczelna że nie wspomnę już o samym wkładzie.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#23
Tak sobie to wszystko czytam i zastanawiam się dlaczego nikt nie wspomniał nic o tradycyjnym piecu na tradycyjne drzewo? Czy projekt tego domu nie pozwala na takie rozwiązanie czy są jakieś przepisy zabraniające zastaoswanie tego rodzaju ogrzewania? Pytam bo akurat ja do drzewa miałbym dostęp (pomijam to ile jest przy tym zachodu,brudu itp. indywidualna sprawa) Przepraszam jakbym nie ogarnął czegoś oczywistego.
Odpowiedz
#24
Pewnie z wygody
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#25
Piec zgazowujący drewno, jak najbardziej godne uwagi.
Odpowiedz


#26
Czyli niema żadnych przeszkód w ogrzewaniu domu piecem na drzewo czy ewentualnie węglem?
Odpowiedz
#27
A w czym widzisz problem?. W projekcie jest przewidziane ogrzewanie piecem na ekogroszek.
Odpowiedz
#28
(10.01.2019, 21:25)sierzant napisał(a): A w czym widzisz problem?. W projekcie jest przewidziane ogrzewanie piecem na ekogroszek.

Problemem może być plan zagospodarowania przestrzennego, który może nam narzucić określony system ogrzewania w domu. Może się tak zdarzyć, że będzie trzeba zrobić zmianę sposobu ogrzewania (np. gaz, pompa ciepła) poprzez adaptację projektu by dostać pozwolenie na budowę.
Odpowiedz
#29
Nie wiedziałem że w MPZP wskazują źródło ogrzewania... wczoraj usłyszałem że program czyste powietrze został wstrzymany ponieważ UE nie pozwala na finansowanie kotłów na wegiel i uwaga... na gaz... bo to nieodnawialne źródła energii...
Odpowiedz
#30
Ja też nie wiedziałem, ale faktycznie taki zapis w MPZP może się znaleźć.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu