Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie ogrzewanie
No właśnie ekologia. Ja również jestem za! Kiedyś nie do pomyślenia a teraz nawet w 70 tys mieście podczas pierwszych przymrozków już dało się wyczuć gryzące powietrze.
Również skłaniam się ku pompie ciepła ale trochę się też boje. Warto byłoby mieć w zanadrzu kominek ale gryzie się to z ideą energooszczędnego domu.
Gaz z butli wychodzi drogo, kiedyś już sprawdzalem, dzierżawa i sam gaz wychodzi tyle  ze pompa ciepla przy tym to tanioszka.
Zastanawia mnie ten piec na pellet taki niby złoty środek bo niska temp spalania... 
A ten audyt energetyczny jak wygląda? Robi się go rozumiem po ukończeniu prac czy można jakoś wyliczyć?
Odpowiedz
W mojej opinii piec na pellet to świetna sprawa, ale zupełnie nieopłacalne finansowo. Dobry kocioł kosztuje 10-12k PLN, więc doliczając koszt komina porównywalnie do pompy ciepła PW.
A koszty eksploatacyjne są 2x wyższe. Etat palacza i brak miejsca w kotłowni dostajemy w gratisie.
Odpowiedz
Audyt robisz na podstawie projektu z naniesionymi już zmianami - chodzi głównie o ocieplenie, okna, drzwi etc. Możesz orientacyjnie sobie wyliczyć zapotrzebowanie na cieplowlasciwie.pl Wtedy będziesz wiedział jakiej konkretnie pompy potrzebujesz. Ja u siebie też o tym myślałem, ale przy dużym zapotrzebowaniu ceny wychodzą z kosmosu.

Kominek się kłóci z energooszczędnym domem? Niekoniecznie. Jedynym problemem jest komin, ale on jest z reguły w wełnie więc jest jakoś izolowany. Doprowadzenie powietrza masz pod izolacją posadzki, wkład kominkowy oczywiście szczelny.
Odpowiedz
ogólnie nie mówię pompie NIE, wręcz jestem prawie zdecydowany bo zyskam dodatkową "czystą przestrzeń". Jeżeli chodzi o ten kominek to też chętnie Smile zastanawia mnie czy można zrobić np odcięcie wylotu kominowego w czasie kiedy nie korzystam z kominka - po to aby nie tracic ciepła właśnie tą drogą.
Odpowiedz
(24.11.2017, 12:28)Koval5891 napisał(a): ogólnie nie mówię pompie NIE, wręcz jestem prawie zdecydowany bo zyskam dodatkową "czystą przestrzeń". Jeżeli chodzi o ten kominek to też chętnie Smile zastanawia mnie czy można zrobić np odcięcie wylotu kominowego w czasie kiedy nie korzystam z kominka - po to aby nie tracic ciepła właśnie tą drogą.

Witam. Jak najbardziej możesz zainstalować przepustnicę na dolocie zimnego powietrza. Przepustnica powinna być w miarę szczelna że nie wspomnę już o samym wkładzie.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz

Tak sobie to wszystko czytam i zastanawiam się dlaczego nikt nie wspomniał nic o tradycyjnym piecu na tradycyjne drzewo? Czy projekt tego domu nie pozwala na takie rozwiązanie czy są jakieś przepisy zabraniające zastaoswanie tego rodzaju ogrzewania? Pytam bo akurat ja do drzewa miałbym dostęp (pomijam to ile jest przy tym zachodu,brudu itp. indywidualna sprawa) Przepraszam jakbym nie ogarnął czegoś oczywistego.
Odpowiedz
Pewnie z wygody
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
Piec zgazowujący drewno, jak najbardziej godne uwagi.
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
Czyli niema żadnych przeszkód w ogrzewaniu domu piecem na drzewo czy ewentualnie węglem?
Odpowiedz
A w czym widzisz problem?. W projekcie jest przewidziane ogrzewanie piecem na ekogroszek.
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości

Menu