Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie ogrzewanie
#1
Witam!
Czytałem wiele artykułów i wypowiedzi ale nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi.. jakie ogrzewanie wybrać?
W miejscowości której będę budował dom nie ma gazu i w najbliższym czasie nie będzie.. chciałbym zrobić ogrzewanie podłogowe ale nie wiem jakie źródło do zasilenia będzie najlepsze?
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#2
Ale czy kocioł na ekogroch będzie odpowiedni do podłogówki oraz do cwu, 
Czy można podłączyć podłogówkę + cwu np. 150l  z zaworami mieszającymi, jak będzie wyglądać sprawność takiej instalacji?
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#3
wszystko można ludzie latają w kosmos to co dopiero ogrzewanie .

kocioł jaki chcesz, rozdzielacz podłogowy
i rozdzielacz grzejnikowy

rozdzielacz podłogowy ma ogranicznik temperatury jak ustawisz 32 to więcej nie wpuści a na kotle np 60

natomiast do grzejników pójdzie 60
oczywiście instalacja kotłowanina na zaworze 4d
zawór 4d m.in ochronny powrót

kotły z podajnikiem posiadają sterownik
który steruje ogrzewaniem podłogowym
praca kotła
i grzaniem bojlera
Odpowiedz
#4
(19.04.2017, 21:23)kuznia napisał(a): Ale czy kocioł na ekogroch będzie odpowiedni do podłogówki oraz do cwu, 
Czy można podłączyć podłogówkę + cwu np. 150l  z zaworami mieszającymi, jak będzie wyglądać sprawność takiej instalacji?

Ja będę instalował pompę ciepła + klimakonwektory i rezygnował z kominka w projekcie. 

Razem z żoną pracujemy w domy przez co spędzamy w nim duużo czasu i wiemy że ochłodzenie domu jest równie ważne co ogrzanie. Wydaje mi się również że w dzisiejszych czasach klimatyzacja to już nie jest luksus zwłaszcza w nowym domu.

A teraz pytanie do ciebie: jakiej klasy kocioł na ekogroszek chcesz użyć ? Jak wygląda OZC dla twojego projektu po adaptacjach ? Czy po prostu dasz 10kW bo lepiej przewymiarować kocioł ?

A jak chcesz sobie poczytać to polecam blog o pompach ciepła który pomógł mi zrozumieć kilka rzeczy:http://www.blog.karbon.com.pl/pc-powietr...-weglowej/
Odpowiedz
#5
skad kolego jestes ?
Odpowiedz


#6
(19.04.2017, 22:09)lamix-moto napisał(a): skad kolego jestes ?
Śliwice (Dolnośląskie)
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#7
stoi już dom ?
Odpowiedz
#8
(19.04.2017, 22:07)lamix-moto napisał(a): wszystko można ludzie latają w kosmos to co dopiero ogrzewanie .

kocioł jaki chcesz,  rozdzielacz podłogowy
i rozdzielacz grzejnikowy

rozdzielacz podłogowy ma ogranicznik temperatury jak ustawisz 32 to więcej nie wpuści a na kotle np 60

natomiast do grzejników pójdzie 60
oczywiście instalacja kotłowanina na zaworze 4d
zawór 4d m.in ochronny powrót

kotły z podajnikiem posiadają sterownik
który steruje ogrzewaniem podłogowym
praca kotła
i grzaniem bojlera

Planuję tylko 1 grzejnik w łazience, reszta to podlogówka.
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#9
to ten 1 grzejnik nawet nie dawaj rozdzielacza porostu daj trójnik na rurach co zasilanie i powrot
Odpowiedz
#10
(19.04.2017, 22:15)lamix-moto napisał(a): stoi już dom ?
Planuję zacząć budowę sierpień/wrzesien 2017 :-)

(19.04.2017, 22:22)lamix-moto napisał(a): to ten 1 grzejnik nawet nie dawaj rozdzielacza porostu daj trójnik  na rurach co zasilanie i powrot

Tak też myślałem żeby zrobić :-)
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu