Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie ogrzewanie
#31
(10.01.2019, 21:25)sierzant napisał(a): A w czym widzisz problem?. W projekcie jest przewidziane ogrzewanie piecem na ekogroszek.

Problemem może być plan zagospodarowania przestrzennego, który może nam narzucić określony system ogrzewania w domu. Może się tak zdarzyć, że będzie trzeba zrobić zmianę sposobu ogrzewania (np. gaz, pompa ciepła) poprzez adaptację projektu by dostać pozwolenie na budowę.
Odpowiedz
#32
Nie wiedziałem że w MPZP wskazują źródło ogrzewania... wczoraj usłyszałem że program czyste powietrze został wstrzymany ponieważ UE nie pozwala na finansowanie kotłów na wegiel i uwaga... na gaz... bo to nieodnawialne źródła energii...
Odpowiedz
#33
Ja też nie wiedziałem, ale faktycznie taki zapis w MPZP może się znaleźć.
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
#34
W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie można wprowadzić zakazu ogrzewania budynków określonymi rodzajami paliw. Rada gminy nie ma takiej kompetencji. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie.

https://www.prawo.pl/biznes/czy-gmina-mo...89509.html
Odpowiedz
#35
(11.01.2019, 14:09)jankes napisał(a): W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego nie można wprowadzić zakazu ogrzewania budynków określonymi rodzajami paliw. Rada gminy nie ma takiej kompetencji. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie.

https://www.prawo.pl/biznes/czy-gmina-mo...89509.html

Wychodzi na to, że jak gmina wprowadzi zakaz ogrzewania budynków określonym rodzajem paliwa ( gmina mimo, że nie powinna to jednak może to zrobić) to trzeba zaskarżyć uchwałę miejscowego planu zagospodarowania do WSA. Po przebyciu tej drogi bedzie można używać każdego rodzaju ogrzewa w nowo budowanym domu.
Odpowiedz


#36
A to ci dopiero.. Ale to w sumie nie pierwszy przypadek, w którym cierpliwość popłaca (czyt. walka z urzędami). Ktoś mi wytłumaczy, jak ma się zagospodarowanie przestrzenne do źródła ogrzewania?   Confused
Odpowiedz
#37
Tak samo się ma jak to czy kalenica dachu ma być prostopadle czy równolegle do osi drogi...

Normalnie - wyobraź sobie teren który jest przewidziany pod zabudowę, z dopuszczeniem do budowy na małych działkach. Takie osiedle.
Niech każdy na tych 500 m2 zbuduje 110 metrowy domek i hajcuje węglem w piecu lub choćby z kominka...
No i masz - co masz...
Problem "smogu" to nie jest problem palenia śmiećmi - choć i to się zdarza i trzeba to tępić (ale to nie jest przyczyna nawet połowy "smogu")
Przy obecnych energooszczędnych domkach trzeba jeszcze umieć opalać je paliwami stałymi...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu