Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt instalacji gazowej
#21
Co do tego czy dawać rurę w elewacji to nie jestem pewien czy wogólę tak można, chyba w ziemi i dopiero podejście do domu a nie opaska z rury pod styro.
Nie długo będzie u mnie przyłącze , był projektant od instalacja wewnątrz działki i domu.
Jak zwykle jest dwie opcje, opiszę położenie domu i przyłącza. Skrzynka gazowa będzie po prawej stronie ogrodzenia, kotłownia jest po lewej stronie od strony działki.
1. Od płotu wzdłuż domu ok 25m , zakręt w lewo pod tarasem ok 10m i podejście do kotłowni
2. Od płotu w lewo pod kostką i wjazdem ,i wejść do garażu ok 15m , rurą po ścianie garażu i do kotłowni ok 10m.

Projektant był za opcją drugą i chyba taka będzie, czy to dobry wybór ?
Odpowiedz
#22
Dlaczego tak daleko? Ja, kiedy byłem w gazowni, dałem im mapkę z usytuowaniem budynku i zaznaczyłem gdzie chcę przyłącze, właśnie po to, by mieć jak najbliżej do 'kotłowni'
Odpowiedz
#23
Przyłącze gazowe robi się w linii ogrodzenia, w skrajnych przypadkach na budynku, kolega Rustin pisze, że ma kotłownię z tyłu domu (patrząc od frontu) dlatego musi "obejść" dom do kotłowni. Jeśli chodzi o wybór opcji weź pod uwagę cenę materiałów, przez garaż musi instalację gazową puścić Ci ze stali lub miedzi, natomiast przy wariancie nr 1 leci Ci naokoło budynku z PE.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Hydraulik mówił że na jedno wyjdzie bo metr rury stalowej to koszt 10zl, coś źle zrozumiałem?
Odpowiedz
#25
Rustin, a rura PE ok 6 złotych (zależy jaka średnica), kształtki stalowe dojdą, malowanie antykorozyjne, ale najważniejsza kwestia estetyki...............ja bym nie zdobił sobie garażu,ale to wybór dla Ciebie Smile Hydraulik będzie za garażem bo.........kopać naokoło nie musi Smile
Odpowiedz


#26
Estetyka w garażu mnie nie interesuje. To jest garaż i jedna rura przy suficie mi nie przeszkadza. Bardziej chodzi o kwestie finansowe i techniczne
Odpowiedz
#27
Technicznie to lepiej na zewnątrz. Jak się rozszczelni w garażu to masz problem, na dworze - 0 problemów.
Odpowiedz
#28
A są wogole przypadki że się rozszczelnilo w domu jednorodzinnym przez rurę stalowa? Bo szukam i nawet jednego przypadku nie znalazłem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu