Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projekt instalacji gazowej
#11
Wczoraj rozmawiałem z architekt.
- Robisz główną rurę do kotłowni,
- na zewnątrz budynku, w ziemi, robisz rozgałęzienie i od tej głównej rury puszczasz cieńszą do kuchni.
Odpowiedz
#12
rura gazowa w budynku nie moze byc zakryta
Wg. mnie moze byc zakryta zabudowa lekka z otworami kontrolnymi (info od projektantki instalacji gazowych)
Odpowiedz
#13
(06.12.2017, 09:22)sierzant napisał(a): rura gazowa w budynku nie moze byc zakryta
Wg. mnie moze byc zakryta zabudowa lekka z otworami kontrolnymi (info od projektantki instalacji gazowych)

no wlasnie, co powoduje kolejna komplikacje, i koszty, prosciej jest wejsc ziemia jeszcze raz  z zewantrz niz orzechodzic z kotłowni przez wiatrołąp łazienke i do kuchni.
Warto pomyslec o tym pod katem pozniejszych przegladów instalacji zeby nie było pola do dziwnych interpretacji
Odpowiedz
#14
Rura może byc zakryta wg przepisów ale musi być odpowiednia wentylacja co w większości przypadków nie wygląda estetycznie.
Odpowiedz
#15
Trzeba dodać  ze jeśli jest zakryta i prowadzona w kanale  to kanał musi mieć wentylacje  lub w pełni wypełniony  by nie gromadził się gaz i prowadził do zrobienia mieszanki wybuchowej  od 5do 15 % gazu
Odpowiedz


#16
Jak to dobrze ze ja nie mam takiego problemu. U mnie instalacja gazowa w domu bedzie miała uwaga 5cm długości.
Jak myslicie chlopaki maskowac?  Big Grin
Odpowiedz
#17
Czyli bezpośrednio przez ścianę do kotłowni na piec?
Odpowiedz
#18
Sierzant
a kuchenki gazowej nie planujesz?
Odpowiedz
#19
Pewnie będzie indukcja.
Odpowiedz
#20
Panowie: fastplayer i tomi8547 maja racje. Bedzie jak mowicie.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu