Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słupy zbrojeniowe
Czy można zrezygnować całkowicie ze słupów?

Ponieważ ten temat interesuje mnie bardzo (trochę boję się ton dachówki ceramicznej nad głową)
udałem się dzisiaj, uzbrojony w projekt do znajomego konstruktora z prośbą o dokładne sprawdzenie
obciążeń ścian nośnych. Radośnie rzucili się do sprawdzenia raz jeszcze danych zawartych w projekcie
(jego zona to również konstruktor) Oboje już na emeryturze, więc doświadczenia im nie brakuje. Trochę to potrwało.
Ale do rzeczy. Wnioski:
-2 słupy wylatują z projektu (potwierdziłem czyjąś wypowiedz o przypadkowości ich pozostawienia w projekcie)
Są do niczego w tym domu niepotrzebne i niespełnianą żadnych funkcji
-obciążenia były liczone z oknami szerokimi na 180cm (takie będą w moim domu) ,dachówką ceramiczną,solbetem 500 i wystarczą z dużym zapasem.
-zwrócili uwagę na solidność fundamentów w projekcie.(również na plus)
Jedyna uwaga jaką usłyszałem to, to że warto powiązać ściany działowe na wpusty, stal czy płaskowniki, i budować.
Jak usłyszeli ze niektórzy projektanci życzą sobie 9 slupów i silki,tylko się uśmiechnęli.
I tyle mi wystarczy.
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
U mnie slupy sa tylko przy oknie naroznym.
Odpowiedz
Witam a jak myślicie jeśli mam w projekcie słupy standardowo już mam wyprowadzone 0 a nagle ubzdurało mi się że bym chciał mieć okno narożne Czy bym mógł zrobić taką zmianę co wtedy ze słupami do okna narożnego jakie postawić gdy nie jest wyprowadzony zbrojenie
Odpowiedz
(16.03.2018, 16:20)tadast napisał(a): Witam a jak myślicie jeśli mam w projekcie słupy standardowo już mam wyprowadzone 0 a nagle ubzdurało mi się że bym chciał mieć okno narożne Czy bym mógł zrobić taką zmianę co wtedy ze słupami do okna narożnego jakie postawić gdy nie jest wyprowadzony zbrojenie

Lukasz na trwajacej teraz budowie machnal sie slupami zapomnial o tych przy oknie naroznym... wywiercil dziury w fundamencie i prety wbil na kotwe chemiczna obejrzyj kilka filmow do tylu mowil o tym rozwiazaniu.
Odpowiedz
potwierdzam wypowiedź, którą powyżej dodał sierzant. U mnie konsultacja była z kierownikiem budowy i padła podobna wypowiedź, fizycznie nie nie mam żadnych słupów, dom już stoi z dachem ;-)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Menu