Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Czapury/pod Poznaniem
#21
Ostateczna wersja Kanalizy
   

Koszty zakupu kanalizy w pod Poznańskiej Hurtowni + zakup mazidła do składania rur 24zł za flaszkę, sznurek murarski, ołówek, kredka traserska jakieś 25zł później wrzucę podsumowanie po zwrocie nadmiarowej ilości kolanek 
   

A teraz z jak to zrobić by było wygodnie: chce wstawić do garażu kanał samochodowy (odlew jak szambo), i teraz zagadka: kanał ma głębokość wewnątrz 160 cm jak sobie go ustawić względem posadzki w garażu by było wygodnie majstrować w nim  Idea  Koszt zakupu kanału z transportem do mnie to 3600zł z montażem w przygotowanym wykopie.
   
Odpowiedz
#22
Troszkę płytki ten kanał będzie. 
Nie lepiej byłoby Ci wymurować ściany kanału z bloczków fundamentowych?
Cenowo też lepiej to wyjdzie...
Odpowiedz
#23
Jutro zmierzę swój kanał jaką ma wysykość bo nie pamiętam. Zakup gotowego kanału w całości to dobry pomysł bo będzie szczelny, ja mimo tego że wszystko robiłem super szczelnie - folia itp. to w kanale pierwszej wiosny miałem 20cm wody (kanał murowany z bloczków szalunkowych i zalewany wewnątrz betonem). Zrobiłem później kratkę w kanale i drenaż koło garażu i teraz mam zawsze sucho.
Odpowiedz
#24
Rury z Komornik? Bierz gotowy kanał
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#25
Witam. Z tego co napisałeś wynika że wykop pod kanał i tak musisz zrobić sam, a to jest chyba w tym "przedsięwzięciu" najtrudniejsze bo wymaga trochę pracy. 3,600 za gotowy kanał to nie są małe pieniądze ( nie wiem jakiej długości jest ten kanał a widzę że jest Doblo w stajni, Doblo maxi np. ma ponad 4 metry długości więc kawałek kanału potrzebuje ). Przeglądając przy okazji na internetach poradniki "jak zbudować kanał...itd " osobiście pokusiłbym się żeby zbudować go samemu Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


#26
Ja robiłem kanał jakieś 3 lata temu i dawaliśmy jednolitą folie od dołu wykopu i wywinięta na górę. Najpierw wylana posadzka z jakimś tam prętami a później zrobiłem szalunek wysoki na 30cm i wylewałem te 30cm po 2 dniach podnosiłem do góry i znowu wylewałem. Wszystko ręcznie kopane i ręcznie mieszany beton. Na dzień dzisiejszy są położone płytki jest prąd i swiatlo. Koszta myślę że nie przekroczyły 700zł i wszystko jest szczelne ani grama wody. Oczywiście można to zalać za jednym razem mi poprostu było wygodniej etapami i nie zależało na czasie :-) tylko podkreślam że jest to mały kanał na własny użytek długi 3m szer. 1m i głębokość 160 plus 15cm auto i w miarę dobrze się pracuje chociaż mógł by być głębszy. Pozdrawiam
Odpowiedz
#27
Co do głębokości kanału samochodowego to odlew ma głębokość 160 cm wewnątrz, w zależności od tego jak głęboko osadzę kanał taką będę miał głębokość docelową kanału  nad która się zastanawiam, co do wielkości kanału: wymiary wewnętrzne to jest wysokość 160 cm, szerokość 90 cm długość 530cm, co do kosztów (kanał na pewno by zachodził wodą bo się do niej dokopałem jak wprowadzałem rurę wodną do studzienki licznikowej) wylać płytę pod kanał zbrojoną żeby osiadał po całości na to papa po całości (później wywinięta na ścianę po zewnętrznej stronie)  murowanie z bloczka m5 
12 warstw
14 bloczków na długość 
3,5 bloczka na szerokość 
po obwodzie 35 bloczków  
daje to jakieś  420 bloczków to jest 1096 zł licząc bloczek po 2,6zł
do tego 2 m betonu na płytę b20 jakieś 400zł
Papa termozgrzewalna 10zł za m2 około 32m to jakieś 320zł 
do tego kolejna wylewka do środka kanału na papę jakieś 7 cm około 1,5 m około 300 zł daje nam to 2116 zł + plus 3-4 dniówki dla 2 osób no wydaje mi się ze wyjdzie podobnie bo nie policzyłem stali ,dojazdów, cementu plastyfikatora i paliwa do agregat - betoniarki  

można by murować bokiem bloczki betonowe ale to mnie coś nie przekonuje, wydaje mi się ze chyba jednak oszczędniej wyjdzie zamówić kanał i porostu go wstawić, jeszcze dochodzi utrudniony dostęp do wkładania bloczków za ściankę fundamentową, a skubany jak niesiesz pierwszy to jest ok ale jak już targasz bloczek betonowy nr 250 to już wydaje się jak by ważył z tonę 

Co do rur kanalizacyjnych to tak brałem je w komornikach.

troszku podziałaliśmy ostatnio i kanaliza już jest  Big Grin nawet w części mieszkalnej jest zebrany nadmiar piasku czyli jeszcze siatka i prowadzenie i lejemy chudego  Big Grin

   
Odpowiedz
#28
Witam
Czy cos już orientacyjnie sprawdzałeś odnośnie kosztu wiązarów na dach z garażem ?
Odpowiedz
#29
Jeszcze nie sprawdzałem kosztów wiązarów. Wysłałem zapytanie ofertowe do burkietowicza i czekam na odp
Odpowiedz
#30
Daj znac jak będziesz cos wiedział , tez planuje garaż dołożyć z kotłownia identycznie jak u Ciebie a dach dwuspadowy jakoś mi się nie widzi
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu