Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzien 4/5 posadzka zero+ oczyszczalnia + towar na sciany
#11
(13.04.2017, 11:03)Sly12344 napisał(a): Pomyśl nad klejeniem na pianke. Mniejsze mostki termiczne a widze że chcesz iść w energooszczedny dom.

2. Jak juz podliczysz stan zero z robocizną to prosze o jakies info?..

na piane nie da rady tego pustaka. do ocieplenia dam styropian grafit lambda 0.032 wiec zrekompensuje te straty ciepla.

(13.04.2017, 13:34)marcinur napisał(a):
(10.04.2017, 23:31)artur1 napisał(a):
(10.04.2017, 21:04)maciej87 napisał(a): Jak widać na zdjęciach jest to TERMOton!

dokladnie termoton. troche gorsze od porotermu ale duuuzo tansze . stawiane bedzie normalnie na zaprawe.
I wyjdzie taniej niż beton komórkowy?

taniej niz z tego pustaka juz nie idzie wybudowac chyba z niczego a poza tym i co najwazniejsze cegla ceramiczna jest duzooo lepsza niz gazobeton pod kazdym wzgledem .
m2 sciany bedzie mnie kosztowal 30-31zl wiec jest to koszt ok 70% ceny z gazobetonu i tak jak wspomnialem wczesniej na pewno komfort " zycia" w domu z cegly ceramicznej jest duzo lepszy ( czytaj zdrowszy ) niz gazobeton. Tylko ze ja mam troche inne ceny za materialy budowlane niz zwykly kowalski .ale tak czy siak taki termoton normalny kowalski moze kupic po 3.2zl szt x 12.5 = 40 zl m2 sciany nosnej z dostawa na budowe . suporex jakby nie liczyc najtaniej kosztuje 6.4zl x 7.1 = 45.44 zl m2 sciany . nawet doliczajac koszt zaprawy murarskiej tradycyjnej do wymurowania z termotonu to i tak cena bedzie nizsza niz gazobetonu .ktos moze powiedziec ale musisz ocieplic dom lepszym styropianem ze wzgledu na mostki termiczne ale wg mnie i tak jakby nie liczyc , lepiej ( zdrowiej ) budowac z cegly ceramicznej .Ludzie sie przyzwyczaili ,ze suporex jest najtanszym budulcem scian i tak kupuja ale ja konkretnie na moim przykladzie zaoszczedzilem 1700 zl wzgledem suporexu z kosztorysu podanego tu na stronie , wiec doliczajac roznice w cenie do najdroszego styropianu to na scianach nosnych mam do przodu ok 1000zl ! Nastepna kwestia na plus wyjdzie przy odsprzedaży tego domu . bedzie dodatkowy argument dla kupujacego.
Juz kilka budynkow w swoim zyciu zrealizowalem i KAZDY buduje z cegly ceramicznej .
Odpowiedz
#12
Witam artur1 rozumiem jesteś z CIN...Ja z CBY, podasz namiary na tę hurtownię, która ma w ofercie "Owczary"...zastanawiam się czy Solbet, czy właśnie tania ceramika...
Odpowiedz
#13
Na innym dzienniku budowy również poruszaliśmy temat termotonu i gazobetonu. Warto posłuchać wszystkich wypowiedzi.
Odpowiedz
#14
Witam, jak tam budowa idzie dalej?
Jeśli można to z chęcią bym podjechał zobaczyć jak to wygląda na żywo, bo z Torunia nie mam daleko.

Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz
#15
(04.05.2017, 14:36)Hanss napisał(a): Witam artur1 rozumiem jesteś z CIN...Ja z CBY, podasz namiary na tę hurtownię, która ma w ofercie "Owczary"...zastanawiam się czy Solbet, czy właśnie tania ceramika...

ja to kupilem w leroy merlin byly w promocji i mialem do tego jeszcze minus 10 % upustu

(06.05.2017, 09:55)wind7 napisał(a): Witam, jak tam budowa idzie dalej?
Jeśli można to z chęcią bym podjechał zobaczyć jak to wygląda na żywo, bo z Torunia nie mam daleko.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam.
Nie bylo mnie w Polsce wiec budowa stala. wrocilem wczoraj wiec dzisiaj majstry wystartowali ze scianami nosnymi ale deszcz ich przegonił . Wroca jak przestanie padac wiec... nie wiem kiedy :Smile bo ciagle pada  . co do podjechania to zapraszam w kazdej chwili . codziennie od 9-16.30 . Jesli chcesz ze mna porozmawiac to prosze najpier zadzwon do mnie 795997997  jesli moga byc pracownicy to w kazdej chwili mozna podjechac. budowa jest na wlocie od strony torunia przy lotnisku wojskowym w latkowie.
Jak sie wstrzymasz ok 2-3 tygodnie to bedzie juz konstrukcja dachu bo juz jutro przyjezdza firma na pomiary .
Odpowiedz


#16
Dzięki bardzo, w takim razie przyjadę zobaczyć jak już będzie zrobiony szkielet dachu, bedę obserwował na forum Smile Gratuluję również nowego zakupu - Pompy Ciepła
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu