Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przygotowanie terenu dla geodety - wytyczenie osi budynku + fundament + kanalizacja
#21
Witam,
Kosztorys będzie uaktualniony w przyszłym tygodniu Smile
A jednak jest możliwe to co wydaję się niemożliwe  Big Grin
#22
Ciąg dalszy naszych prac w " ziemi " Smile

--  Big Grin --


Załączone pliki Miniatury
                                                                       

.jpg   DSC_0511.jpg (Rozmiar: 470.94 KB / Pobrań: 1,483)
.jpg   DSC_0568.jpg (Rozmiar: 466.78 KB / Pobrań: 1,480)
.jpg   DSC_0591.jpg (Rozmiar: 451.83 KB / Pobrań: 1,483)
.jpg   DSC_0601.jpg (Rozmiar: 479.18 KB / Pobrań: 1,482)
A jednak jest możliwe to co wydaję się niemożliwe  Big Grin
#23
Czy obsypany na zewnątrz fundamentów grunt nie trzeba ubijać i siądzie on na tyle że np na następny rok można ułożyć kostkę?
#24
Widze ze rozwiazanie z profilami sie przyjelo, nie bylo komplikacji tzn nie siadalo nic??? Ps. Gratuluje wyjscia z ziemi
#25
Pięknie się to ogląda, mam nadzieję, że za dwa lata będę na tym samym etapie! Smile


#26
(23.05.2017, 19:32)deeropolskie napisał(a): Widze ze rozwiazanie z profilami sie przyjelo, nie bylo komplikacji tzn nie siadalo nic??? Ps. Gratuluje wyjscia z ziemi

Rozwiązanie jakie zaproponował Łukasz z profilami  - trafione w 100% a nawet w 1000% Big Grin
Przy wylewaniu betonu nic nie siadło, ponieważ piasek był tak mocno zagęszczony, że łopata ledwo dawała radę się wkopywać.
POLECAMY wszystkim takiego rozwiązania Big Grin

(23.05.2017, 20:00)dejwid napisał(a): Pięknie się to ogląda, mam nadzieję, że za dwa lata będę na tym samym etapie! Smile

Jak już będziesz budował to i my będziemy podziwiać waszą pracę.
Życzymy powodzenia, bo my razem dajemy radę we dwójkę i wam też na pewno się uda  Big Grin

(23.05.2017, 17:54)ajak77 napisał(a): Czy obsypany na zewnątrz fundamentów grunt nie trzeba ubijać i  siądzie on na tyle że np na następny rok można ułożyć kostkę?

Na razie nic nie ubijamy, ponieważ na piasku (po wcześniejszym zebraniu) planujemy nasypać ziemi i  wtedy grunt sam sobie osiądzie
A jednak jest możliwe to co wydaję się niemożliwe  Big Grin
#27
co jaką odległość ustawiałeś profile ?
kurcze mam nadzieje że mi też to tak ładnie będzie szło Smile
#28
(24.05.2017, 08:37)Patryk napisał(a): co jaką odległość ustawiałeś profile ?
kurcze mam nadzieje że mi też to tak ładnie będzie szło Smile

Profile układane były co 2 metry, bo łatwiej było ściągać mając poziomicę 2,5 metrową Smile
Na pewno poradzisz sobie Smile bo i my daliśmy radę robiąc to pierwszy raz  Big Grin
A jednak jest możliwe to co wydaję się niemożliwe  Big Grin
#29
Bardzo estetycznie Wam to wyszło. Staranna robota.
Aż miło popatrzeć jak cała rodzina wspólnymi siłami działa! Nabieram wiary we własne możliwości. Wink

W jaki sposób poradziliście sobie ze zbrojeniem?
Było skręcone i zalane tego samego dnia? (chyba ciężko się wyrobić z czasem).
Czy skręcone gdzieś indziej i przywiezione w dzień zalewania? - transport kłopotliwy z uwagi na wymiary.
Myślę, że bałbym się zostawić prętów, czy gotowych zbrojeń na budowie bez nadzoru - Amba-fatima. Było i ni ma...
#30
(13.09.2017, 23:56)Michał G. napisał(a): Bardzo estetycznie Wam to wyszło. Staranna robota.
Aż miło popatrzeć jak cała rodzina wspólnymi siłami działa! Nabieram wiary we własne możliwości. Wink

W jaki sposób poradziliście sobie ze zbrojeniem?
Było skręcone i zalane tego samego dnia? (chyba ciężko się wyrobić z czasem).
Czy skręcone gdzieś indziej i przywiezione w dzień zalewania? - transport kłopotliwy z uwagi na wymiary.
Myślę, że bałbym się zostawić prętów, czy gotowych zbrojeń na budowie bez nadzoru - Amba-fatima. Było i ni ma...

Zbrojenie było robione z samego rana na budowie, zajęło to około 5godzin, a po południu nastąpiło założenie i zalanie
A jednak jest możliwe to co wydaję się niemożliwe  Big Grin




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu