Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik okolice Łańcuta
#1
Wink 
Cześć.Postanowiłem dodać i ja swój mini dziennik.Buduję na razie sam.Czasami pomaga mi brat lub dziewczyna.Formalności zajęły ponad rok(podział działki,zakup drogi,pozwolenie).Blaszak stał w kwietniu.Dach blaszaka zasila beczkę w wodę.Niestety przed zimą musiałem ją osuszyć.Średnio napełniała się co 3 msc. Wcześniej myślałem o projekcie pelikan 4 i różnych podobnych.Później trafiłem na stronę Łukasza i tak się zaczęło.Zmieniłem dach na dwuspadowy.Wejście z lewej.Adaptacja oraz kierownik budowy kosztowały 4 tysiące.Reszty zmian nie musiałem wprowadzać do projektu.Budował będę raczej powoli.Na co dzień zajmuję się nawierzchniami granitowymi czasami betonem(ciężko po robocie pracować u siebie na budowie).Ławy już są.Z ciekawszych rzeczy strzemiona kupiłem gotowe 95 groszy sztuka na fundament i 75gr na wieniec i słupy.Dla nie mających czasu,giętarki i chęci dobra rzecz.Tu kilka fotek.


Załączone pliki Miniatury
                               
Odpowiedz
#2
Super, teraz niech się mury pną do góry. Dużo wytrwałości i optymizmu życzę
Odpowiedz
#3
Super robota!
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#4
Dzięki.filmiki i relacje z budowy dużo pomagają.Nie obyło się oczywiście bez wpadek ale to w końcu moja pierwsza budowa Domu.Człowiek dużo się uczy.
Odpowiedz
#5
(06.04.2017, 22:20)soviet napisał(a): Dzięki.filmiki i relacje z budowy dużo pomagają.Nie obyło się oczywiście bez wpadek ale to w końcu moja pierwsza budowa Domu.Człowiek dużo się uczy.
Wpadkami też możesz się tu podzielić. Niech się inni uczą na Twoich błędach a nie na swoich Smile
Odpowiedz


#6
Ok.No to moje cudowne płyty wiórowo-cementowe które pociąłem w zimie z myślą o wieńcu.Połowę z nich trafił szlag.Tak się przykleiły do betonu że przecinakiem ciężko było je od skubać.Tam gdzie malowałem środkiem do szalunków i był cień odeszły ładnie.Tam gdzie upał(a wtedy grzało)środek nie zadziałał.Druga sprawa że te płyty są używane przeważnie do szalunków traconych.Trzecia sprawa po prostu już mi się nie chciało malować tak szybko przeleciałem.Trudno
Odpowiedz
#7
Hej, rozumiem że wymiar budynku jest taki jak w projekcie, jeśli tak to napisz proszę ile wyszło Ci strzemion na ławę, wieniec i trzpienie. Jakie dawałeś wymiary na poszczególne elementy. Też się własnie zastanawiam czy warto się bawić w giętarkę, różnica w cenie to wartość giętarki. Jakie odstępy dawałeś między strzemionami ?
Odpowiedz
#8
(07.04.2017, 09:07)jack_kawalec napisał(a): Hej, rozumiem że wymiar budynku jest taki jak w projekcie, jeśli tak to napisz proszę ile wyszło Ci strzemion na ławę, wieniec i trzpienie. Jakie dawałeś wymiary na poszczególne elementy. Też się własnie zastanawiam czy warto się bawić w giętarkę, różnica w cenie to wartość giętarki. Jakie odstępy dawałeś między strzemionami ?

cze na fundament kupiłem 175 coś zostało parę sztuk  to powiązałem zbrojenie pod kominy a dawałem co 25-30.Na wieniec i słupy kupiłem 360 tylko że ja mam 8 słupów do zrobienia.wymiary 20x30 i 17x17
Odpowiedz
#9
Z uwagi, że mam blisko chętnie rzuciłbym okiem na ten projekt na żywo w realizacji. Jest taka możliwość?? Big Grin
Odpowiedz
#10
Smile 
Witam Smile
Ja też chciałabym rzucić okiem na tą budowę Wink Big Grin  byłaby taka możliwość aby Pan napisał gdzie stawia ten domek??
Pozdrawiam  Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu