Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Etap IV - Zbrojnia oraz wylewka betonu B25
#1
Witam Cool

Minął kolejny tydzień i prace  posunęły się do przodu. Na  początku zajęliśmy się zamontowaniem przygotowanego wcześniej zbrojenia - zabrało nam to około 3 dni (z uwagi na możliwość pracy jedynie po godz. 16). Najwięcej czasu pochłonęły prace związane z zamontowaniem zbrojenia schodkowego.  Kolejnym krokiem był montaż bednarki (wymiary 25x4), która w kilku miejscach: została przyspawana do zbrojenia oraz przymocowana za pomocą złącz śrubowych. Miejsca spawów oraz miejsce wyjście bednarki z ławy fundamentowej zostały pokryte farbą antykorozyjną. Wzmocniliśmy również ławy poprzez skręcenie ich "drutem wiązałkowym" i obsypaniem zewnętrznych ich stron piachem. W sobotę przyjechał do nas wcześniej zamówiony beton klasy b25 i przystąpiliśmy do zalania ław fundamentowych. W trakcie zalewania używaliśmy wibratora Big Grin   w celu lepszego zagęszczania betonu.  W sumie poświęciliśmy 3-4 godz. na zalanie wraz z zacieraniem betonu.
Teraz czekamy, aż fundamenty zwiążą i lecimy dalej z tematem Wink


Koszty:
-bednarka około 200 zł
- beton klasy b25 - 270 zł m/3 wraz z pompą - my zużyliśmy 12 m/3

Poniżej nasze postępy w pracy Smile  
Pozdrawiamy Big Grin

   
   
   
   
   
   
   
Odpowiedz
#2
Witam czy użyłeś farbę antykorozyjną bez rozpuszczalników w składzie bo zastanawiam się czy w ogóle takie istnieją?
Odpowiedz
#3
Miałeś już wcześniej styczność z budowlanką? Piszesz, że "my" wykonaliśmy. Tzn. w ile osób pracujecie? Pytam, ponieważ, efekty są zaskakująco dobre i dość szybkie jak na pracę popołudniami tylko. Wszystko równe,czyste itd. jak u Łukasza Smile Jest to efekt doświadczenia w budowlance, czy efekt laika, który dba o szczegóły?
Odpowiedz
#4
(03.04.2017, 07:35)Wojtek napisał(a): Miałeś już wcześniej styczność z budowlanką? Piszesz, że "my" wykonaliśmy. Tzn. w ile osób pracujecie? Pytam, ponieważ, efekty są zaskakująco dobre i dość szybkie jak na pracę popołudniami tylko. Wszystko równe,czyste itd. jak u Łukasza Smile Jest to efekt doświadczenia w budowlance, czy efekt laika, który dba o szczegóły?

Piszę, że My wykonaliśmy bo przy pracach pomagają mi: teściu (laik budowlany ale z 3 domy już postawił - jeden nawet widać w  oddali na zdjęciach Wink  ) , mój tata (również laik ale też przy kilku budowach towarzyszył) , wujek i czasami szwagier. Głównym powodem jednak dla, którego piszę "My" jest fakt, że żona opisuje postępy a ja jej zdaję sprawozdania z prac i odpisuje na komentarze (jest to spowodowane brakiem wolnego czasu) Tongue .
Sam osobiście jestem laikiem budowlanym ale zanim podjąłem się budowy dużo czytałem i oglądałem filmików Łukasza i nie tylko. Do tego oczywiście korzystam z rad ojca i teścia. Dzięki za docenienie naszych starań, jak robić to porządnie Wink
Odpowiedz
#5
Proponuje bednarke spawy po spawaniu (potraktowac papom) natrzec... Pod wplywem temperatury papa ladnie sie topi i nam zabezpiecza lepiej niz malowanie niejedna farba. Sposob sprawdzony juz niejednokrotnie przez mnie. Pozdrawian
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu