Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Warunki zabudowy
#21
Z tego co wiem to tak ale zaczyna się w moim urzędzie od tego że po miesiącu dopiero rozpoczyna się procedurą. W ogóle w Polsce za dużo mamy papierologii
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#22
(16.06.2017, 13:41)PawelSuchy86 napisał(a): U mnie przeszło "Inwestycja nie oddziałuje negatywnie na środowisko". I wszystko Smile

No u mnie to nie przejdzie bo w tej charakterystyce mam chyba z 9 pytań i na każde z nich muszę odpowiedzieć z osobna. I tak np jedno z pytań brzmi: Rodzaj technologii" czyli jaką technologię zastosuję przy inwestycji.
Odpowiedz
#23
Czy ktoś przy warunkach zabudowy miał problem w Urzędzie Gminy z dachem wielospadowym? Bo ja około tydzień temu złożyłem wniosek i dzisiaj się dowiedziałem, że może być problem i mogę nie dostać zgody na dach 4-spadowy. Urzędnik nie potrafił mi powiedzieć dlaczego, jedynie powiedział, że jak w pobliżu nie ma takich budynków to może być problem. Czekam na ostateczną decyzję.
Odpowiedz
#24
(30.06.2017, 17:22)piotrek1518 napisał(a): Czy ktoś przy warunkach zabudowy miał problem w Urzędzie Gminy z dachem wielospadowym? Bo ja około tydzień temu złożyłem wniosek i dzisiaj się dowiedziałem, że może być problem i mogę nie dostać zgody na dach 4-spadowy. Urzędnik nie potrafił mi powiedzieć dlaczego, jedynie powiedział, że jak w pobliżu nie ma takich budynków to może być problem. Czekam na ostateczną decyzję.

Witam.Ja miałem problem w sumie myślałem,że będzie problem Smile w planie zagospodarowania,terenu miałem tylko pozwolenie na dach,dwu spadowy.Ale u mnie w gminie,wójt wydaje i wprowadza zmiany w warunkach zabudowy.Więc poszedłem porozmawiać i warunki zostały dla mnie zmienione.Ale najpierw załatwiłem to i potem kópiłem projekt.Pierwsza sprawa to była wystąpienie o warunki zabudowy !

Oficjalnie podstawą do zmian wrunków zabudowy jest to że w promieniu 0,5 kilometra od twojej działki musi być budynek o kształcie takiego dachu !
Odpowiedz
#25
(30.06.2017, 17:47)czarny286 napisał(a):
(30.06.2017, 17:22)piotrek1518 napisał(a): Czy ktoś przy warunkach zabudowy miał problem w Urzędzie Gminy z dachem wielospadowym? Bo ja około tydzień temu złożyłem wniosek i dzisiaj się dowiedziałem, że może być problem i mogę nie dostać zgody na dach 4-spadowy. Urzędnik nie potrafił mi powiedzieć dlaczego, jedynie powiedział, że jak w pobliżu nie ma takich budynków to może być problem. Czekam na ostateczną decyzję.

Witam.Ja miałem problem w sumie myślałem,że będzie problem Smile w planie zagospodarowania,terenu miałem tylko pozwolenie na dach,dwu spadowy.Ale u mnie w gminie,wójt wydaje i wprowadza zmiany w warunkach zabudowy.Więc poszedłem porozmawiać i warunki zostały dla mnie zmienione.Ale najpierw załatwiłem to i potem kópiłem projekt.Pierwsza sprawa to była wystąpienie o warunki zabudowy !

Oficjalnie podstawą do zmian wrunków zabudowy jest to że w promieniu 0,5 kilometra od twojej działki musi być budynek o kształcie takiego dachu !
Nie no ja również najpierw ogarniam WZ, a dopiero potem kupno działki i projektu żeby jakaś lipa nie wyszła. A jeśli chodzi o podstawę zmiany to jest kolejny problem bo nie kojarzę aby był w pobliżu budynek z takim dachem. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na oficjalną odpowiedz.
Odpowiedz


#26
(01.07.2017, 18:22)piotrek1518 napisał(a):
(30.06.2017, 17:47)czarny286 napisał(a):
(30.06.2017, 17:22)piotrek1518 napisał(a): Czy ktoś przy warunkach zabudowy miał problem w Urzędzie Gminy z dachem wielospadowym? Bo ja około tydzień temu złożyłem wniosek i dzisiaj się dowiedziałem, że może być problem i mogę nie dostać zgody na dach 4-spadowy. Urzędnik nie potrafił mi powiedzieć dlaczego, jedynie powiedział, że jak w pobliżu nie ma takich budynków to może być problem. Czekam na ostateczną decyzję.

Witam.Ja miałem problem w sumie myślałem,że będzie problem Smile w planie zagospodarowania,terenu miałem tylko pozwolenie na dach,dwu spadowy.Ale u mnie w gminie,wójt wydaje i wprowadza zmiany w warunkach zabudowy.Więc poszedłem porozmawiać i warunki zostały dla mnie zmienione.Ale najpierw załatwiłem to i potem kópiłem projekt.Pierwsza sprawa to była wystąpienie o warunki zabudowy !

Oficjalnie podstawą do zmian wrunków zabudowy jest to że w promieniu 0,5 kilometra od twojej działki musi być budynek o kształcie takiego dachu !
Nie no ja również najpierw ogarniam WZ, a dopiero potem kupno działki i projektu żeby jakaś lipa nie wyszła. A jeśli chodzi o podstawę zmiany to jest kolejny problem bo nie kojarzę aby był w pobliżu budynek z takim dachem. Nie pozostaje mi nic innego jak czekać na oficjalną odpowiedz.

Witam. Jaka Waszym zdaniem jest interpretacja poniższego punktu z Planu zagospodarowania:
a) dachy strome o nachyleniu połaci 25 - 45 stopni , kryte dachówką lub materiałem dachówko podobnym , o kalenicy równoległej do kierunku dróg dojazdowych (z dopuszczalną odchyłką od kierunku do 20% )
Nie ma słowa o ilości spadków dachu. Jak mam to rozumieć? Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedz
#27
Wyraźnego zapisu faktycznie nie ma, ale zrobienie kalenicy równoległej do drogi dojazdowej na dachu kopertowym jest raczej nierealne (w kopercie kalenice są tak na prawdę 4 i jak spojrzymy na dach od góry to maja kształt litery X). Wydaje mi się, że ten zapis determinuje dach dwuspadowy. Zawsze możesz poprosić w urzędzie o interpretację, ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie na forum.
Odpowiedz
#28
(11.07.2017, 15:17)MMichał napisał(a): Wyraźnego zapisu faktycznie nie ma, ale zrobienie kalenicy równoległej do drogi dojazdowej na dachu kopertowym jest raczej nierealne (w kopercie kalenice są tak na prawdę 4 i jak spojrzymy na dach od góry to maja kształt litery X). Wydaje mi się, że ten zapis determinuje dach dwuspadowy. Zawsze możesz poprosić w urzędzie o interpretację, ale może ktoś bardziej doświadczony się wypowie na forum.
 
Witam. Byłem w gminie po interpretację w/w zapisu i wykładnia jest taka że jeżeli nie ma wyraźnie wskazania co do rodzaju dachu a jedynie o stopnia jego nachylenia - można stosować krycia wielospadowe, kopertowe itd. z zachowaniem widełek tego nachylenia ( np. 25-45 stopni ) Co do dachu o którym Mówisz który patrząc od góry ma kształt litery x jest to tz. dach namiotowy. Dach kopertowy widziany od góry ma taki kształt  >-< czyli kalenicę jak najbardziej jest tu łatwo określić - jest to strona frontowa domu wg tego projektu. Temat ogarnięty, dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
Odpowiedz
#29
Hej. Dokładnie chodziło mi o taką interpretację, bo zarówno tak jak wskazałeś szczyt dachu równoległy do ściany frontowej domu i ziemi jest kalenicą, ale te skosy również tak nazywamy i teraz bądź człowieku mądry. Dlatego najlepiej jechać do urzędu, w którym będziemy składać dokumenty, żeby dowiedzieć się jak to interpretują. Nie wykluczone, a wręcz prawie na pewno, w różnych gminach taki zapis planu zostanie inaczej zinterpretowany Smile.
Odpowiedz
#30
(12.07.2017, 13:44)MMichał napisał(a): Hej. Dokładnie chodziło mi o taką interpretację, bo zarówno tak jak wskazałeś szczyt dachu równoległy do ściany frontowej domu i ziemi jest kalenicą, ale te skosy również tak nazywamy i teraz bądź człowieku mądry. Dlatego najlepiej jechać do urzędu, w którym będziemy składać dokumenty, żeby dowiedzieć się jak to interpretują. Nie wykluczone, a wręcz prawie na pewno, w różnych gminach taki zapis planu zostanie inaczej zinterpretowany Smile.

Haha, pewnie Masz rację :Smile Urzędnik w Polsce to nie jest zawód tylko stan umysłu Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
  
Menu