Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobudowanie garażu do budynku
#21
(04.06.2017, 23:05)umberto20 napisał(a): Witam Ja w tym tyg idę do architekta i będę robił garaż w bryle budynku jak się dowiem co i jak napisze ile i jak będzie projekt wyglądał pozdrawiam
Zatem czekamy z niecierpliwością na wszelkie możliwe dane. Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
#22
Witam Architekt mi powiedzal ze jeśli chce wydłużyć dom o 4.5 m na garaż plus kotlownia i zmienić dach na 2 spadowy plus zmiany ścian dzalowych okien dzwi itp to mnie wyniesie tyle co własny projekt czyli 7 tys. A jeśli tylko zmiana dachu plus zmiany pomieszczeń w środku to adaptacja 4 tys. Raczej zrezygnuje z garażu w bryle budynku jedynie muszę dopasować pomieszczenia do mojej działki a garaż dostawie bez planów Smile jakąś szope.
Odpowiedz
#23
Aż tyle? Zastanawiam się czy nie byłoby tańsze zrobienie garażu takiego jak jest tutaj w pierwszym poście czyli dobudowany do budynku z płaskim dachem po prostu, nawet jedno stanowisko i jakieś miejsce na opał/roweryi inne. Może Pan Łukasz jak będzie miał czas to dorzuci te kalkulacje.
Wszędzie te adaptacje są takie drogie??
Odpowiedz
#24
Ja z Lubartów/ lublin tak mi krzyknął ja juz napewno postawie obok z płaskim dachem ale będzie nie związany z gruntem to i planów niebede musiał robić. A co do adaptacji to zależy co zmieniać jedni piszą 1500 inni 3000 PLN trzeba dzwonić i pytać o wszystko.
Odpowiedz
#25
Dołożę trochę od siebie. Rolleyes

Pomijając dyskusje czy garaż lepiej przy domu czy wolnostojący. Ja bardziej uważam wolnostojący, estetycznie i praktycznie dla mnie lepiej.

Garaż 6,80x4,80 na zgłoszenie bez pozwolenia na budowę (zgłosiłem 7x5 - po 10 cm zapasu na ocieplenie, czyli 35m2 zabudowy) - bez kierownika, bez odbiorów itd. Procedura uproszczona. Dwie ściany bez okien więc można się zbliżyć na 3 m. do granicy. Koszty poniesione jak do tej pory z pełnym wykończeniem, w tym płytki gresowe na podłodze, elektryka (z oprawkami, gniazdkami itd.), pełny dach z całkowitą obróbką (w tym pełne deskowanie i "papowanie"), brama garażowa i dwa okna z roletami zew. z położeniem styropianu - około 22.000zł Big Grin  Moja praca to wykonanie samodzielne całego fundamentu, chudziaka,  pełnej elektryki i położenie płytek; reszta zlecona. Budowane w 2015 r. i oczywiście z najtańszego chyba materiału tzw. "pustaka" szlakowego "Uciechowski" z atestami i fajnie się na pół przecina (http://www.uciechowski.com.pl/oferta/sci...lobetonowy)

Brakuje jeszcze tynku zewnętrznego (będzie robiony razem z budynkiem) i ewentulanie napędu bramy (~2.000) dla wygody. Dla majsterkowiczów można jeszcze pokusić się o kanał.

Oczywiście gdybym go budował teraz razem z domem wyszedłby pewnie jeszcze taniej - cięzko się wtedy targowało materiał przy tej ilości. Wink


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz


#26
garaż bardzo ładny, też mam wolnostojący i jedynym jego minusem są corocznie płacone podatki - za taki związany z domem płacisz tyle co za powierzchnię mieszkalną, a za wolnostojący np. u mnie jest prawie 8 zł/m2. za garaż płacę prawie 500 zł haraczu gminie, a jak bym miał połączony z budynkiem było by 60 (jak się przeliczy przez kilka lat to ładna kwota się uzbiera). Teraz zaczynam budowę drugiego domu i jeśli garaż to oczywiście wonostojący - lekki nie związany z podłożem.
Odpowiedz
#27
(08.06.2017, 15:49)krzyzak napisał(a): garaż bardzo ładny, też mam wolnostojący i jedynym jego minusem są corocznie płacone podatki - za taki związany z domem płacisz tyle co za powierzchnię mieszkalną, a za wolnostojący np. u mnie jest prawie 8 zł/m2. za garaż płacę prawie 500 zł haraczu gminie, a jak bym miał połączony z budynkiem było by 60 (jak się przeliczy przez kilka lat to ładna kwota się uzbiera). Teraz zaczynam budowę drugiego domu i jeśli garaż to oczywiście wonostojący - lekki nie związany z podłożem.

Wszystko kwestia nazewnictwa - u mnie jest na razie pomieszczenie gospodarcze Wink  a docelowo będzie co innego, taka mała "furteczka" prawna Big Grin
Odpowiedz
#28
(09.06.2017, 07:57)Marcin1978 napisał(a): Wszystko kwestia nazewnictwa - u mnie jest na razie pomieszczenie gospodarcze Wink  a docelowo będzie co innego, taka mała "furteczka" prawna Big Grin

No tak tez można, będzie złotówka mniej niż za garaż.  Tongue
Odpowiedz
#29
Panie Łukaszu czy można liczyć w perspektywie czasu nawet na szacunkowy koszt dobudowania takiego garażu?
Uważam to za istotną kwestię dla osób nie posiadających innych pomieszczeń na działce i nie chcących płacić ogromnych podatków za garaż. Może on również służyć jako miejsce składowania opału co przy małej kotłowni jest jak znalazł.
Odpowiedz
#30
(15.06.2017, 12:55)rafalt1717 napisał(a): Panie Łukaszu czy można liczyć w perspektywie czasu nawet na szacunkowy koszt dobudowania takiego garażu?
Uważam to za istotną kwestię dla osób nie posiadających innych pomieszczeń na działce i nie chcących płacić ogromnych podatków za garaż. Może on również służyć jako miejsce składowania opału co przy małej kotłowni jest jak znalazł.

Witam. Koszt dobudowania garażu należy liczyć proporcjonalnie do kosztów budowy m2 domu. Taką informację uzyskałem w rozmowie z Łukaszem. Pozdrawiam
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu