Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobudowanie garażu do budynku
#11
(12.05.2017, 15:34)raxon napisał(a): Możesz sobie robić co chcesz, ale pamiętaj że nie wstawisz okna między częścią mieszkalną, a garażem. Jeśli to dobudujesz przykładowo na północnej ścianie to oznaczać będzie że od północy żadnego okna mieć nie będziesz co może być problematyczne.

Tu masz rozplanowanie jakie ja będę stosował, po prawej stronie budynku nie ma żadnego okna. Można dostawiać taki garaż jaki się chce.


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#12
Ehhh prawy bok to krótszy bok, a kolega chciał dobudować przy dłuższym boku a to zmienia postać rzeczy. Chodzi o dobudowanie do ściany tej na dole, albo tej na górze twojego projektu.
Odpowiedz
#13
Chodziło mi o coś takiego.
Tak na szybko nakreśliłem o co mi chodzi.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#14
Zastanawiam się, czy na dobudowanie tych 5 metrów podłogi, ściany i dachu oraz ich wykończenie wystarczy 40-50 tyś.
Odpowiedz
#15
Ile tam m2 program wyliczył łącznie? Możesz liczyć ze 2tyś za każdy metr. Na graż wyjdzie proszke mniej a na część mieszkalną troszkę więcej ale te 2tyś średnio za metr trzeba liczyć. Jak chcesz troche lepsze materiały to 2500-3000.
Odpowiedz


#16
Toż to wychodzi ok. 300 tyś za dom, to jest ok. 100 tyś za dodatkowe 60 mkw. domu. Chyba zrezygnuję z garażu.
Odpowiedz
#17
a co myślicie o przeniesieniu kotłowni i schowka do garażu a w zamian tego wciśniecie jednej sypialni?
Odpowiedz
#18
(23.05.2017, 02:18)dobek napisał(a): a co myślicie o przeniesieniu kotłowni i schowka do garażu a w zamian tego wciśniecie jednej sypialni?
Witam. Garaż wydaje się być idealnym miejscem na usytuowanie kotłowni, szczególnie gdy dom będzie opalany np groszkiem. Mam tu na myśli wygodę dostarczania oraz składowania części opału jak również ze względu na dźwięki pomp oraz podajnika. Z części "starej kotłowni" lub między sypialniami (jeżeli garaż będzie doklejony do bryły domu) wydzieliłbym jednak i pozostawił komunikację żeby nie biegać do pieca po dworze. Zdaje się że trzeba też przenieść bądź doprojektować komin no i czy dach będzie krył również garaż bo wtedy wiadomo że trzeba zasięgnąć rady projektanta w temacie więźby, wieńca itd. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#19
Ktoś z forum buduje z tak doklejonym garażem?
Z jakimi dodatkowymi kosztami należy się liczyć?
Odpowiedz
#20
Witam Ja w tym tyg idę do architekta i będę robił garaż w bryle budynku jak się dowiem co i jak napisze ile i jak będzie projekt wyglądał pozdrawiam
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu