Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zacząć budowę domu
#1
Witam serdecznie, planuje budować dom według projektu "domza150tysiecy" systemem gospodarczym :-)

Mam swoją działkę oraz wkrótce projekt,
Jak wygląda sprawa formalności, co należy najpierw załatwić aby rozpocząć budowe?


Wiem że trzeba będzie projekt zaadoptować zlecając to architektowi, wiem też że będzie trzeba zatrudnić kierownika budowy (jak by ktoś potrzebował to pod Wrocławiem średnio życzą sobie 3 tys.)


Rozmawialem z jednym kierownikiem i pytał mnie czy były robione badania gruntu, na co ja odpowiedziałem że nie.. Czy takie badania trzeba robić? Oraz co jeszcze trzeba załatwić aby można było już zawołać geodetę do wytyczenia osi budynku?

Z góry dziękuję za pomoc
 

Prąd i woda będzie na czas budowy będą od sąsiada,
Również będzie trzeba projektować szambo bo nie ma kanalizacji.
Odpowiedz
#2
A masz warunki zabudowy?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
(25.03.2017, 15:01)kuznia napisał(a): Rozmawialem z jednym kierownikiem i pytał mnie czy były robione badania gruntu, na co ja odpowiedziałem że nie.. Czy takie badania trzeba robić? 
Ustalenie geotechnicznych warunków posadawiania budynku jest w gestii architekta adoptującego. On musi określić jaki jest stopień złożenia warunków geologicznych i zakwalifikować do odpowiedniej kategorii geotechnicznej. W zależoności od potrzeb może on zlecić wykonanie odwiertów geotechnicznych lub przy złożonych warunkach gruuntowych - opracowanie dokumentacji geologiczno-inzynierskiej (poprzedzone projektem robót geologicznych i odwiertami).
Odpowiedz
#4
(25.03.2017, 17:13)maciej87 napisał(a): A masz warunki zabudowy?

Jest opracowany plan zagospodarowania przestrzennego
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu