Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycena robocizny i materiału na dach
#1
Witam, dostałem wycenę robocizny na nasz dach bez zmian na 45 PLN za metr.

W cenę wliczone jest: 
Foliowanie połaci dachowej membraną dachową. łacenie, prostowanie, montaż pasa podrynnowego, montaż rynien i rur spustowych, montaż pasa nadrynnowego, wkładanie dachówki, montaż łat kalenicowych, klejenie taśm kalenicowych, montaż gąsiorów, obróbki komina, ocieplenie komina i nałożenie struktury.

Dużo mało?? Jakieś opinie?

Propozycję dachówki dostałem bardzo ładną ale cena kosmos jak dla mnie, więc na pewno odpada. Z rynnami i ze wszystkim około 22.500 PLN. Dachówka to Creaton Domino łupek angobowany. 
http://www.creaton.pl/produkty/dachowka-...ka/domino/
Odpowiedz
#2
Za materiał za drogo zdecydowanie, chociaż dachówka bardzo ładna, przynajmniej mi się podoba. Jaka kwota za robociznę tego dachu byłaby akceptowalna na Podkarpaciu? Dodam, że u mnie zostaje tylko jeden komin.
Odpowiedz
#3
45 pln x 169 m2 czyli 7605 Pln. Ja zapytałem w jednej firmie na razie i dostałem ofertę na 14600 pln brutto. To jest dopiero kosmos?
Odpowiedz
#4
14600 za sama robocizne za dach? W jakim województwie?
Odpowiedz
#5
(17.03.2017, 09:55)klonu1988 napisał(a): 14600 za sama robocizne za dach? W jakim województwie?

Zachodniopomorskie. Cena mnie zmroziła, a wycena jaką dostał kolega na 45 PLN za metr dowodzi że chciano ze mnie zedrzeć. JA wiem że ceny usług są różne, ale to chyba przesada.
Odpowiedz


#6
popytaj po znajomych lub osobach, którzy niedawno się budowali, kto im to robił i czy byli (są) zadowoleni. Poszukaj jeszcze innych, wyślij zapytania ofertowe - myślę, że trafi ci się coś korzystniejszego. Jeśli nie to negocjuj cenę.

Słyszałem, że obecnie jest kryzys z dekarzami ale bez przesady.
Odpowiedz
#7
Dostałem jedną wycenę na 15 000 zł, koparka w moim zakresie. Za dach na gotowo z obróbką komina 7500zł od innej firmy:

"1.
Za stan zero do chudziaka czyli
- ława schodkowa + bloczki ze słupami + wieniec na górze fundamentu
- odwodnienie drenami + odprowadzenie deszczówki z rynien z zasypaniem i ubiciem (do 2 metrów od budynku, potem łaczy się je)
- izolacja od wewnątrz i od zewnątrz fundamentu z zasypaniem żwirem i ubiciem
- kanalizacja wyprowadzona poza obrys budynku
- wyrównanie, ubicie wewnątrz i wylanie chudziaka
2.
ściany konstrukcyjne i działowe z wieńcem na górze, komin systemowy wewnatrz i na zewnatrz

Są to roboty wykonywane w całości, czyli nic nie musisz po tym dokańczać. Ściany przygotowane są do ocieplenia a odbojówka wokól budynku do układania kostki bez ponownego wybierania gruntu i utwardzania co wiąże się z niższą ceną układania kostki.

Za całość wychodzi 15 000 zł.

W razie jakichkolwiek pytań dzwoń. Jeśli wykonasz jakieś prace samodzielnie automatycznie kwota się zmniejszy tak jak rozmawialiśmy"
Odpowiedz
#8
Witam my dziś dostaliśmy wycenę dachu z murlata, montażem i transportem 17200
Odpowiedz
#9
(29.03.2017, 15:31)assiunia3 napisał(a): Witam my dziś dostaliśmy wycenę dachu z murlata, montażem i transportem 17200

Od kogo ta wycena? Możesz wkleić tą wycenę? Interesują mnie projektowane obciążenia i grubość wiązarów. Jak daleki transport? 17200 brutto? Pozdrawiam
Odpowiedz
#10
W Wielkopolsce dach na gotowo od więźby po rynny od 75zł z łaską do 100 zł za m2. Przy moim 260m2 robocizna około 19 tys;/
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu