Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piwnica na terenie gliniastym
#1
Co sądzicie o podpiwniczeniu domu, który będzie stawiany na terenie z gliny?

Pchać się w to? Wiem, że to możliwe, ale czy warte zachodu? Dodatkowa izolacja, drenaż. Pytam się bo biję się z myślami czy robić piwnicę czy nie, może coś podpowiecie.


Dodatkowo Łukasz z jednym ze swoich filmów wspominał coś o drenażu jak łatwo i tanio go zrobić. Może opisze gdzieś na forum metodę.
Odpowiedz
#2
Uważam że wszystko jest do zrobienia, tylko pytanie ile chcesz przeznaczyć na to pieniędzy. Druga zasadnicza sprawa to co chcesz mieć w tej piwnicy ?
Niestety fakt jest taki że na wiosnę glina długo trzyma, co skutkuje tym że jakiś czas woda stoi. Wypadało by dobrze ją zabezpieczyć co niestety wiąże się z kosztami, jeżeli się jednak zdecydujesz to nie oszczędzaj. Do tego nigdy nie wrócisz.
Odpowiedz
#3
Ja jestem w takiej samej sytuacji tez o tym myślałem ale zrezygnowałem z tej opcji z piwnicy . Za dużo zabawy i ryzyka wole spać spokojnie. ?
Odpowiedz
#4
myślę o garażu podziemnym, kotłowni, spiżarni czy małym warsztacie i ewentualnie jakiejś palarni. Wiem że do tego trzeba się przyłożyć, ale o kosztach nic nie wiem jakiego rzędu to kwoty, ktoś może to przybliżyć? Powierzchnia piwnicy coś koło 120m2
Odpowiedz
#5
Najpierw to wypadaloby zrobic badania gruntu. Do jakiej glebokosci masz gline?
Odpowiedz


#6
(14.03.2017, 14:12)majkel89 napisał(a): Co sądzicie o podpiwniczeniu domu, który będzie stawiany na terenie z gliny?

Pchać się w to? Wiem, że to możliwe, ale czy warte zachodu? Dodatkowa izolacja, drenaż. Pytam się bo biję się z myślami czy robić piwnicę czy nie, może coś podpowiecie.


Dodatkowo Łukasz z jednym ze swoich filmów wspominał coś o drenażu jak łatwo i tanio go zrobić. Może opisze gdzieś na forum metodę.

Aż tak głęboko masz gline ?
Odpowiedz
#7
Zrób badanie gruntu - wydasz jakieś 600 zł i będziesz wiedział jak głęboko jest glina, jak głęboko jest poziom wody etc... Jeśli poziom wody będzie blisko / powyżej podłogi piwnicy to odpuść....

U mnie pod warstwą gliny (ok 1m) był żółty piasek, więc glina z wierzchu nie przesądza o niczym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu