Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od czego zacząć?budowe domu za 150tys
#11
(13.03.2017, 21:36)czarny286 napisał(a): No nie przesadzam uwierz mi.

Kierownik budowy 2000zł
Adaptacja projektu czyli architekt 1500zł
Wyciągniecie wyrysu mapki do celów projektowych 800 zł
Podbicie kwitów przez majstra odnośnie podlączenia wody 650zł
Wyciągniecie dokumentacji odnonśie przyłącza sieci wodnej 200 zł
Geodeta 500 zł
Zostało wyciągniecie kwitów odnośnie przyłącza energi elektrycznej z Energi też nie mała kwota nie pamiętam dokładnie
I u nas dodatkowa opłata kierownikowi budowy za załatwianie papierów odnośnie pozwoleń 600-1000 zł

jeszcze tam jakieś duperele były około 300 zł chyba .

I trzeba zaznaczyć,ze architekt weżmie tyle jeśli nie będziemy wprowadzać dużo zmian za doprojektowanie piwnicy 500 zł drożej by wyszło.Nie stety u nas są takie ceny wiec nie piszmy,że to tylko są 2 rzeczy czyli kupno  projektu i adaptacja bo wiele osób tak jak ja do dzisiaj nie zdaje sobie sprawy ile same pozwolenia kosztują a są one potrzebne po to aby ruszyć z budową ,zakładając,że staramy się o pozwolenie na budowę !


Więc chyba tobie rozjaśniłem sprawę co ?

Nie wiem moze w innych czesciach polski jest inaczej.

Mnie pozwolenie kosztowalo:

Projekt
Architekt 1100 zł
Wypisz z MPZP 50 zł
Mapa do celow projektowych 500 zł ( w urzedzie zostawiamy tylko 1 oryginal), geodeta robi przeważnie 4 sztuki wiec pozniej mamy na wszystkie media

Na pozwolenie czekałem 3 tyg,

Nie trzeba teraz dawac zadnych wypisow z ewidencji gruntów - przyjmują na oswiadczenie ze jestes włascicielem
NIe trzeba dołącząc zadnych warunków na miedia ( zreszta sa przeciez one bezpłatnie wydawane przez dostawców)
Odpowiedz
#12
(13.03.2017, 21:50)deeropolskie napisał(a): No przy warszawie i tak tanio mnie w opolskim gdzie bieda i bezrobocie duże za adaptację 2700  i jeszcze za mapki dodatkowo, i kier bud 1800-2000 a juz ze 3 pytalem albo jakas zmowa cenowa albo sam nie wiem,  z 3 lata temu jak zaczynalem sie w temacie rozgladac to jeden sie za adaptacje 2000 cenil ale po rozmowie w 4 oczy stwierdziem ze nawet bym go za 500 nie bral. Bo pewnie dal by i tak z czys ciala... nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.... mnie musi zachęcić wiedza i zaangażowaniem. Dalej szukam. A wycena robocizny za sos to też jak kilku prowadzących firmę pytałem to się nawet kosztorysu przygotować nie chciało tylko teks że od-do I rozbieżność taka że po wiedzy 15.000 i jak Holera pytam się  mam się zdecydować bo sam wykonawca się określić nie potrafi. No ja na pewno się nie zdecyduje w ciemno. Na szczęście już zdecydowałem że zacznę sam chyba że piony mnie przerosna to wtedy zacznę się martwić, ale liczę że Podolam

Ja z mioim doświadczonym kolegą budowlańcem będe robił fundamenty w raz  wylaniem hudziaka a sciany i dach zlecę komuś bo poprostu nie mam czasu i sytuacja mnie zmusza . Dodam , że za stan surowy zamknięty domku z poddaszem użytkowym biorą u nas 32 tys. Za same fundamenty 10 tyś . Fundament plus sciany 26 tyś ! tak to wygląda.
Odpowiedz
#13
(13.03.2017, 21:56)czarny286 napisał(a):
(13.03.2017, 21:50)deeropolskie napisał(a): No przy warszawie i tak tanio mnie w opolskim gdzie bieda i bezrobocie duże za adaptację 2700  i jeszcze za mapki dodatkowo, i kier bud 1800-2000 a juz ze 3 pytalem albo jakas zmowa cenowa albo sam nie wiem,  z 3 lata temu jak zaczynalem sie w temacie rozgladac to jeden sie za adaptacje 2000 cenil ale po rozmowie w 4 oczy stwierdziem ze nawet bym go za 500 nie bral. Bo pewnie dal by i tak z czys ciala... nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.... mnie musi zachęcić wiedza i zaangażowaniem. Dalej szukam. A wycena robocizny za sos to też jak kilku prowadzących firmę pytałem to się nawet kosztorysu przygotować nie chciało tylko teks że od-do I rozbieżność taka że po wiedzy 15.000 i jak Holera pytam się  mam się zdecydować bo sam wykonawca się określić nie potrafi. No ja na pewno się nie zdecyduje w ciemno. Na szczęście już zdecydowałem że zacznę sam chyba że piony mnie przerosna to wtedy zacznę się martwić, ale liczę że Podolam

Ja z mioim doświadczonym kolegą budowlańcem będe robił fundamenty w raz  wylaniem hudziaka a sciany i dach zlecę komuś bo poprostu nie mam czasu i sytuacja mnie zmusza . Dodam , że za stan surowy zamknięty domku z poddaszem użytkowym biorą u nas 32 tys. Za same fundamenty 10 tyś . Fundament plus sciany 26 tyś ! tak to wygląda.

Ja mam wyceniono prace SSO bez krycia dachy na 20 tys
Odpowiedz
#14
(13.03.2017, 21:58)tarkins napisał(a):
(13.03.2017, 21:56)czarny286 napisał(a):
(13.03.2017, 21:50)deeropolskie napisał(a): No przy warszawie i tak tanio mnie w opolskim gdzie bieda i bezrobocie duże za adaptację 2700  i jeszcze za mapki dodatkowo, i kier bud 1800-2000 a juz ze 3 pytalem albo jakas zmowa cenowa albo sam nie wiem,  z 3 lata temu jak zaczynalem sie w temacie rozgladac to jeden sie za adaptacje 2000 cenil ale po rozmowie w 4 oczy stwierdziem ze nawet bym go za 500 nie bral. Bo pewnie dal by i tak z czys ciala... nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.... mnie musi zachęcić wiedza i zaangażowaniem. Dalej szukam. A wycena robocizny za sos to też jak kilku prowadzących firmę pytałem to się nawet kosztorysu przygotować nie chciało tylko teks że od-do I rozbieżność taka że po wiedzy 15.000 i jak Holera pytam się  mam się zdecydować bo sam wykonawca się określić nie potrafi. No ja na pewno się nie zdecyduje w ciemno. Na szczęście już zdecydowałem że zacznę sam chyba że piony mnie przerosna to wtedy zacznę się martwić, ale liczę że Podolam

Ja z mioim doświadczonym kolegą budowlańcem będe robił fundamenty w raz  wylaniem hudziaka a sciany i dach zlecę komuś bo poprostu nie mam czasu i sytuacja mnie zmusza . Dodam , że za stan surowy zamknięty domku z poddaszem użytkowym biorą u nas 32 tys. Za same fundamenty 10 tyś . Fundament plus sciany 26 tyś ! tak to wygląda.

Ja mam wyceniono prace SSO bez krycia dachy na 20 tys

O to nie zła cena.Czyli za sciany by wychodziło 10 tys ? to nie za dużo ?
Odpowiedz
#15
(13.03.2017, 21:58)johny_szczecin napisał(a): Ceny pod szczecinem to zart z tego co czytam.

Adaptacja 4500zl (wiekszosc 5500-8000) za sama adaptacje!!!
Geodeta w pakiecie 3000zl po znajomosci
Kierownik 4000zl kolega za 600zl
Badanie gruntu 800zl
I szukalem wsrod najtanszych ofert.
Prad przylacze tanio 900zl
Wodociag 19500zl 48mb odzyskane od gminy przez prawnika (2 lata zalatwiania)
Przylacze wody ze studzienka 3800zl 20mb
Sluzebnosc drogi powiatowej (240m2) 2800zl
Utwardzenie drogi 1200zl

Tak wiec jest u mnie tylko kawalek pola, ogrodzony, z pradem i woda i takie koszta u nasSad
Co prawda nie odczulem tego bo rozbilo sie na 3 lata ale kupa kasy za nic.

sekunada dlaczego prad 900.  Przeciez placic sie w zakladzie za zamowiona moc przyłacza chyba 70 za Kwh. i Oni robia na wlasny koszt chyba ze pow. 200 mb do partycypujesz w kosztach 32 zł/mb

badanie gruntu pod standartowy projekt nie potrzebne

wodociag ok 60-100 zł za mb z materiałem

A słuzebność to inna sprawa

(13.03.2017, 22:01)czarny286 napisał(a):
(13.03.2017, 21:58)tarkins napisał(a):
(13.03.2017, 21:56)czarny286 napisał(a):
(13.03.2017, 21:50)deeropolskie napisał(a): No przy warszawie i tak tanio mnie w opolskim gdzie bieda i bezrobocie duże za adaptację 2700  i jeszcze za mapki dodatkowo, i kier bud 1800-2000 a juz ze 3 pytalem albo jakas zmowa cenowa albo sam nie wiem,  z 3 lata temu jak zaczynalem sie w temacie rozgladac to jeden sie za adaptacje 2000 cenil ale po rozmowie w 4 oczy stwierdziem ze nawet bym go za 500 nie bral. Bo pewnie dal by i tak z czys ciala... nie zrobił na mnie dobrego wrażenia.... mnie musi zachęcić wiedza i zaangażowaniem. Dalej szukam. A wycena robocizny za sos to też jak kilku prowadzących firmę pytałem to się nawet kosztorysu przygotować nie chciało tylko teks że od-do I rozbieżność taka że po wiedzy 15.000 i jak Holera pytam się  mam się zdecydować bo sam wykonawca się określić nie potrafi. No ja na pewno się nie zdecyduje w ciemno. Na szczęście już zdecydowałem że zacznę sam chyba że piony mnie przerosna to wtedy zacznę się martwić, ale liczę że Podolam

Ja z mioim doświadczonym kolegą budowlańcem będe robił fundamenty w raz  wylaniem hudziaka a sciany i dach zlecę komuś bo poprostu nie mam czasu i sytuacja mnie zmusza . Dodam , że za stan surowy zamknięty domku z poddaszem użytkowym biorą u nas 32 tys. Za same fundamenty 10 tyś . Fundament plus sciany 26 tyś ! tak to wygląda.

Ja mam wyceniono prace SSO bez krycia dachy na 20 tys

O to nie zła cena.Czyli za sciany by wychodziło 10 tys ? to nie za dużo ?

ława, sciany fundamentowe, izolacja, kanalizacja, zasypanie fundamentów, chudziak, sciany nosne i dzialowe, wieniec

Za duzo?
Odpowiedz


#16
jestem w stanie uwierzyc w takie ceny u nas jest podobnie ale taniej to jest mafia w tych urzedach !!!
Odpowiedz
#17
(13.03.2017, 21:58)johny_szczecin napisał(a): Ceny pod szczecinem to zart z tego co czytam.

Adaptacja 4500zl (wiekszosc 5500-8000) za sama adaptacje!!!
Geodeta w pakiecie 3000zl po znajomosci
Kierownik 4000zl kolega za 600zl
Badanie gruntu 800zl
I szukalem wsrod najtanszych ofert.
Prad przylacze tanio 900zl
Wodociag 19500zl 48mb odzyskane od gminy przez prawnika (2 lata zalatwiania)
Przylacze wody ze studzienka 3800zl 20mb
Sluzebnosc drogi powiatowej (240m2) 2800zl
Utwardzenie drogi 1200zl

Tak wiec jest u mnie tylko kawalek pola, ogrodzony, z pradem i woda i takie koszta u nasSad
Co prawda nie odczulem tego bo rozbilo sie na 3 lata ale kupa kasy za nic.
W Łodzi ceny podobne:
Adaptacja z projektem zagospodarowania terenu 2000
Projekt instalacji wod-kan na terenie działki (studnia+szambo)600
Adaptacja instalacji elektrycznej 500
Adaptacja ogrzewania 400
Geodeta - mapki 700
Odpowiedz
#18
12kV bralem ale nic mnie nie obchodzilo. Wniosek kilka podpisow i prad po roku byl pod działka. Wszystko sami zalatwili. 

U mnie wymagaja badania gruntu. 

A wodociagu taniej jak 180zl/mb plus projekt z pozwoleniem na budowe taniej niebiora.



Ja zamowilem 16 Kv

Projekt wodociagów to inna sprawa na zaplacilem 500 i babka wszystko zalatwia za mnie w urzedzie
Odpowiedz
#19
(13.03.2017, 22:15)tarkins napisał(a): 12kV bralem ale nic mnie nie obchodzilo. Wniosek kilka podpisow i prad po roku byl pod działka. Wszystko sami zalatwili. 

U mnie wymagaja badania gruntu. 

A wodociagu taniej jak 180zl/mb plus projekt z pozwoleniem na budowe taniej niebiora.



Ja zamowilem 16 Kv

Projekt wodociagów to inna sprawa na zaplacilem 500 i babka wszystko zalatwia za mnie w urzedzie

kW
Odpowiedz
#20
(13.03.2017, 14:06)klonu1988 napisał(a): Zrób sobie zjazd na działkę, utwardź pod planowaną kostką, załatwiaj zapewnienia od dostawców mediów, kup projekt, pogadaj z architektem adoptującym, geodetą. Generalnie, jeżeli wiesz, że te kable będą przesunięte to śmiało możesz się brać za papierki tak jak napisałem powyżej. Powodzenia

Zjazd na działke musialby zrobic geodeta,mysle zrobic to wtedy kiedy bedzie wytyczał granice budowy za jednym razem bo dzialka ma 40arow i trzeba od razu pomyslec nad droga do pozostalej częsci dzialek

(13.03.2017, 16:05)Bartosz napisał(a): Daj znać co tam wyszło z linią NN , na działce którą planuje kupić po granicy idą słupy i trochę działki zabierają , w tym roku też będą przebudowywac sieć i zastanawiam się czy to coś da prócz walorów estetycznych

My chcemy skablowac w granice nie ze wzgl estetycznych tylko funkcjonalnych i ew. gdybysmy chcieli sprzedac następną działke zeby nie stal słup bo wiadomo wartosc dzialki spada z takim słupem.Jezeli mialabym to robic ze wzgl estetycznych nie opłaca sie !!!koszta są dodatkowe
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu