Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od czego zacząć?budowe domu za 150tys
#21
u mnie adaptacja projektu (bez żadnych zmian) 3500 zł
adaptacja ze zmianą kąta nachylenia dachu + instalacja gazowa - 6000 zł
mapa do celów projektowych - 800~1200 zł
uzgodnienie przyłącza wod-kan -1600 zł (tak sobie życzą wodociągi)
jeszcze jakieś tam ustalenia z przyłączami ~400 zł
Odpowiedz
#22
Hmmm ja planuje budować się na śląsku i z tego co wiem geodeta 500zl bierze za wytyczenie granic budynku.Gmina ma Plan ZagosPrzestrzennego więc projekt Łukasza wg mnie jest akceptowany w 100proc,(poczytałam troszke)ale z resztą cen to jak czytam to poprostu jestem w szoku ale wolałabym drogę przez urzędy pokonac sama (lubie wyzwania hehe)
Co do zalatwiania podłączy wody i gazu to poki niewiem gdzie i jak bd stał budynek to chyba nie ma sensu pisac o pozwolenia ?
Odpowiedz
#23
hej my już też w trakcie załatwiania.
Adaptacja z zmianą na większe okna i powiększenie budynku o 2m, plus naniesienie szamba 2200 zł mazowieckie okolice Wa-wy
za 3 tyg bedzie pozwolenie wtedy będziemy szukać kierownika ceny nie znam bo Pani powiedziała że musi zobaczyć projekt.
wtedy też zrobimy projekt przyłącza wody. ceny narazie nie znam.
Dokumenty na światło złożone, złożyliśmy też na gaz zobaczymy może pociągną. W planach było na paliwo stałe.
Odpowiedz
#24
(13.03.2017, 22:49)Slawskip napisał(a): u mnie adaptacja projektu (bez żadnych zmian) 3500 zł
adaptacja ze zmianą kąta nachylenia dachu + instalacja gazowa - 6000 zł
mapa do celów projektowych - 800~1200 zł
uzgodnienie przyłącza wod-kan -1600 zł (tak sobie życzą wodociągi)
jeszcze jakieś tam ustalenia z przyłączami ~400 zł

To ceny z kosmosu. U mnie geodeta za sporządzenie mapy do celów projektowych plus wznowienie granic ze spisaniem protokołu włącznie z wezwaniem wszych sasiadow 1300 zł. Adaptujących i kierownik w 1 osobie zapowiedział ze wszystkie jego koszty to około 2000 zl.
Odpowiedz
#25
(14.03.2017, 13:05)przemo1987 napisał(a):
(13.03.2017, 22:49)Slawskip napisał(a): u mnie adaptacja projektu (bez żadnych zmian) 3500 zł
adaptacja ze zmianą kąta nachylenia dachu + instalacja gazowa - 6000 zł
mapa do celów projektowych - 800~1200 zł
uzgodnienie przyłącza wod-kan -1600 zł (tak sobie życzą wodociągi)
jeszcze jakieś tam ustalenia z przyłączami ~400 zł
To ceny z kosmosu. U mnie geodeta za sporządzenie mapy do celów projektowych plus wznowienie granic ze spisaniem protokołu włącznie z wezwaniem wszych sasiadow 1300 zł. Adaptujących i kierownik w 1 osobie zapowiedział ze wszystkie jego koszty to około 2000 zl.
Mapę z okazaniem granic i wznowieniem znaków granicznych będę miał za 800 zł, Kierownikiem Budowy będzie mój tato (więc gratis Wink )
wodociągów nie przeskoczę, tak samo uzgodnień. Dzisiaj mam spotkanie z kolejnym projektantem i zobaczymy ile on będzie chciał, a jak nie, to mam jeszcze dwóch (ceny adaptacji to oczywiście z załatwieniem pozwolenia na budowę).
No i zapomniałem jeszcze o badaniach geotechnicznych (taki wymóg) - 600~1000zł.
Odpowiedz


#26
(13.03.2017, 23:00)Agniecha194 napisał(a): Hmmm ja planuje budować się na śląsku i z tego co wiem geodeta 500zl bierze za wytyczenie granic budynku.Gmina ma Plan ZagosPrzestrzennego więc projekt Łukasza wg mnie jest akceptowany w 100proc,(poczytałam troszke)ale z resztą cen to jak czytam to poprostu jestem w szoku ale wolałabym drogę przez urzędy pokonac sama (lubie wyzwania hehe)
Co do zalatwiania podłączy wody i gazu to poki niewiem gdzie i jak bd stał budynek to chyba nie ma sensu pisac o pozwolenia ?

Musisz się udać do dostawcy wody i dostawcy gazu i złożyć wniosek o wydanie warunków przyłączenia. To samo z prądem.
To jak będzie usytuowany budynek na działce nie ma znaczenia.
Będzie to miało znaczenie w kolejnym etapie (ale może nawet i wtedy niekoniecznie, jeżeli podział instalacji i opomiarowanie będzie w granicy działki).
Osobiście nie radzę czekać, bo jest kilka etapów, a każdy może trwać kilka tygodni.
Odpowiedz
#27
Czy orientujecie się może jaki jest koszt doprojektowania garażu ?
Odpowiedz
#28
Jeśli nie ma mpzp trzeba wystąpić o warunki zabudowy. Do warunków zabudowy potrzebne będą warunki przyłączy (prąd, woda, kanalizacja i gaz) oczywiście tych które są dostępne. Do wodociągów i energetyki będą potrzebne mapki zasadnicze w skali 1:500 mogą również żądać aktu własności nieruchomości.

Obecna budowa domu na pewno będzie kosztowała więcej niż 150 tysięcy złotych. I nie chodzi tutaj o koszty robocizny, ale głownie o koszty materiałow budowlanych, które są o wiele wyższe niż jeszcze kilka lat temu.

Od siebie mogę polecić dobrą firmę do budowy domu z Białegostoku: https://lukas-budownictwo.pl/stany-surowe/ Powinni poradzić sobie z postawieniem domu do stanu surowego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu