Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Etap I - ZBROJENIA, WYKOP POD FUNDAMENTY
#1
Witamy Wink
Właśnie rozpoczęliśmy budowę NASZEGO DOMU Smile wg. projektu "Dom za 150tys.". Budujemy systemem gospodarczym -na ile się da Wink
Na początku jednak chcielibyśmy zaznaczyć, że wprowadziliśmy parę zmian do projektu, a mianowicie zdecydowaliśmy się na częściowe podpiwniczenie domu (powierzchnie jej stanowi - kotłownia i przylegające do niej dwa pokoje); zrezygnowaliśmy z drzwi wyjściowych z kotłowni na rzecz wyjścia piwnicznego (schody do piwnicy w kotłowni); okno kuchenne zmieniamy na narożne; okno jadalne na drzwi wyjściowe (w późniejszych planach mamy zamiar stworzyć ogród zimowy - szklarnię).

Na dzień dzisiejszy mamy zamówione już materiały wystarczające na wykonanie stanu zero + plus ściany nośne i działowe budynku, ocieplenie i dwa kominy (koszt to prawie 33 tys), wykonaliśmy już zbrojenie na fundamenty oraz przedwczoraj został wykonany wykop pod budowę. W poniedziałek spodziewamy się wizyty geodety, żeby wyznaczyć osie budynku. Następnie zajmiemy się robieniem szalunków. Big Grin


.jpg   20170218_105647.jpg (Rozmiar: 164.82 KB / Pobrań: 1,397)

.jpg   20170218_143226.jpg (Rozmiar: 199.72 KB / Pobrań: 1,363)

.jpg   20170304_164331.jpg (Rozmiar: 185.85 KB / Pobrań: 1,368)

.jpg   20170304_164306.jpg (Rozmiar: 171.27 KB / Pobrań: 1,362)

.jpg   20170304_172044.jpg (Rozmiar: 162.42 KB / Pobrań: 1,347)

.jpg   20170304_172104.jpg (Rozmiar: 155.85 KB / Pobrań: 1,355)

.jpg   20170304_164432.jpg (Rozmiar: 149.81 KB / Pobrań: 1,346)

.jpg   20170310_142958.jpg (Rozmiar: 126.47 KB / Pobrań: 1,347)

.jpg   20170310_153856.jpg (Rozmiar: 185.23 KB / Pobrań: 1,349)

.jpg   20170311_122953.jpg (Rozmiar: 178.46 KB / Pobrań: 1,347)

.jpg   20170311_122959.jpg (Rozmiar: 178.35 KB / Pobrań: 1,344)
Odpowiedz
#2
Też się biję z myślą o podpiwniczeniu Wink
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#3
Witam. Gratulacje ! wygląda obiecująco. Nie długo wpadnę na budowę zobaczyć jak to arcydzieło powstaje. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#4
witam czy działka 7 arów starczy na budowe takiego domu?
Odpowiedz
#5
(12.03.2017, 13:49)juhas3453 napisał(a): witam czy działka 7 arów starczy na budowe takiego domu?

To zależy w jakiej części (stopniu) może zostać przeznaczona na zabudowę.
Ciekawie tłumaczy Pan Łukasz na swoim kanale na podstawie własnego budynku
link poniżej

https://www.youtube.com/watch?v=T4S2ZyGF870&t=611s
Odpowiedz


#6
Przy zachowaniu oryginalnego projektu minimalne wymiary działki 20,54m x 18,29m. Jeśli nie stanowi inaczej MPZP lub WZ
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#7
Mam pytanie, aczkolwiek może odpowiedź gdzieś padła. O ile zwiększy się koszt budowy w przypadku podpiwniczenia tak jak u Ciebie domu?

Jestem dopiero na etapie początkowym znaczy się dzięki projektowi Pana Łukasza zacząłem poważnie myśleć o budowie domu zamiast kupowania mieszkania itp. Staram się już przygotować wstępnie na to wszystko nie licząc przekonania żony do tego pomysłu xD i właśnie podpiwniczenie to jest kierunek, który mnie interesuje. Za jakieś informacje byłbym wdzięczny. Ew. Odnośnik do tematu. 

Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
(07.05.2017, 21:04)dzolek napisał(a): Mam pytanie, aczkolwiek może odpowiedź gdzieś padła. O ile zwiększy się koszt budowy w przypadku podpiwniczenia tak jak u Ciebie domu?

Jestem dopiero na etapie początkowym znaczy się dzięki projektowi Pana Łukasza zacząłem poważnie myśleć o budowie domu zamiast kupowania mieszkania itp. Staram się już przygotować wstępnie na to wszystko nie licząc przekonania żony do tego pomysłu xD i właśnie podpiwniczenie to jest kierunek, który mnie interesuje. Za jakieś informacje byłbym wdzięczny. Ew. Odnośnik do tematu. 

Pozdrawiam

Witam Wink

Co do kosztów to mogę podać jedynie tylko materiałowe, gdyż robocizna jest po mojej stronie i nie mam pojęcia ile by sobie życzyła za taką usługę ekipa budowlana.
A więc :
*Wyższy komin o 2 [m] koszt droższy o ok. 200 zł
*Bloczki betonowe więcej o ok 1100 szt. x 3 zł czyli 3300 zł  - może drogie ale dobre (równe,proste) od producenta GINTER z Chojnic. Polecam.
*Stal - ze względu na dodatkowy wieniec nad murami piwnicy oraz schody ok. 800 zł
*Dysperbit ok. 100 zł
*Styropian ok. 400 zł
*Siatka i klej ok. 200 zł
*Cały strop ok. 2700 zł
*Cement + wapno ok. 800 zł (z dużą "górką" gdyż nie jestem wstanie dokładnie oszacować tak na szybko)
*Piasek max 200 zł
*Beton 3 m^3 ok 810 zł

Razem około: 9510 zł  Big Grin

Podane ceny są szacunkowe, na wyrost.
Do powyższych cen należy doliczyć jeszcze :
- dłuższą prace koparki przy wykopie
- przeróbka projektu.
Ja za całość  tj. projekt podpiwniczenia +  wod-kan + elektryki + adaptację całego projektu + załatwienie spraw formalnych z pozwoleniami zapłaciłem 2000 zł. Zatem ciężko oszacować mi ile kosztuje samo doprojektowanie piwnicy.
Później dojdą jeszcze koszty związane z wykończeniem piwnicy m.in. tynki, elektryka, posadzka. Jednakże jeżeli myślimy o budowie domu na całe życie uważamy, że taka inwestycja jest opłacalna ze względu na późniejszą wygodę Wink (a cena piwnicy nie jest dla nas znowu aż tak duża żeby z niej zrezygnować ).

Pozdrawiam i życzę udanych pertraktacji z żoną Big Grin

P.S. U nas żonie zależało na dodatkowym miejscu na weki a mi znowuż zależało na kotłowni, która nie jest na poziomie mieszkania ze względu na kurz, pył i dym (z którym walczę w obecnym domu).
Odpowiedz
#9
(07.05.2017, 22:41)Leszek85 napisał(a):
(07.05.2017, 21:04)dzolek napisał(a): Mam pytanie, aczkolwiek może odpowiedź gdzieś padła. O ile zwiększy się koszt budowy w przypadku podpiwniczenia tak jak u Ciebie domu?

Jestem dopiero na etapie początkowym znaczy się dzięki projektowi Pana Łukasza zacząłem poważnie myśleć o budowie domu zamiast kupowania mieszkania itp. Staram się już przygotować wstępnie na to wszystko nie licząc przekonania żony do tego pomysłu xD i właśnie podpiwniczenie to jest kierunek, który mnie interesuje. Za jakieś informacje byłbym wdzięczny. Ew. Odnośnik do tematu. 

Pozdrawiam

Witam Wink

Co do kosztów to mogę podać jedynie tylko materiałowe, gdyż robocizna jest po mojej stronie i nie mam pojęcia ile by sobie życzyła za taką usługę ekipa budowlana.
A więc :
*Wyższy komin o 2 [m] koszt droższy o ok. 200 zł
*Bloczki betonowe więcej o ok 1100 szt. x 3 zł czyli 3300 zł  - może drogie ale dobre (równe,proste) od producenta GINTER z Chojnic. Polecam.
*Stal - ze względu na dodatkowy wieniec nad murami piwnicy oraz schody ok. 800 zł
*Dysperbit ok. 100 zł
*Styropian ok. 400 zł
*Siatka i klej ok. 200 zł
*Cały strop ok. 2700 zł
*Cement + wapno ok. 800 zł (z dużą "górką" gdyż nie jestem wstanie dokładnie oszacować tak na szybko)
*Piasek max 200 zł
*Beton 3 m^3 ok 810 zł

Razem około: 9510 zł  Big Grin

Podane ceny są szacunkowe, na wyrost.
Do powyższych cen należy doliczyć jeszcze :
- dłuższą prace koparki przy wykopie
- przeróbka projektu.
Ja za całość  tj. projekt podpiwniczenia +  wod-kan + elektryki + adaptację całego projektu + załatwienie spraw formalnych z pozwoleniami zapłaciłem 2000 zł. Zatem ciężko oszacować mi ile kosztuje samo doprojektowanie piwnicy.
Później dojdą jeszcze koszty związane z wykończeniem piwnicy m.in. tynki, elektryka, posadzka. Jednakże jeżeli myślimy o budowie domu na całe życie uważamy, że taka inwestycja jest opłacalna ze względu na późniejszą wygodę Wink (a cena piwnicy nie jest dla nas znowu aż tak duża żeby z niej zrezygnować ).

Pozdrawiam i życzę udanych pertraktacji z żoną Big Grin

P.S. U nas żonie zależało na dodatkowym miejscu na weki a mi znowuż zależało na kotłowni, która nie jest na poziomie mieszkania ze względu na kurz, pył i dym (z którym walczę w obecnym domu).

Po co wam te piwnice....Wink

Jaki kurz..??
Przy ogrzewaniu pelletem nie ma z tym problemu
Odpowiedz
#10
Przy tych kosztach po prostu warto ją mieć. Wink Zawsze to graty będzie gdzie pochować i i inne duperele jak właśnie weki itp. Wink

Akurat z racji tego co robię zawodowo myślę, że będę w stanie całość sam postawić oczywiście z pomocą kilku znajomych, bo niestety, ale czas mam ograniczony z racji pracy za granicą i to jest jeden mankament, który mojej żonie może nie pasować Smile czy się uwinę szybko.  Big Grin

W każdym razie dzięki Leszku za tą dokładną wycenę, bardzo mi pomogłeś. Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu