Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 36 - Jak murujemy ściany nośne z betonu komórkowego? cd.. 10.03.2017 Full HD
#1
Hej.
Dziś pogoda niestety była typowo marcowa Smile
Co chwilę padał deszcz, który skutecznie uniemożliwiaj nam prace. Niestety nie udało się zrealizować założeń.
W pierwszej kolejności wymurowane narożniki na wysokość 4 bloczków na już istniejących murach. Miejsca gdzie przy narożniku zaczynają się okna murowane pełne, bez schodków.

Jak widać na materiale prace przy murowaniu na kleju wcale do najtrudniejszych nie należą i osoby bez doświadczenia z pewnością sobie z tym materiałem poradzą.

Wracając do pracy to w między czasie okazało się, że inwestor jednak zmienił zdanie i okno w salonie będzie przy drugim trzpieniu, czyli ścianka musi być przesunięta od jednego trzpienia do drugiego. Obcykaliśmy plan działania, lecz przesunięcie całości, które skutecznie wykonaliśmy poprzez odcięcie całego bloku i przesunięcie go na miejsce okazało się nieskuteczne, z uwagi na brak wiązania między pierwszą warstwą a drugą. Dlatego zapadła decyzja, że usuwamy ściankę i jutro wymurujemy nową. Całość ok 10 bloczków więc bez tragedii.

Jutro od rana zabieramy się za ściankę, która została usunięta i wskakujemy na narożniki, które muszę wymurować już na docelowa wysokość. Planuję 11 pełnych warstw i ostatnia warstwa 12cm. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Lub 12 warstw i delikatnie obniżony wieniec w otworach okiennych.


Kilka zdjęć na koniec dnia i na filmie proces murowania począwszy od narożników.




[Obrazek: budowa_domu_2017_03_10_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_10_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_10_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_10_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_10_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_10_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_10_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_10_8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_10_9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_10_10.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Łukasz coś z filmikiem nie pykło
Odpowiedz
#3
Rano film miał godzinę a teraz 27 minut. Coś poszło nie tak.
Odpowiedz
#4
Obraz wcielo... Tez tak macie?
Odpowiedz
#5
Masz wyżej napisane!
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#6
U mnie też jak oglądałem ze strony forum to do 27 minuty, a później się zacięło. Jednak jak wszedłem na samą stronę YouTube możnabyło oglądać dalej do samego końca i żadnego problemu nie ma Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu