Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tynki maszynowe
#91
No więc Macieju zrobiłem jak mówiłeś - Zwaliłem kawałek tynku w poszukiwaniu odpowiedzi co poszło nie tak?
Zrobiłem to w obecności przedstawiciela z Knauf'a
Może zdjęcia nie są wspaniałej jakości, ale na pewno jest jasna przyczyna: -tynk jednowarstwowy został położony na dwa razy.
To tyle w temacie fachowców u mnie...
Może człowieka trafić...

   
   
   
   
Odpowiedz
#92
No to to się nie mogło udać. Miałem ostatnio taki przypadek tzn byłem wg mnie za drogi ( różnica tysiąc złotych) ale jak zobaczyłem zrobione tynki to uwierz może że nawet z tym babolem masz piękne tynki. Dziwi mnie jedno różnice w innych branżach sięgają 100% co często przekłada się na różnice 10 tys a u mnie w branży czasem różnice to 400 zł i już inwestor bierze tańszego. Nie mówię o Twoim przypadku jakby co
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#93
Żeby jeszcze człowiek miał ta pewność, że zapłaci więcej, ale rzeczywiście będzie dobrze zrobione...
Pocztą pantoflową można szukać sprawdzonych fachowców (choć co klient, to opinia).
Facet robił 3 dachy. 2 klientów zadowolonych, trzeci: "tragedia"...
Jeszcze gorzej, gdy ktoś buduje pierwszy raz, nie zna się, nie ma doświadczonych znajomych... i jak dziecko we mgle Wink
Odpowiedz
#94
Dokładnie się z Tobą zgodzę.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#95
Ja nie szukałem najtańszego, bo ten akurat dał najdroższą ofertę. Nie chciałem oszczędzać na wykończeniu, bo to ważny etap, ale pracuję za granicą i nie mam jak jeździć i sprawdzać gościa roboty na innych inwestycjach. Pozostaje mi polegać na opiniach.
Gość robi oprócz prywatek, także duże inwestycje typu bloki i problemów nie ma, ale u mnie te tynki wyglądają jakby jakimiś praktykantami wykonane. 

Wyszło jak wyszło.
Przedstawiciel Knauf'a przekonał gościa żeby to naprawił po dobroci, bo jak oni wezmą reklamację przez siebie, to będzie płakał. 
Czekamy więc na poprawki i chcemy zapomnieć o tym koszmarze...
Odpowiedz


#96
...także duże inwestycje typu bloki. U mnie tynki robił przyjaciel, który również robi duże inwestycje.
I powiedział absolutnie nie, te ekipy dla ciebie się nie nadają.Dostałem małą ekipę która tylko robi domki.
Żadnych pęknięć odparzeń, robota zrobiona tak jak należy.
Odpowiedz
#97
(29.08.2018, 20:02)maciej87 napisał(a): Ja posiadam w całym domu gipsowe. W łazienkach mam MP75L a reszta to Zeta. Nie widzę problemu żeby gipsy były w takich pomieszczeniach chyba że zamykasz wentylację ale to każdy tynk tego nie wytrzyma Smile Jeśli tynk do czasu mrozów wyschnie to nic się nie stanie.

(13.01.2020, 14:17)maciej87 napisał(a): To nie do końca tak że nie ma czegoś takiego jak tynki pod malowanie. Ja u siebie mam Zete i niczego nie szpachlowałem a mam wszystko pomalowane (wcześniej jechałem żyrafą i robiłem zaprawki). Wg mnie jest ok -jasne że jak słońce dobrze zaświeci to zobaczysz niedoskonałości ale np ja zobaczę je również po 90% szpachlarzach.
Wyprawki robiłem knauf super finish.
Sierżant miałeś pod malowanie i tak robiłeś gładź często się to zdarza ale ja mając małe dzieci bym na pewno się na to nie zdecydował Smile
Tak jak pisałem pozostaje Ci odkuć i to może dać odpowiedź dlaczego się to stało ( ale nie musi)

Cześć,
Mam pytanie czemu w łazienkach zastosowałeś miękkie tynki knaufa a w pozostałych pomieszczeniach twardą Zetę a nie np Diamant Knaufa?
Z tego co wyczytałem to robisz tynki CW i gipsowe i moje pytanie dlaczego zdecydowałeś się na gipsowe?
Ja mam zacząć w tym miesiącu tynki i mam dylemat. Dwóch znajomych, którzy pracują w ekipach tynkarskich mówią, że maszynowe CW są już tak gładkie jak gipsowe a ponoć te twarde gipsowe nie są aż tak twarde.
Napisałeś jeszcze, że twarde tynki szlifowałeś żyrafą ale to wszystkie powierzchnie docierałeś?
Będę wdzięczny za pomoc.
Odpowiedz
#98
Akurat w tamtej chwili Zeta nie była dostępna a ja potrzebowałem na już. Poza tym duża łazienka jest cała w płytkach a mała w większości więc to i tak nie ma znaczenia jaki tynk.
Dlaczego gipsowe? Wg mojego zdania tynk to tynk więc po co miałem przepłacać. CW trzeba szpachlować bo nie zrobisz wyprawki ( po zrobieniu tynków zawsze są wyprawki tzn parapety, uderzenia no profilami itd itd i niestety na CW zawsze jakikolwiek wyprawkę będzie widać. Czy CW są gładkie? Jeśli zrobisz np Kreisel 561L ale są miękkie jak diabli. To już wolałbym zwykle gipsy. Ja szlifowałem całe. Jeśli chodzi o Zete i Diamanta to jest dokładnie to samo- mi po prostu się lepiej robi na Zecie. Jeśli chodzi o twardość to jeśli CW ma być twardy to musi mieć kruszywo no Baumit MPI25 a jeśli będzie względnie gładki to nie będzie twardy
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#99
@maciej87 - U mnie robią tynki gipsowe dolina nidy zeta i mówią że to to samo co knauf diamant mp75, chodź im braknie chyba na jedno pomieszczenie pójdzie diamant knaufa bo problem z dostepnością doliny nidy jest.. Jak długo u siebie masz te tynki dolina nidy zeta i czy od razu malowałeś czy robiłeś szlifowanie?
Mam pytanie co posprawdzać po zakończeniu ich prac, na co mogę już teraz zwrócić uwagę?
Odpowiedz
Potwierdzam ostatnio z dostępnością Zety jest problem. Ja szlifowałem całość.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości
  
Menu