Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tynki maszynowe
#51
Tynki cementowo-wapienne są oddychające, akumulują wilgoć zawartą w powietrzu i ją oddają wraz z osuszaniem pomieszczeń tworząc przyjazny mikroklimat. Tynki gipsowe lub cementowe pokryte gładzią tracą te właściwości.
Mając na uwadze powyższe mamy farby paro przepuszczalne i nieprzepuszczalne.
Musimy jednak pamiętać o wilgoci wchodzącej w przegrodę i jej ewentualne odprowadzenie. Jeśli dom mamy ocieplony styropianem to odprowadzenie wilgoci przez przegrodę będzie niemożliwe.
Dlatego moim zdaniem przegrody ocieplone wełną lub nieocieplone ( kamienice) oraz budynki z rekuperacją farby paro przepuszczalne, a pozostałe przypadki farby nieprzepuszczalne.
Tak, jak Maciej napisał. Nie warto kupować tanich farb i farb z marketów. Tanio i tak nie wyjdzie, bo będzie większe zużycie, a efekt też zostawi wiele do życzenia.
Wersja bardzo budżetowa to śnieżka, cena/jakość polecam Kabe, górna półka Beckers/Tikkurilla orginalna z zagranicy lub Flugger.
Odpowiedz
#52
Ostatnimi czasy przymierzam się malować mieszkanie u rodziców. Mieszkanie ostatnie piętro w nowym budownictwie tynk gipsowy, bez gładzi, blok ocieplony styropianem. Pomalowane było developersko czyli jakąś bardzo  cienkowarstwową akrylową. Może się mylę i mnie poprawcie ale wchodząc do takiego mieszkania mam wrażenie że ściany w jakiś sposób przepuszczają powietrze i jest przyjemny mikroklimat nie ma wrażenie termosu. Część mieszkania pomalowałem już Tikurillą ( Polską ) i w tych pomieszczeniach  nie mam już tego "" przyjemnego ''' wrażenie, jakby się uszczelniło, i nie jestem z tego zadowolony prawdę mówiąc. Wybrałem Tikurille ponieważ jest antyalergiczna , ale zaczynam mieć wrażenie że żle zrobiłem, jakbym pokrył ściany gumą.
Co do szczelności styropianu to przenosiłem gniazdko, i po zrobieniu bruzdy na ścianie szczytowej po dotknięciu dłonią do cegły czuć jest lekki przepływ powietrza mimo ze blok jest ocieplony styropianem, więc też nie wydaje mi się aby styropian całkowicie izolował.  Jakie są wasze odczucia w tej kwestii ?

Taki np. Fluger jest wersja 5 ( cienkowarstwowa ), można ja stosować wewnątrz i na zewnątrz, jest potwierdzona paro przepuszczalność i wersja 5s ( grubowarstwowa ) tutaj już badana pod względem paro przepuszczalności nie ma. Dulux Kolory świata , śnieżki , Nobilesy też na większości jest podawana paro przepuszczalność.
Odpowiedz
#53
(19.01.2018, 12:38)mnichmark napisał(a): Ostatnimi czasy przymierzam się malować mieszkanie u rodziców. Mieszkanie ostatnie piętro w nowym budownictwie tynk gipsowy, bez gładzi, blok ocieplony styropianem. Pomalowane było developersko czyli jakąś bardzo  cienkowarstwową akrylową. Może się mylę i mnie poprawcie ale wchodząc do takiego mieszkania mam wrażenie że ściany w jakiś sposób przepuszczają powietrze i jest przyjemny mikroklimat nie ma wrażenie termosu. Część mieszkania pomalowałem już Tikurillą ( Polską ) i w tych pomieszczeniach  nie mam już tego "" przyjemnego ''' wrażenie, jakby się uszczelniło, i nie jestem z tego zadowolony prawdę mówiąc. Wybrałem Tikurille ponieważ jest antyalergiczna , ale zaczynam mieć wrażenie że żle zrobiłem, jakbym pokrył ściany gumą.
Co do szczelności styropianu to przenosiłem gniazdko, i po zrobieniu bruzdy na ścianie szczytowej po dotknięciu dłonią do cegły czuć jest lekki przepływ powietrza mimo ze blok jest ocieplony styropianem, więc też nie wydaje mi się aby styropian całkowicie izolował.  Jakie są wasze odczucia w tej kwestii ?

Taki np. Fluger jest wersja 5 ( cienkowarstwowa ), można ja stosować wewnątrz i na zewnątrz, jest potwierdzona paro przepuszczalność i wersja 5s ( grubowarstwowa ) tutaj już badana pod względem paro przepuszczalności nie ma. Dulux Kolory świata , śnieżki , Nobilesy też na większości jest podawana paro przepuszczalność.
 Deweloperzy zazwyczaj malują najtańszą farbą, a sami producenci wypuszczają farby "inwestycyjne" w śmiesznych cenach. Ta farba jedynie zabiela ściany. Co do odczuć, nie jestem w stanie powiedzieć. Tynki gipsowe z natury są bardziej szczelne od cementowo-wapiennych. Dodatkowo styropian jest ociepleniem nie oddychającym, a sama tafla powinna być przyklejona punktowo-obwodowo, czyli odrobina powietrza pod styropianem jest tylko pod jedną taflą, pod którą się znajduje. Nie ma przewiewów, czy wentylacji. Jedyne co mi się nasuwa na myśl to to, że w trakcie malowania była wilgoć i to mogło Cię męczyć. 
Pomalowanie farby nieprzepuszczalnej przepuszczalną nic już nie da. 
Z tego, co wiem, flugger produkuje farby wewnętrzne, które nie są paro przepuszczalne.
Odpowiedz
#54
Mam do Was takie pytanie, czy lepiej brać tynki z materialem czy bez? Mowa no gipsowych. Mam wycenę 26 miękkie, 28 twarde a bez materiału 16 zł. Mam kuzyna w hurtowni budowlanej więc materiał kupuje w lepszych cenach niż przeciętny Kowalski. Nie ma problemu że zwrotem jeśli mi coś zostanie.
Odpowiedz
#55
To zapytaj po ile będziesz miał dane materiały i policz czy to Ci się opłaca. Ja wykonuje średnio jedną budowę w roku z materiału powierzonego od klienta.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#56
Maciej, powiedziałeś, że lepiej brać z materiałem wykonawcy. Czy może powiedzieć więcej na ten temat, dlaczego powinienem wybrać taką opcję?
Odpowiedz
#57
Bo to się bardziej opłaca finansowo. Po pierwsze masz święty spokój, nie dostaniesz takiej ceny jak wykonawca, nie każda hurtownia tynkami handluje, problem jest potem z oddaniem lub dostarczeniem kolejnej partii. Czasem się zdarzało że ktoś brał swój materiał i pytając z ciekawości po ile miał zawsze wychodziło że od mnie miałby taniej. Oczywiście każdy wiebiera jak mu pasuje, ja jako wykonawca wolałbym żeby to klient mi kupił wszystko.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#58
Mam ofertę na CW z pełnym materiałem za 38 zł z 5 lat gwarancji. Dość dużo - wychodzi około 13 tyś zł (liczone 350 m2). Ekip niestety brak.
Co o tym sądzicie?
Odpowiedz
#59
Jeśli to Warszawa to ok. Jeśli nie to raczej ceny ok 33 zł.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#60
Jak wygląda sytuacja gdy tynki zamierzam kłaść w pierwszych dniach października, nie jestem jednak w stanie ogrzewać tego domu przez zimę (wiesz jak to wygląda - całe ciepło by uciekło przez dach). Czy w takim razie jest bezpiecznie tynkować jeszcze na początku października i pozostawić taki dom bez ogrzewania do wiosny przyszłego roku? Zakładam, że przez 2-3 tygodnie od położenia tynków - tak jak w latach poprzednich temperatura będzie powyżej 5+ stopni (nie zdecydowałem ostatecznie się na cw lub gipsy - kwestia otwarta ze względu na cenę i dostępność ekip)

Jak wygląda sytuacja z tynkami gipsowymi w łazience - czy jakoś trzeba je specjalnie zabezpieczyć? (nie chcę dawać zbyt dużo kafli - raczej tylko przy prysznicu, wc itd).
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu