Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kominek z rozprowadzeniem DGP ?
#1
Witam.Czy ma ktoś może jakieś doświadczenia z użytkowania kominka z rozprowadzeniem ciepła po domku ?

Moje pytania :

1 Czy chcąc zrobić taki system w domu za 150tyś trzeba wstawiać turbinkę czy pociągnie grawitacyjnie ?
2 Czy mając taki system kurzy-pyli się w pomieszczeniach gdzie jest doprowadzenie ciepła ?
3.Jaki kominek byście polecili do takiego domku w rozsądnej cenie oczywiście !

Pozdrawiam .
Odpowiedz
#2
1.Nie pociagnie
2.Tak pyli sie (sciany do malowania po 2 sezonach)
3. Zaden
Przerabialem to na sobie.
2-3 lata i przerobka na plaszcz wodny.
Odpowiedz
#3
Grawitacyjnie w domu parterowym zapomnij,musi być turbina.Żeby to jakoś działało trzeba wymienić kubaturę pomieszczenia minimum 3 razy na godzinę.Dla samych pokoi potrzebujesz min. 300m3/h ale przy jakimś rozsądnym sprężu wentylatora (ok 140 Pa) na pokonanie oporów kształtek i kanałów.Kurzyć się będzie ale możesz założyć filtr.Kominek z jak największą powierzchnią oddającą ciepło (wysoki czopuch,ożebrowanie).Obudowa z płyt izolacyjnych Superisol a nie z wełny i regipsu.Ja osobiście bym się w to nie bawił w nowym domu ale to moja opinia Smile
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#4
Ok rozumię w sumie przemyślę to jeszcze bo nie chcę sobie syfu w domu robić.Ostatnio ze znajomym rozmawiałem i mówił,że strasznie się pyli.

Czyli lepiej tylko na sam salon zrobić może co ? tylko kratki w obudowie i tyle ?
Odpowiedz
#5
lepiej i prosciej
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu