Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REKUPERACJA - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
#81
sierzant moje zapytanie dotyczyło głównie wątpliwości co do prędkości przepływu powietrz, że przy tych założeniach będzie ona wynosić 1 m/s i czy lepszym rozwiązaniem nie byłoby zmniejszenie ilości kanałów wentylacyjnych. W odpowiedzi otrzymałem że im niższa prędkość tym lepiej, a zakres zalecanych prędkości to 0,5-3 m/s aby instalacja działała prawidłowo oraz bez szumów. Jak porównuję informację odnośnie kanałów PE różnych producentów to na prezentowanych wykresach odnośnie przepływu powietrza spotykam wartości 1-3 m/s więc zgłupiałem teraz. Mimo wszystko 1 wymiana powietrza na godzinę w całym domu to dużo (górna granica)
Odpowiedz
#82
Peflex twierdzi rzeczywiście że prędkość w ich rurach to 0,5-3,0m/s
Na pytanie ile bedzie przepływu przy 0,5m/s  już nic nie twierdzi (nie robiono pomiaru)
Na pytanie o palność rur też nie ma odpowiedzi.
Prędkość 2m/s jest prędkością bezpieczną bez względu kto ma rację i jakich rur użyjesz.
Poza tym który producent powie że w projekcie nie ma potrzeby dawania takiej ilości materiału.
Toć to dla niego żywa kasa.
Odpowiedz
#83
Ja jutro jadę po klamoty i w przyszłym tygodniu zaczynam działać postaram się jakąś relacje zdać
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#84
Z chęcią przeczytam relację
Odpowiedz
#85
Tomasz Budowniczy w jednym ze swoich filmików pokazuje jak montował u siebie instalację wentylacji mechanicznej. Przez chwilę widać nawet projekt wg którego działał.

https://www.youtube.com/watch?v=6YR4QB5TOes
Odpowiedz


#86
Generalnie całość rekuperacji o ile nic do tego czasu lepszego nie znajdę będę wykonywać właśnie na Pe-Flex, filmik widziałem już dawno jednak na nim jest przedstawiony sam schemat rozprowadzenie przewodów bez planowanych wydajności. Sam przychylam się do zmian zaproponowanych przez sierżanta i tej wersji mam się zamiar trzymać.

maciej87 z niecierpliwością czekam na relację z montażu od Ciebie  Smile
Odpowiedz
#87
Robiąc wentylacje mechaniczną i PC całkowicie rezygnujecie wtedy z kominów?
Odpowiedz
#88
(17.11.2018, 13:01)qwerty napisał(a): Robiąc wentylacje mechaniczną i PC całkowicie rezygnujecie wtedy z kominów?

Jeżeli w planach jest kominek to 1 komin zostaje Smile  Warto też jeżeli jest możliwość wylać na wszelki wypadek stopę pod komin bo w życiu to różnie bywa Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#89
Czyli takie minimum zabezpieczenia przy wen mech i PC to pozostawienie chociażby stopy w kotłowni na której można zawsze kiedyś za kilka tys postawić komin. (gdyby ceny prądu poszybowały w górę a jakimś cudem wymyślono piece 10 kategorii które grzeją sie jak tylko zobaczą że węgiel przywieźli Wink
Odpowiedz
#90
Moim zdaniem taka furtka nie jest złym pomysłem a i koszty wykonania nie są duże. Należy uwzględnić przy zamawianiu wiązarów "planowany" komin.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu