Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 35 - Jak murujemy ściany nośne z betonu komórkowego? 09.03.2017 Full HD
#11
Masę może i trudno ale nie jest to niewykonalne aż tak pustych fug to tam nie było, a pod papę to chyba nie robi większej różnicy
Chyba ?
Odpowiedz
#12
(10.03.2017, 14:12)ŁukaszSchick napisał(a): Masę może i trudno ale nie jest to niewykonalne aż tak pustych fug to tam nie było, a pod papę to chyba nie robi  większej różnicy
Chyba ?
Jak papa nie jest przyklejona to łatwiej może ulec uszkodzeniu mechanicznemu.

(10.03.2017, 12:59)marcinur napisał(a):
(10.03.2017, 12:32)Marcin1978 napisał(a): no to expert H+H ci wszystko wyjaśnił i z czym tu dyskutować. A ty jak zamierzasz budować dom - bez użycia wody? Myślę, że zanim będzie dom ocieplany to ściany będą w pełni suche, a nawet gdyby w nich była wilgoć do wyjdzie do wewnątrz należy wtedy intensywnie wietrzyć lub użyć specjalnej maszyny - wszystko zależy jak ci spieszno z przeprowadzką.
Ekspert miał na myśli przypadkek kiedy zaraz po wymurowaniu ścian zrobiłoby się ocieplenie. 
A tak jak wymurujemy ściany, potem zrobimy dach to ściany spokojnie sobię wyschną. I wtedy można robić ocieplenie.

Panowie, ekspert niczego nie wyjaśnił. Myślę, że raczej podchodzi do sprawy bagatelizująco żeby nie zniechęcać potencjalnych klientów, ale trochę prawdy przekazał, że jakiś problem jest.
Marcin1978 a ja myślę, że będą ocieplane kiedy będą miały być i nie wiadomo jak będzie z wilgotnością ścian. I nie porównuj niewielkich ilości wody z kleju czy tynku ze staniem bloczka w wodzie albo na deszczu. Niekiedy dla zwykłych tynków zalecane jest zwilżanie bloczków, żeby za szybko nie ciągnęły wody z zaprawy.
marcinur skąd wiesz co miał na myśli ekspert? Na pewno nie przypadek w którym w bloczku jest kilkanaście litrów wody. I nie byłbym taki pewien, że ściany sobie spokojnie wyschną.

Staram się tylko zwrócić uwagę na problem, bo on z pewnością jest. I lepiej chronić bloczki przed takim wielkim namoczeniem, niż potem bawić się w osuszanie.
Odpowiedz
#13
(10.03.2017, 17:19)arkdom napisał(a): marcinur skąd wiesz co miał na myśli ekspert? Na pewno nie przypadek w którym w bloczku jest kilkanaście litrów wody. I nie byłbym taki pewien, że ściany sobie spokojnie wyschną.

Jeżeli nie przyklei się do ściany styropianu i da odpowiedzio dużo czasu to ściany spokojnie wyschną. A chyba oczywiste jest, że jeżeli damy styropian od zewnątrz to schnięcie bedzietrwało znacznie dłużej bo woda będzie odparowywać tylko z jednej strony. I tu ekspert miał rację.
Odpowiedz
#14
Witam chciałbym się dowiedzieć jaką gęstość mają te bloczki
Odpowiedz
#15
600.

Co do wilgoci w betonie komórkowym, to proszę poczytać w wolnej chwili o pochłaniaczach wilgoci (przemysłowych) Powszechnie stosowany sposób, z którego również mam zamiar skorzystać bo najpewniej będę budował dla siebie "ciągiem"
Pozdrawiam.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


#16
Jaka dokładnie wysokość beda miały w sumie ława fundamentowa i te 5 warstw bloczkami razem z Chudzikiem? Łukasz czy te 30 cm na 50 cm ławy jest w 100% wystarczające ?

Pytam bo chodzi mi po głowie zwiększenie wymiaru na 40/60 dla mojego wewnętrznego spokoju. Glebę dodam ze mam sucha i twada.
Odpowiedz
#17
O takich rzeczach decyduje projektant adaptujący i warunki glebowe.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#18
Upload i przetwarzanie potrwa dobre 3h więc wrzucę jutro.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#19
Część?mam pytanie...Czy można zamiast tradycyjnych fundamentów wylać płytę ??? Pracuje w DE i widziałem jak zagęszczaja grunt szota( taki tłuczeń o różnej granulacji),szaluja z OSB,robią kanalize,zbroja i zalewają. Wydaje mi się,że fajne rozwiązanie. Leja ok 30 cm. To tak z obserwacji....Czy możesz się wypowiedzieć..???? Dzięki!
Odpowiedz
#20
Pewnie że można zrobić płytę tylko że koszty wtedy są inne pozatym zrozumcie że ten projekt jest tak skonstruowany aby każdy mógł go wykonać sam i także by wykonanie go nie było drogie.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu