Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Na co przeznaczyć kwotę 5000
#11
Skrzynkę i kabel 3x1,5 mogę kupić w ciemno. Obecnie mam w mieszkaniu ok 400m 3x15 rozprowadzone. Myślę że w domu będzie jeszcze więcej. Mogę też kupić przewody LAN do rozprowadzenia sieci LAN i monitoringu 2 kartony po 305m.

Dzięki za sugestie.
#12
Generalnie, to ja bym niczego nie kupował na 4-5 lat naprzód. Technologia tak się rozwija, że po tym czasie Twoje zakupy mogą się zestarzeć "moralnie".
#13
Przewód elektryczny 3x2,5 na pewno będzie taki sam i się nie zestarzeje. Przewód LAN kat.6 też się na pewno nie zestarzeje. Same te przewody to ok 2k. -Tutaj się nie boje żadnego starzenia "moralnego". Z hydraulikiem muszę porozmawiać w sprawie rur do podłogówki, czy warto z takim zapasem czasowym je kupować, ew flex i inny osprzęt do rekuperatora - tutaj może się coś zestarzeć "moralnie".
#14
Tej podłogówki to ja bym bardziej liczył ok 800m. Co 10cm w łazience a reszta co 15cm. Pod meblami w kuchni i pod lodowka sie nie daje. Korytarz to sie ogrzeje dobiegami i powrotami. Myślę ze to 15cm to i tak gęsto. bo pewnie co 20 by też wystarczyło.
#15
W pokojach, salonie i część korytarza chcę mieć drewno - to trzeba liczyć 10 cm, łazienka i WC też 10 cm bo ma być tam ciepło, zostaje 10m kuchni i ok 10 m korytarza. Cały dom będzie miał ok 120m2. Jak znajdę zwoje po 500m to wezmę 1000m bo wydaje mi się że wyjdzie 1000-1100 m.


#16
Mam taką jedną uwagę. Ogrzewanie to się dobiera w kilowatach, a nie w metrach. Wink
#17
Jakiej firmy chcesz kupic pexy?
#18
Jeszcze się nie zastanawiałem nad firmą, bo pomysł na te pexy to przyszedł dopiero dzisiajSmile Masz coś już sprawdzonego?

(08.03.2017, 15:07)arkdom napisał(a): Mam taką jedną uwagę. Ogrzewanie to się dobiera w kilowatach, a nie w metrach. Wink

Oczywiście że w kW jednak w tej chwili nawet nie wiem czy będzie gaz czy pompa ciepła, a zakupy muszę zrobić (niestety taka sytuacja). Wiem tylko że będzie podłogówka i na tej podstawie muszę dokonać zakupów.
#19
(08.03.2017, 15:29)lucky napisał(a): Jeszcze się nie zastanawiałem nad firmą, bo pomysł na te pexy to przyszedł dopiero dzisiajSmile Masz coś już sprawdzonego?

(08.03.2017, 15:07)arkdom napisał(a): Mam taką jedną uwagę. Ogrzewanie to się dobiera w kilowatach, a nie w metrach. Wink

Oczywiście że w kW jednak w tej chwili nawet nie wiem czy będzie gaz czy pompa ciepła, a zakupy muszę zrobić (niestety taka sytuacja). Wiem tylko że będzie podłogówka i na tej podstawie muszę dokonać zakupów.

To chyba nie ma znaczenia jakie będzie źródło ciepła (ma o tyle, że od tego zależy jaką temperaturę czynnika grzejnego uda się uzyskać). Ale w tej chwili rozmawiacie tak jak gdyby zastanawiać się czy kupię grzejnik o długości 1m, czy może 1,5m, a nie jakiej mocy. No chyba, że macie to tak obcykane, że operujecie skrótami myślowymi. To jest poważna sprawa, bo podłogówki nie da się tak prosto wymienić jak kaloryfera.
#20
A może dowiedz się jaki termin ważności ma ten bon?? Może okaże się że zakupy możesz zrobić za 2 lata. Znajomi dostali talon na zakupy AGD i wykorzystali dopiero po 3 latach




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu