Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaka podłoga przy podłogówce?
#21
I tak samo mało efektywnie energetycznie (albo i bardziej...)
Odpowiedz
#22
Mówisz o ogrzewaniu ścienny? 
Jak tak to jesteś w błędzie ale każdy ma swoją opinię. Z tego co wiem to nazwijmy bo kuzyn jest bardzo zadowolony. Na porównanie z różnego typu ogrzewaniem po rodzinie i ze ściennego jest zadowolony bardzo. 
Na yt jest sporo filmów jak się układa takie ogrzewanie. Dla mnie to banalnie proste. 

Ale mówię każdy ma swoje zdanie. Moi rodzice odradzaja mi podłogowe. Ale ja i tak to nie robię bo ja całkowicie chce zrezygnować z kotłowni. 
Tyle z offtopu. 

Pozdrawiam
Odpowiedz
#23
Mówisz że fizyka z całym działem termodynamika jest w błędzie?
Ciekawe...
Odpowiedz
#24
Niecny ma racje,fizyki nie oszukasz.
Odpowiedz
#25
Ścienne się nie sprawdza w naszym klimacie.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#26
(27.07.2017, 08:17)NIECNY napisał(a): I tak samo mało efektywnie energetycznie (albo i bardziej...)

A co jest twoim zdaniem efektywne, i daje komfort korzystania, hmm, w moim karkonoskim klimacie, wentylatorek i rurka w suficie ???
Odpowiedz
#27
A co myślimy mówiąc o komforcie korzystania. Bo ten moim zdaniem "komfort" daje przede wszystkim źródło ciepła, a nie sposób dystrybucji.

Natomiast jeśli chodzi o efektywność - rozumianą jako relacje między ilością energii którą trzeba pozyskać (czyli kupić w formie gazu / energii elektrycznej / paliwa stałego) a ostatecznie otrzymaną (poprzez sieć dystrybucji - czyli instalacje grzewczą) to nawet najbardziej konwencjonalną instalacja z grzejnikami panelowymi.

Trzeba mieć pamiętać, że zawsze jest coś za coś - wszelkie instalacje wbudowane w ściany / podłogi dają spore straty.
Truizmem będzie twierdzenie że "luksus kosztuje" - za "komfort" przyjdzie zapłacić w rachunku za prąd/gaz/ paliwo stałe..

Jesteśmy na forum "dom za 150tyś" więc chyba czytelnicy to ludzi który cenią sobie racjonalne zarządzanie pienidzmi.
Odpowiedz
#28
(28.07.2017, 09:34)NIECNY napisał(a): A co myślimy mówiąc o komforcie korzystania. Bo ten moim zdaniem "komfort" daje przede wszystkim źródło ciepła, a nie sposób dystrybucji.

Natomiast jeśli chodzi o efektywność - rozumianą jako relacje między ilością energii którą trzeba pozyskać (czyli kupić w formie gazu / energii elektrycznej / paliwa stałego) a ostatecznie otrzymaną (poprzez sieć dystrybucji - czyli instalacje grzewczą) to nawet najbardziej konwencjonalną instalacja z grzejnikami panelowymi.

Trzeba mieć pamiętać, że zawsze jest coś za coś - wszelkie instalacje wbudowane w ściany / podłogi dają spore straty.
Truizmem będzie twierdzenie że "luksus kosztuje" - za "komfort" przyjdzie zapłacić w rachunku za prąd/gaz/ paliwo stałe..

Jesteśmy na forum "dom za 150tyś" więc chyba czytelnicy to ludzi który cenią sobie racjonalne zarządzanie pienidzmi.

bezwładnosc ciepla podłogowki w moim klimacie jest super sprawa.
Odpowiedz
#29
Ale jakim kosztem?
ile % energii na starcie umknie na niepotrzebne podgrzewanie dolnych warstw podłogi... 
Ile czasu potrzeba aby wychłodzony dom ogrzać...
Ile trudności sprawi dobranie odpowiednich materiałów na wykończenie podłóg by mogły (naj)skuteczniej przekazywać ciepło

To nie jest takie proste - zero-jedynkowe.
Bezwładność i duża akumulacje ciepła można uzyskać poprzez stosowanie odpowiednich materiałów do budowy ścian działowych, oraz elementów instalacji.

By mówić o zaletach i wadach trzeba jednocześnie mówić o rodzaju konstrukcji oraz materiałach z jakich wykonano budynek, źródle energii (gaz /energia elektryczna / paliwa stałe) a dopiero na końcu o instalacji - która powinna być wynikową dwóch pierwszych.

Nie mam zamiaru reklamować tego czy innego rozwiązania - bo nie jestem ani producentem ani handlarzem. Natomiast uważam ze ludzie mają prawo podejmować decyzje świadomie - tj. mając wiedzę o wadach rozwiązań na które się decydują...

Niech mi kolega zdradzi, co w kolegi poście mówi na temat:
"Jaka podłoga przy podłogówce?"
Proszę na temat i konkretnie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości
  
Menu