Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co decyduje o tak niskich kosztach budowy tego projektu?
#11
Ja projekt już kupiłem a zmieniam wszystkie ściany wewnątrz i dodatkowo dom poszerzę bo wejście mam od południa więc salon z kuchnią zamieniam miejscem. Na południu będą 2 pokoje, a od północy jeden pokój i łazienka no i spiżarka koło kuchni i mały schowek taki na 2,5 może 3 metry kwadratowe. Jeszcze rozważam przeniesienie wejścia z wiatrołapem na wschodnią ścianę i wejście bym miał do kotłowni prosto z wiatrołapu. Na stronie widzę że rozstaw więźby na kalenicy wychodzi 75cm więc jak tyle poszerzę (zakładam że będę musiał jeden taki element więźby dokupić a reszta zostaje bez zmian) to mi wyjdzie dodatkowe ok 7,5m2. Generalnie układ pomieszczeń już mam dopracowany, jedynie dogram jeszcze dokładne wymiary. Póki co mam sporo czasu na to bo po zmianach ustaw mam problem z dostaniem działki od rodziców. Można powiedzieć że ten projekt to można tak przerobić że praktycznie ten po zmianach to będzie jak indywidualny Smile
Odpowiedz
#12
Odpowiedź na pytanie co wpływa na niską cenę wybudowania domku jest następująca:
Prosta bryła budynku oraz przemyślane rozwiązania konstrukcyjne a mianowicie minimalizacja ścian konstrukcyjnych, która wpływa na niższe koszty przy fundamentach ( mniej: betonu, bloczków betonowych, izolacji przeciwwilgociowej, pracy) i wieńcu. Konstrukcja wieńca powiązana z nadprożami tylko odrobinę potania budowę natomiast zastosowanie prefabrykowanej więźby dachowej powoduje oszczędność na stropie gęsto żebrowym lub monolitycznym wraz z oszczędzeniem własnej pracy.

Jednak czynnikiem najbardziej obniżającym koszta budowy budynku jest zaangażowanie inwestora oraz gotowość do wielu poświęceń dla osiągnięcia celu. Podstawą jest wiedza budowlana, którą można zdobyć choćby przez czytanie dzienników budowy na forach lub oglądanie filmów na youtube Wink . Dociekliwość dużo ułatwia.
Trzeba zdobyć się na odwagę i samemu wybudować dom. Nie przeczę że są etapy wymagające pomocy firm (tynki, wylewki podłogowe itp.) jednak własne praca daje największe oszczędności oraz satysfakcję.

Pozdrawiam
Tomasz
Odpowiedz
#13
Offellia zajrzyj tu post 60. Wysmarowalem podobny rozklad do "lubianego". Adaptacja zadna.Kazdy architekt ci to przerobi.
http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...age-6.html
Odpowiedz
#14
(07.03.2017, 22:19)sierzant napisał(a): Offellia zajrzyj tu post 60. Wysmarowalem podobny rozklad do "lubianego". Adaptacja zadna.Kazdy architekt ci to przerobi.
http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...age-6.html

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mam nadzieję, że nam też uda się zrobić sporo nakładem pracy własnej. Trochę blokuje nas dwójka maleńkich dzieci, czasu mniej niż 0, ale z drugiej strony własny dom baaardzo potrzebny, a środki finansowe bardzo niewielkie. Będziemy to próbować jakoś wypośrodkować. Nadrobiłam też w końcu filmiki i jestem na bieżąco i widziałam, że Łukasz też wypowiedział się tam na ten temat. Dzięki bardzo.
Swoją propozycję układu wrzucę do odpowiedniego wątku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu