Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekuperacja - robimy samodzielnie
Postanowiłem zakończyć temat rekuperacji.
Do szczęścia brakowało mi kasety letniej (nie mam bypassa)
I z nudów jest: diy ale działa świetnie.

Nie znosimy much i innych owadów,
stąd postanowienie nieotwierania okien.
Dodatkowo temperatura wewnątrz domu,
jest naprawdę przyjemna. W dzień reku
ok 80m3 na godzinę, w nocy zaś kiedy robi
się chłodno 160m3 I na razie takie rozwiązanie
działa. (zobaczymy latem czy coś ugramy)

Niżej filtry (też diy) po dwumiesięcznej eksploatacji.

Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
@Sierżant
Liczyłeś całkowity koszt rekuperacji ?
Odpowiedz
Tak, wszystko jest w tym wątku.(#134 i # 137)
Łącznie z nowym rekuperatorem(zephnder whr90) 3100zł.
+-100zł
Odpowiedz
@sierzant
Uwagę - lamer na pokładzie :-) . Brak przeczytania super wątku "Rekuperator "tymi ręcami" robiony - Zrób to sam - forum.muratordom.pl" (zerknięte na razie jaka liczba stroooon). Myślę jednak po tym jak konkretnie odpowiadasz - mnie też będzie dane poczytać z próbą zrozumienia :-). Pytania tak na szybko bo bardzo mnie sonoff zaciekawił z tego wątku. 1. Co on ma własciwe on/off robić? (włączać/wyłączać rekuperator-?). 2. Czy sonoff zadziała przez sufit (tj. z parteru na poddasze) gdzie miałaby stać centralka. Od razu mówię - na razie działka i wybrany projekt, reszta w głowie. Zainteresowanie rekuperacją - bo chce mieć komfort. Jeśli wifi to tylko z tetheringu mobilnego (no cóż taka moja wiocha w mazowieckiem :-), całkiem niezłej prędkości internety na działce widziałem w telefonie (w porywach coś koło 50-60Mbps). Nie ukrywam, że od początku nie planuję "bajerów" sterowniczych do rekuperacji a prostota "pokrętłowa". Stąd jak na wstępie SONOFF. Domek na projekcie e243 z extradom (lustrzane odbicie) (minus nie grzane ok 21 garażu - pyt. 2a najwyżej wyciąg do rekuperatora?) . Reszta (jakieś 83m2) dla 2ch osób do permanentnej wentylacji (i świateł w podłodze - to już z Seksmisji :-). 3. DIY tak ja Ty (w sensie centralki) czy jakaś inna opcja sensowna?
Odpowiedz
Tak naprawdę sonoff jest zbędny.Raz czy dwa ustawiona rekuperacja działa sama.
Sonoff to taki moduł wykonawczy:
-włączy, wyłączy(o godz,dniu ,miesiącu),,odpowiednio przerobiony zmieni prędkość centrali,może działać w tzw scenach z innymi sonoffami.
Z czujnikami pokazuje temperaturę na poszczególnych wlotach, wylotach centrali.
Powinien zadziałać przez sufit(zbyt dużo zależności by potwierdzić na 100%)
I to wszystko z fotela, ze smartfona lub po prostu głosowo. Kosztuje grosze a zabawa przednia.
Dodatkowo może sterować np. piecem gazowym,cyrkulacją wody,światłem, tv.
Faktycznie nie przeczytałeś, mam gotową centralę, kupioną okazyjnie(zabrakło czasu na samodzielną budowę),
natomiast instalacja + dodatki to już diy.
Odpowiedz

(05.05.2020, 15:03)sierzant napisał(a): .......Nie znosimy much i innych owadów.........

Tez nie lubię much i komarów w domu, mam moskitiery na oknach.
To nie jest tak że w ogóle nie otwiera się okien w okresie letnim, w ciągu dnia uchylam okna.
Wentylacja ustawiona na min.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Menu