Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekuperacja - robimy samodzielnie
#91
Może i da się złożyć do kupy te kilka "puszek" i przewodów.
Ale poza tym ważne jest prawidłowe rozmieszczenie nawiewów i wyciągów no i zbilansowanie tych ruchów powietrza, żeby instalacja spełniała swoją funkcję.

To już chyba nie takie proste. Czy może zawołać "fachowca" do odpalenia instalacji?
Odpowiedz
#92
Oczywiście każdy ma inne zdolności manualne, ale sam montaż jest prosty, gorzej z resztą. Mój plan - najpierw wizyta u użytkownika (będę miał blisko, bo sąsiadka ma reku, tylko nie wiem, czy żona pozwoli Wink projekt , samodzielny montaż, uruchomienie...a jak będą jakieś problemy, to będę myślał a w ostateczności dzwonił po pomoc.
Zawsze się człowiek czegoś nauczy.
Odpowiedz
#93
W przypadku tego projektu nie będzie problemu z optymalizacją rekuperacji. Zawsze można bez problemu dołożyć jakieś rury w warstwie ocieplenia.
Odpowiedz
#94
Właśnie przeglądam projekt domu, który będę stawiał. Inwestor nie przewiduje reku ale w projekcie jest zestaw materiałów. Szkoda, ze nie ma projektu Big Grin Jakaś wiedza by była. Można by orientacyjnie po długości i ilości przewodów kombinować, ale dużo czasu by to zajęło ;/
Odpowiedz
#95
Ale przecież tutaj już ktoś wrzucał projekty rekuperacji dla naszego domu - chyba klonu.
A ten, który przedstawiłem w pierwszym poście tego wątku konsultowany był z fachowcami i nie było do niego zastrzeżeń.
Odpowiedz


#96
Marcinur
Jak wyglada finalny projekt twojek webtylacji ?
Odpowiedz
#97
Finalnego nie ma bo nie złożyłem jeszcze wniosku o pozwolenie na budowę.
Ale będzie wyglądał tak jak ten w pierwszym poście - będzie tylko trochę ładniej narysowany.
Odpowiedz
#98
(03.12.2017, 15:05)marcinur napisał(a): Ale przecież tutaj już ktoś wrzucał projekty rekuperacji dla naszego domu - chyba klonu.
A ten, który przedstawiłem w pierwszym poście tego wątku konsultowany był z fachowcami i nie było do niego zastrzeżeń.

Sorry, przeglądałem wcześniej wątek na fonie i nie zauważyłem gotowca Smile
Zastanawiam się, czy nie lepiej jest umieszczać anemostaty nad oknami ?  Kiedyś robiłem DGP z kominka i czytając zalecenia, tak właśnie było. Reku to oczywiście nie ogrzewanie ale może jest podobna zasada, czy gdzie komu pasuje ?
Odpowiedz
#99
Słuchajcie wiem, że temat był poruszany ale czy muszę mieć komin w kotłowni (kotłownia na pellet) jak mam reku? jak to działa jeśli nie muszę. Ja powiększę o trochę kotłownię z projektu i powinienem zmieścić reku w niej chyba Big Grin
Odpowiedz
Same centrale rekuperacji nie są duże dla takich domów.
Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem ciepła i raczej niewiele ma wspólnego z odprowadzaniem spalin, tak więc, moim zdaniem, komin musisz mieć a jak masz komin, to musisz pomieszczenie z piecem odizolować od reszty pomieszczeń (szczelne drzwi) i doprowadzić do pieca tlen potrzebny do spalania biomasy.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu