Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 32 - Dolot powietrza do kominka. Zbrojenie przeciwskurczowe. 04.03.2017 Full HD
#11
Witam
na zewnątrz jest wyprowadzona rura do kominka, jest ona nisko w ziemi jak będzie poprowadzona dalej?
Odpowiedz
#12
Czesc Łukaszu Smile witam wszystkich! Fajne i ciekawe filmy-dziekuje Smile mam pytanie... Czy ten dolot powietrza musi być z rury pomarańczowej??? I czy miejsce gdzie wychodzą rury mozna,trzeba zabezpieczyc piana i dodatkowo dysperbitem??? Czy sama piana da radę??? Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz
#13
Oczywiście że nie musi byc z rury pomarańczowej, ale tak jest bezpiecznie, bo jest to rura wzmocniona i trudniej ją uszkodzić przy zagęszczeniu zasypu. Tak samo z zabezpieczeniem wylotu rury z fundamentu. Niby piana powinna zrobić robotę, ale jak wykonasz dodatkowe zabezpieczenie na pewno nie zaszkodzi
Odpowiedz
#14
Fajny ręczny "skoczek" - prawie jak "Wacker" Wink
Odpowiedz
#15
Witam ,jaka jest różnica między podpiwniczeniem domu a posadzka na gruncie , chodzi o koszty finansowe  , jedni twierdzą ze pare tysięcy inni ze kilkadziesiąt tysięcy drożej ,chodzi o stan surowy piwnicy bez tynków itd . Wiem ze koszty rosną w górę jeśli chce mieć się pokoje w piwnicy a co innego zwykła piwnica pozdrawiam i proszę o odp
Odpowiedz


#16
Cena wykonania zalezy od posiadanego projektu, lokalizacji, warunków geotechnicznych etc etc... tych informacji brak.
[Obrazek: logo.png]
Odpowiedz
#17
Nawet nie dając prawie żadnych instalacji to musisz doliczyć zaprojektowanie piwnicy, głębszy wykop, więcej bloczków ocieplenia, i izolacji. Okna w piwnicy, strop. Pewnie przy swoim wykonaniu ok 20-30 tys a ekipa + 10 tys.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#18
Dzięki koledzy za informacje . Warunki geotecniczne są pozytywne ,wody gruntowe zaczynaja się na głębokości około 6 m ,grunt to piach ,żwir oraz ziemia . Fundamenty i tak trzeba wpuścić na około 1.5 m czyli trzeba będzie pociągnąć w górę lub w dół około od 50 do 70 cm . Wiec pytałem jaka jest różnica między wykonaniem fundamentów razem z płyta a wykonaniem piwnicy ,gdyż znajomy robił i wyniosło go kilka tys zł więcej niż jak by nie robił piwnicy , po prost doliczył bloczki i strop troszkę więcej wyszedł niż posadzka na gotowi na gruncie .
Odpowiedz
#19
(06.03.2017, 21:47)Cichy1893 napisał(a): Dzięki koledzy za informacje  . Warunki geotecniczne są pozytywne ,wody gruntowe zaczynaja się  na głębokości około 6 m ,grunt to piach ,żwir oraz ziemia . Fundamenty i tak trzeba wpuścić na około 1.5 m czyli trzeba będzie pociągnąć w górę  lub w dół około  od 50 do 70  cm . Wiec pytałem jaka jest różnica między wykonaniem fundamentów razem z płyta a wykonaniem piwnicy ,gdyż znajomy robił i wyniosło go kilka tys zł więcej niż jak by nie robił piwnicy , po prost doliczył bloczki i strop troszkę więcej wyszedł niż posadzka na gotowi na gruncie .

Kilka tys więcej, to chyba bliżej 9 niż 1, ale to i tak bardzo oszczędnie liczył. Jeśli wejdziesz niżej w grunt, to oprócz bloczków dojdą Ci żelbetowe słupy w ścianach (aby nie wcisnęło ich do środka pod naporem gruntu), pewnie jeszcze jedna ława fundamentowa przez środek aby podeprzeć strop nad piwnicą (inaczej masz rozpiętość w tym projekcie ponad 10m czyli pozostają jakieś strunobetony). Chudziak czy inny beton na gruncie i tak musisz wylać - jako podłoga piwnicy. Czyli mnóstwo stali i betonu więcej + oczywiście bloczków. Co do stropu to nie wiem jak zejść z nim poniżej 100 zł za m2 - raczej przygotuj się na 150 zł. Nie wierzysz - zobacz na cenę materiałów do chociażby terivy + betonu. Monolit też nie będzie tańszy chyba że masz dostęp do taniego czy darmowego drewna na stemple i deskowanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu