Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 31 - Kanalizacja pozioma budynku. Krok po kroku. 03.03.2017 Full HD
#1
Hej, miałem nie pisać tematu z dzisiejszego dnia tylko wrzucić film, ale po publikacji posta o przetwarzającym się właśnie filmie dostałem chyba ze 30 pm-ów w 5 minut więc piszę Smile

Generalnie prawie udało się zrealizować założenia na dziś. Z wyjątkiem doprowadzenia powietrza do kominka. Chciałem pokazać, jeden ze sposobów, wg. których można wykonać kanalizę, zależało mi na tym aby materiał był możliwie najbardziej prosty do zrozumienia i finalnie film ma godzinę z kawałkiem. Dlatego też upload i samo przetworzenie na yt tyle trwa. Myślę, że jeszcze dziś powinien być gotowy i dostępny.
Wracając do kanalizy to pozostało mi jeszcze 15 kolanek, o różnym kącie, tych właśnie , o których mówiłem, że biorę celowo nadmiar aby nie latać co chwilę do hurtowni.
Zostało również kilka rur, wszystko omówione na filmie. Zrezygnowałem z jednego podejścia w WC do zlewu, który bez najmniejszego problemu hydraulicy wepną w podejście do kibelka.
Wszystkie podejścia robię 110 z uwagi na większy manewr dla samego inwestora i hydraulików właśnie.

Podejścia na jednym poziomie, na poziomie gotowej posadzki. Korki od podejść polecam wkładać bez uszczelki w mufie, zobaczycie o ile prościej będzie się pracowało hydraulikom, którzy będą wykonywali kanalizę w domu. Jeśli nie wyciągniemy uszczelek bardzo prawdopodobnie, że po zalaniu posadzki usunie się je tylko poprzez ich zniszczenie.

Podejścia do kibelka ustawić bardzo dokładnie na swojej pozycji. O tyle o ile nie ma tragedii jeśli podejścia odprowadzające wodę ustawimy nie dokładnie na swoim miejscu to przy wc już może pojawić się nie lada problem dla hydraulików. Przy wodzie nawet jeśli się machniecie o kilkanaście cm, o 40cm nie będzie żadnego problemu, przy wc 40cm już jest praktycznie nie do ruszenia bez kucia posadzki.



Koszt wszystkich materiałów to ok 650 zł. 8h pracy z wieloma przerwami.

Jeśli ktoś nie czuje się jednak na siłach aby zabrać się za kanalizę samemu to zlecenie tego konkretnego elementu nie powinno być droższe niż 600zł za usługę przy tym małym prostym domku.

Proszę pamiętać, że to bardzo ważny element, który nie może być uszkodzony w żadnym stopniu. Jeśli przytrafi się taka sytuacja, to natychmiast wymienić element na nowy i dopiero kontynuować. Po zalaniu chudziaka już dupa z ewentualnymi poprawkami i naprawami.


p.s już któryś raz złapałem się na tym, że skupiając się na filmie nie robię dużej ilości zdjęć jak na poprzednich relacjach.

Patryk mam nadzieję, że wystarczy Smile

film wrzucę do posta jak będzie już po przetworzeniu.

edit: 04.03.2017 08.00

Zauważyłem, że materiał o wadze powyżej 10-12gb podczas uploadu na yt się wywala w miedzy czasie. Błąd wewnętrzny przeglądarki.
Następny duży materiał wrzucę na próbę przy użyciu innej przeglądarki.



[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_10.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_11.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_12.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_13.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_03_14.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Odpowietrzenie kanalizy w najwyższym punkcie tzn. musi mieć największy spad? a można to odpowietrzenie już teraz puścić pod bloczkami i wypuścić na zewnątrz budynku przy elewacji? A i co to znaczy usunąć "mleczko" z korków po zalaniu zera?
Odpowiedz
#3
Dziękuję za pełen opis tego etapu budowy... chyba wiem o co chodzi. Ale to się okaże przy budowie która mam nadzieje że ruszy za jakieś 2-3 miesiące Smile
Odpowiedz
#4
Pochwal się jak już zaczniesz Big Grin
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#5
spokojnie jak zacznę to wyślę nawet specjalne zaproszenie
Odpowiedz


#6
Na jakiej wysokości w ścianie fundamentowej wykonuje się przepust (otwór) na odpływ kanalizy i czy jest to zawsze ta sama wysokość czy jest ona od czegoś uzależniona. To samo pytanie dotyczy przepustu na doprowadzenie powietrza do kominka.
Odpowiedz
#7
Zabrakło podsumowania materiałowego na końcu filmu, bądź w wątku na forum. Pozdrawiam
Odpowiedz
#8
Co z odpowietrzeniem kanalizacji przy oknie narożnym w kuchni?
Czy można podciągnąć je gdzieś w okolice komina i wzdłuż niego w górę?
Odpowiedz
#9
Przepust w fundamencie byl bodajze 80cm od gornej warstwy bloczka..ogolnie mysle ze wysokosc przepustu powinna byc opisana w kazdym projekcie bo jesli przepust bylby jeszcze nizej to obawiam sie ze musialbys sie przewiercac przez ławe ..a mleczko na korkach to najwyzsza warstwa chudziaka..nie wiem jak to nazwac hmm taki jakby osad..bo Pan Lukasz ustawil kanalize tzn korki od rur rowno z gorna warstwa bloczka i jak bedzie zalewal chudziaka to na rowno z gorna wartswa bloczkai pewnie jakas deske oprze o gorny bloczek i bedzie sciagal i rownal . Grubosc chudziaka ma miec 12cm i tam gdzie beda korki od kanalizy to beda one moze zalane betonem tylko moze max1-2mm i ten beton na korkach bedzie mial bardzo cieniutka warstwe tworzac tzw mleczko ktore bedzie mozna zdrapac palcem...i dlatego nie widac wtedy tych korkow od kanalizy i niektorzy moga pomyslec gdzie ta kanaliza kurcze heh ale mozna tak zrobic zeby korki od kanalizy byly np 2cm powyzej gornej warstwy bloczka i bedzie je widac ale mysle ze pozniej bedzie problemm z rownaniem chudziaka..trzeba bedzie je omijac itd..wiecej czasu zejdzie itd wiec mysle ze Pan Lukasz dobry sposob obcykal:-)
Odpowiedz
#10
Mleczko, to po prostu zaczyn cementowy.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu