Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadaszenie tarasu
#11
A nie myśleliście po prostu o przedłużeniu dachu nad docelowym tarasem? Nie sądzę, że koszt byłby znaczący. W momencie zamawiania wiązarów zostało by to już uwzględnione.
Technologicznie bardzo prosta sprawa i do wykończenia przy okazji krycia dachu dachówkami. Oparte na dwóch słupach i podparte belką. Czyli płaszczyzna połaci nadal jedna, bez załamania.

Oczywiście wiąże się to z tym, że okap byłby proporcjonalnie niżej od okapu reszty. Widziałem to nie raz i mi się to widzi Smile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#12
ładnie na pewno by było Łukasz, ale sporo odbierze światła w domu.
Odpowiedz
#13
Przy zakrytym tarasie dachówką czy tam innym materiałem na tarasie spokojnie posiedzisz chroniona przed słońcem, a nie jak na patelni jeśli masz pleksę.. Z jednej strony szkoda światła a z drugiej szkoda żeby przez tą pleksę grzało..
Akurat znam z autopsji oba rozwiązania, rodzice zadaszyli taras deskami, nie ma tragedii jeśli chodzi o światło, natomiast wreszcie w gorący dzień można tam posiedzieć. Koleżanka z kolei ma pleksę - widać każdy brud (duże drzewa nieopodal), za to jaśniej w domu.
Odpowiedz
#14
No takie wydłużenie krycia dachu to by fajnie wyglądało, ale taras to by musiał być dosyć wąski bo jeśli dach ma nachylenie 57,7% to chcąc mieć zadaszenie dlugości 3m od wieńca (taras np na 2,60 plus 40cm okapu nad tarasem) daje to wynik taki że dach będzie o 172cm poniżej wieńca, czyli chyba za nisko dla komfortowego użytkowania.
Odpowiedz
#15
I zależy z której strony świata ten taras. Nas sąsiadka i tak zacienia drzewami od południa Sad
więc aby tylko na głowę nie padało.
Odpowiedz


#16
(04.03.2017, 21:43)Martyna napisał(a): My też myślimy o zadaszeniu, ale to wyniknie dopiero jak już dom bedzie stał to będziemy myśleć.
Architekt sugerował to przy adaptacji aby zrobic

Super
Odpowiedz
#17
(05.03.2017, 21:38)Martyna napisał(a): I zależy z której strony świata ten taras. Nas sąsiadka i tak zacienia drzewami od południa Sad
więc aby tylko na głowę nie padało.

Jeszcze sa drzewa Smile
Odpowiedz
#18
(07.03.2017, 08:49)tarkins napisał(a):
(05.03.2017, 21:38)Martyna napisał(a): I zależy z której strony świata ten taras. Nas sąsiadka i tak zacienia drzewami od południa Sad
więc aby tylko na głowę nie padało.

Jeszcze sa drzewa Smile

po złości nie wytnie stara kobieta o miedze jej chodzi.
Odpowiedz
#19
no to kwestia grzejącego slońca odpada, jedynie syf z tych drzew tam może lecieć, a jak i tak jest cień to pleksa może zzielenieć , ale to raz na jakiś czas da radę przeciez wyczyścić Wink
Odpowiedz
#20
Mam nadzieję że zbraknie jej opału i to wytnieSmile
Niedługo zaczynamy budowę wiec już nic nie zdziała.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu