Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piec CO-Dolnego Spalania ?
#1
Witam.Po okresie letnim kiedy przebrniemy przez papiery urzędowe,planujemy budowę domu za 150 tyś Smile

Aktualnie posiadam piec na Eko-Groszek 6 lat i nie przekonało mnie tego typu ogrzewanie. Ale nie będe się rozpisywał na ten temat.

Czy możecie mi polecić jakiś dobry piec Dolnego Spalania i przede wszystkim sprawdzony przez was ?

Jakieś 2-3 szt może dla przykładu.

Zaglądałem na stronę czyste ogrzewanie ale wolał bym jeszcze od was usłyszeć jakieś opinie ?

Gabaryty domu znamy . Chciałbym się zmieścić w kwocie powiedzmy 3500 zł za piec.

Pozdrawiam .
Odpowiedz
#2
Ja rozważam nad mpm ds + bufor samoróbka ( będę miał piwnicę przez duży spadek terenu) może do tego grzałka awaryjnie jakbym chciał wyjechać na kilka dni.
Z tego co widzę można w nim palić węglem lub drewnem dobrze.
https://m.youtube.com/watch?v=AgXEF9ggPlY .
Narazie to teoria tylko, za mc dopiero startuje z papierami.
Odpowiedz
#3
Ja też myślałem kiedyś o tym ale zrezygnowałem z tego pomysłu dlatego,że niby jest sens mieć bufor bo magazynuje ciepło w sobie a w sumie nadmiar mocy pieca ale kupując piec lepiej chyba dobrać optymalną moc do powierzchni i grzać sobie nim na prawie pełnej mocy !

co jest za sens kópić większy piec i hajcować w nim ? no chyba,że się już ma duży piec, czytałem o tym dużo i trzeba mieć ogromny bufor żeby wytrzymał dobę ! każdy oczywiście zrobi jak uważa Smile

Co do pieca to myślałem też o Hefie właśnie z taką klapą jak ma MDM i komorą dopalania spalin.
Odpowiedz
#4
Cytat:kupując piec lepiej chyba dobrać optymalną moc do powierzchni i grzać sobie nim na prawie pełnej mocy !

Zgadza sie Smile Jest jednak jeden problem. Skoro ten dom potrzebuje pewnie ok 6KW przy -20st to kolo zera potrzebuje ok 3KW. Niestety takie kotły nie istnieją, a -20 to jest srednio przez kilka nocy w zimie. Całym problemem jest dobranie takiego ogrzewania żeby miało wysoką sprawność w mrozy i jak jest plus5.
Odpowiedz
#5
(02.03.2017, 23:57)raxon napisał(a):
Cytat:kupując piec lepiej chyba dobrać optymalną moc do powierzchni i grzać sobie nim na prawie pełnej mocy !

Zgadza sie Smile Jest jednak jeden problem. Skoro ten dom potrzebuje pewnie ok 6KW przy -20st to kolo zera potrzebuje ok 3KW. Niestety takie kotły nie istnieją, a -20 to jest srednio przez kilka nocy w zimie. Całym problemem jest dobranie takiego ogrzewania żeby miało wysoką sprawność w mrozy i jak jest plus5.

Dokładnie o to mi chodzi.
Ostatnie dni jest na plusie, nie wiem + 10 ? i nawet najmniejszy piec jest wtedy za duży.
W tym momencie tam gdzie mieszkam jest przewymiarowany piec 2 x:
zamiast 14 kw jest 28 !
wyłożyłem połowę pieca cegłą szamotową i jakoś to pracuje.

Teraz w takie plusowe temperatury jakbym nie zapalił to za gorąco i masa niedopalonego węgla w popielniku.
Oczywiście palę metodą od góry, a tak bufor rozwiązuje problem odbioru nadwyżki energii.

Ogólnie rzecz biorąc jakbym miał rurę z gazem w nowo budowanym domu to ani bym się 5 min nie zastanawiał.
Odpowiedz


#6
Ja nie stety nie mam możliwości założenie gazu taki urok mieszkania na wsi ?. Piece mpm maja ofertę rozsądną np ,hef tez jest dobry ale nie ma tak małych piecy ☹
Myślę ,ze będzie to kwestia nauki palenia i wyczucia pieca trzeba będzie minimalnie zawory mieszające założyć i jakoś palic. Po za tym swiadomie zakładać bufor to mnie nie przekonuje bo ja mam podejście takie ze moge podejść i dołożyć do pieca i dalej palic !może i jakieś minimalne straty bendą . Ale inwestycja jaka trzeba ponieść na zakup zbiornika plus podłączenie nie jest taka mala. Ale jak zawsze podkreślam to jest moje zdanie tylko i wymieniamy tu poglądy i doświadczenia ?.
Odpowiedz
#7
(02.03.2017, 23:42)czarny286 napisał(a): ja też myślałem kiedyś o tym ale zrezygnowałem z tego pomysłu dlatego,że niby jest sens mieć bufor bo magazynuje ciepło w sobie a w sumie nadmiar mocy pieca ale kupując piec lepiej chyba dobrać optymalną moc do powierzchni i grzać sobie nim na prawie pełnej mocy !

co jest za sens kópić większy piec i hajcować w nim ? no chyba,że się już ma duży piec, czytałem o tym dużo i trzeba mieć ogromny bufor żeby wytrzymał dobę ! każdy oczywiście zrobi jak uważa Smile

co do pieca to myślałem też o Hefie właśnie z taką klapą jak ma MDM i komorą dopalania spalin
Do tego domu nie dobierzesz węglowca optymalnie. Nie ma takich małych piecyków. 

Dlatego najlepsza para to piec+bufor właśnie. Jak chcesz miec efektywne spalanie czyli wyciskac maksimum z pieca to nadmiar magazynujesz w buforze. Jak dobrze to rozwiazesz to raz na 3 dni bedziesz do niego podchodzic. Jeden zaladunek i narty na 3 dni. A z komina zadnuch czarnych dymow.
Odpowiedz
#8
To może dajcie jakąś propozycje to może się przekonam do tego.Mam w domu na komputerze stronkę na której sprzedają bufory dosyć tanio.Piszę w domu bo teraz akurat jestem w pracy na nocce.

Jakiś piec w rosądnej cenie plus zbiornik który mozna wsadzić do tej kotłowni oczywiście .
Odpowiedz
#9
http://czysteogrzewanie.pl/instalacja-gr...or-ciepla/

Tutaj można więcej o tym poczytać jakby ktoś tego nie widział.

Ogólnie:
w 1000 l wody można zgromadzić z tego co pamiętam 65-70 kw ciepła.
Jeśli dom potrzebuje przy temp -20 5 kw to znaczy że potrzebuje 5 kw na godzinę czyli 120 kw na dobę
Czyli 1000 l = 70 kw / 5 kw = 14 godzin
przy 2000 l 28 godzin itd...
także 2000l w duże mrozy wystarcza na dobę.

Tutaj jest lista samoróbek:
http://domkopedia.pl/index.php/Lista_bufor%C3%B3w

zszokował mnie trochę jeden somorób bufor 11 kubików ! :
"
cruz

cylindryczny
pojemność:
2700l (na poczatku)
11000l=4*2700l (lato 2014), z czego jeden na CWU
zasilanie:
kocioł zębiec kwkd 15
solary (planowane?)
opis+schemat1 opis+schemat2 mały opis opis ładowania
foto: spawanie
"
Odpowiedz
#10
Witam skłaniam w stronę jednego z tych piecy :

KDS-PW 5-7 kW 2835zł*

KDS-PW 7-9kW 2987zł*

https://www.p2ar.pl/oferta/oferta-kotłów/kds-pw/

Ten 7-9 kw jest nie wiele większy o parę centymetrów ma palenisko większe.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu