Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz czy Ekogroch/pellet
(08.04.2017, 07:40)raxon napisał(a): Rodzicr maja zamrazarke co chodzi pewnie ze 40 lat i nigdy serwisanta nie widziala, ale teraz sa inne technologie i zaden producent sobie na to nie pozwoli zeby cos tak dlugo dzialalo. Zreszta sama pompa to chyba najtansza czesc w pc bo wydaje mi sie ze elektronika jest drozsza zwlaszcza w inwerterowej.
Do gazu nie trzeba komina, wystarczy wylot przez sciane.

przy budynku jednorodzinnym oczywiscie
Odpowiedz
Oczywiście Smile O rozwiązaniach przemysłowych tu dyskusji nie prowadzimy Smile
Odpowiedz
(08.04.2017, 07:40)raxon napisał(a): Rodzice maja zamrażarkę co chodzi pewnie ze 40 lat i nigdy serwisanta nie widziała, ale teraz sa inne technologie i żaden producent sobie na to nie pozwoli żeby coś tak długo działało. Zresztą sama pompa to chyba najtańsza część w pc bo wydaje mi się ze elektronika jest droższa zwłaszcza w inwerterowej.
Do gazu nie trzeba komina, wystarczy wylot przez ścianę.

jestes pewien takiego komina? przy kondensacie tak ale czy przy kazdym?.......(jedno, dwufunkcyjne) kondensaty sa drogie i tez maja sporo elektroniki




to nie jest takie glupie. 

w kotlowni stawiasz w wersji z plaszczem wodnym i grzejesz bardzo duza ilosc wody w krotkim czasie. koszt to moze z 5 tys za taki piec. praktycznie zero dymu i cala energia zostaje odebrana ( no wieksza jej czesc)przez medium np wode. kilka desek i bufor goracy na 2-3 dni spokoj .
rozmyslam takiego potwora. najpierw musz epokombinowac z tematem rakietowcow na wolnym powietrzu. w planach grill z piecem chlebowym. 
ktos w czesniej pisal ze tak goracy to strach i ze stal nie wytrzyma. w srodku jest palenisko szamotowe. (przynajmnie takie powinno byc)


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
A co za różnica czy kondensat czy nie? Elektronika jest ta sama. Różnica w cenie głownie polega na tym że komora spalania w kondensacie jest wykonana z metali nierdzewnych pozwalających na obniżenie temp. spalin do mniej niż 100 stC, a zatem para się skondensuje w wymienniku oddając energie pochodzącą z przemiany fazowej do wody kotłowej. To jest cała "magia" kotłów kondensacyjnych i stąd ich wysoka sprawność Smile
Odpowiedz
(08.04.2017, 18:07)raxon napisał(a): A co za różnica czy kondensat czy nie? Elektronika jest ta sama. Różnica w cenie głownie polega na tym że komora spalania w kondensacie jest wykonana z metali nierdzewnych pozwalających na obniżenie temp. spalin do mniej niż 100 stC, a zatem para się skondensuje w wymienniku oddając energie pochodzącą z przemiany fazowej do wody kotłowej. To jest cała "magia" kotłów kondensacyjnych i stąd ich wysoka sprawność Smile

i cena
Odpowiedz


Ktoś wspomniał wcześniej że ten dom wybitnie nie akumuluje ciepła. Trochę trudno się z tym zgodzić , przecież w projekcie ściany zewnętrzne są z silikatów no i założono wodną podłogówkę która jest sama w sobie buforem ciepła. Szukałem dalej w necie kotłów na pellet o małej mocy dopasowanej do tego domu i albo nie potrafię znaleźć albo to naprawdę nie jest paliwo które należy rozważać do tego domu. Wspomniany kostrzewa mini bio ma sporo negatywnych opinii.

Chyba muszę wrócić to myślenia nad pompą ciepła. Panasonic, Daikin, Nibe, Atlantic. Czy ktoś podpowie jakich jeszcze producentów warto rozważyć?
Odpowiedz
kazdy piec na paliwo stale do domku 100m2 jest przewymiarowany (wiekszosc zaczyna sie od 9-10kw)wiec albo palisz z przyduszeniem i meczysz ten kociol albo stawiasz bufor i odpalasz kociol na maxa raz na 2-3 dni na czas nabicia tego bufora. jest to lepsze rozwiazanie ale za bardzo skomplikowana instalacja. Pompa jest dobra alternatywa. najlepeij podpiac ja bezposrednio do podlogowki. Co do jakosci to nie wypowiadam sie. dodam tylko od siebie ze sa jeszcze od Mitsubichi ale dosc drogie. nalezy szukac takiej gdzie masz dosc blisko serwisanta wrazie "W", taka gdzie masz znosna cene, taka ktora wystarczy na 110m2 i jak najsprawniejsza(COP). zacznij od wyboru materialow na dom (sciany, okna drzwi, fundament, dach ,ocieplenie) i polec z tym do audytora OCZ niech ci wyliczy zapotrzebowanie na energie a jak juz to bedziesz mial to kup pompke tobie odpowiadajaca i dopasowana do domku
Odpowiedz
(08.04.2017, 19:06)mariusz847 napisał(a): Chyba muszę wrócić to myślenia nad pompą ciepła. Panasonic, Daikin, Nibe, Atlantic. Czy ktoś podpowie jakich jeszcze producentów warto rozważyć?
LG therma V. Jeżeli bym kupował w tej chwili to byłby wybór między Panasonic a LG.
Odpowiedz
(08.04.2017, 08:58)sierzant napisał(a): Nie ma reguly ile dana pompa pochodzi

Dla kolegi  Sly12344:
https://www.youtube.com/watch?v=EKUsCJLM8cE

Postarzanie produktu jak najbardziej ma miejsce. Tylko czy w przypadku pomp za 15-40tys producent stosowalby takie chwyty?  Opinie klientow przy tego typu produktach maja duze znaczenie.
Odpowiedz
(08.04.2017, 19:06)mariusz847 napisał(a): Ktoś wspomniał wcześniej że ten dom wybitnie nie akumuluje ciepła. Trochę trudno się z tym zgodzić , przecież w projekcie ściany zewnętrzne są z silikatów no i założono wodną podłogówkę która jest sama w sobie buforem ciepła. Szukałem dalej w necie kotłów na pellet o małej mocy dopasowanej do tego domu i albo nie potrafię znaleźć albo to naprawdę nie jest paliwo które należy rozważać do tego domu. Wspomniany kostrzewa mini bio ma sporo negatywnych opinii.

Chyba muszę wrócić to myślenia nad pompą ciepła. Panasonic, Daikin, Nibe, Atlantic. Czy ktoś podpowie jakich jeszcze producentów warto rozważyć?

Ja o tym pisalem. Energia jaka jest w stanie zmagazynowac zlad wody w podlogowce to mniej niz 1kwh czyli ilosc bardzo mala.


Co do postarzania przedmiotow to oczywiscie ze producenci renomowani znaczy ci drodzy to stosuja.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu