Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gaz czy Ekogroch/pellet
#71
chyba temat zszedł na wentylację trzeb przerzucić do działu z rekuperacja bo gdy ktoś będzie szukał nie znajdzie.
Odpowiedz
#72
Bo jedno z 2 sie laczy niestety.
Odpowiedz
#73
Jesli rekuperacja z odzyskiem, to jest to poniekad alternatywne ogrzewanie.

 Prosze w miare mozliwosci, o pisanie we wlasciwych postach.
Odpowiedz
#74
Okej. No to zapraszam do podzielenia sie opinia zwolenników ekogroszku względnie pelletu. O gazie juz sie od Was dowiedziałam dużo.
Odpowiedz
#75
(09.03.2017, 12:41)johny_szczecin napisał(a):
(06.03.2017, 23:34)Aluna napisał(a): krótko mówiąc nie dajecie szans temu domowi bez rekuperacji tak? W sensie, że dobrze go ocieplamy, okna są też szczelne więc w chacie robi się termos grzyb wilgoć itp. Jedynym ratunkiem jest reku.

A co jak się to ustrojstwo np zepsuje? Wtedy dopiero mamy termos i brak jakiejkolwiek wentylacji itp.
Druga sprawa - jak czyścić te wszystkie przewody? Przecież nie ma filtrów idealnych, pojawią się tam bakterie grzyby itp po jakimś czasie.

Troche mnie to zdołowało, bo nie chcieliśmy rekuperacji dawać a tu wychodzi, że raczej nie mamy wyjścia.... Przynajmniej tak wywnioskowałam z waszych postów.

Jestem zdania ze rekuperacja to strata pieniedzy. 

Nie wierze ze dom mozna tak szczelnie wykonac aby wentylacja grawitacyjna nie wystarczyla. Poza tym kto wentylowal inne pomieszczecia niz kuchnia lazienka kotlownia? W kuchni jest okap ktorego i tak nie mozna podlaczyc pod rekuperacje. W lazience po kapieli mozna zostawic na dluzej wentylator i nie widze potrzeby odzysku ciepla. 

Rekuperator zostal wymyslony dla wentylacji mechanicznej tam gdzie jest potrzebna duza wymiana powietrza jak sale kinowe, tam gdzie grawitacyjna nie dziala. 

Poza tym te nasze szczelne okna i drzwi zaraz sie rozszczelnia po paru sezonach. Ja mam bardzo drogie  i solidne okna drewniane i po 5 latach dmucha az sie pajeczyna unosiSmile 

Ja robie grawitacyjna, bo dziala i jest tansza. W budowie i eksploatacji.
Bzdury wypisujesz, ale faktycznie nie ma co tu o wentylacji wypisywać.

Ekogroszek  jest brudnym paliwem w stosunku do peletu. Nie wypowiem sie na temat kalorycznosci ale pewnie wegiel znow moze wypasc lepiej (wszystko pewnie zalezy od jakosci samego paliwa). I w jednym i w 2 przypadku mozna zastosowac podajnik zasypowy aby rzadziej zagladac do pieca. I jeden i 2 najlepiej laczyc z buforem (zwlaszcza przy ogrzewaniu podlogowym). 
 Czytalem ze firma Iwonapellets (i pewnie wiele innych ) robi kominki rowniez na pellets/drewno. I maja papier aby taki kominek zamontowac w domu jako glowne źródło wiec jak są jacyś zapaleńcy kominków mogą bawić sie w ogrzewanie domku tylko kominkiem. Za takim kominkiem za scianą zasobnik i nie ma problemu z przestojem w ogrzewaniu czy dokladaniu opalu. Problem kotlowni tez odpada. A to wazne w tym malym domku.


Zaleta pelletowcow to samozaplon paliwa. Rozpalanie elektryczne jakims zarnikiem czy czyms tam. Kominki po zaladowaniu drewnem tez mozna automatycznie rozpalic wlasnie poprzez pellet. 


Pellet zaliczany jest do biomasy wiec dobry przelicznik przy usykaniu EP domu na m2

A tak na powaznie to niech wypowiedza sie posiadacze kotlow na te paliwa i opisza jak tam z ogrzewaniem u nich. Jaka pow domu do ogrzania, jaki maja piec i ile musza palic aby utrzymac te 22-23stopnie w domu. Co sobie chwala a co nie.
Odpowiedz


#76
No więc posiadacze kotła na ekogroszek milczą ;/ szkoda, bo nadal się zastanawiamy.
Odpowiedz
#77
Przekop forum muratora. Tutaj za malo jest posiadaczy kotlow. Wiecej jest pytajacych niz uzytkownikow juz wybudowanych domow.


http://forum.muratordom.pl/forumdisplay....liwa-stałe

Tu masz wszystko co chcesz wiedziec
 Milego czytania. Jest co. Wink
Odpowiedz
#78
"Zaleta pelletowcow to samozaplon paliwa. Rozpalanie elektryczne jakims zarnikiem czy czyms tam"

E tam zaleta pierwszy z brzegu defro ekogroch z zapalarka:
https://www.youtube.com/watch?v=UcM1IW4vvGA
Odpowiedz
#79
(23.03.2017, 09:47)sierzant napisał(a): "Zaleta pelletowcow to samozaplon paliwa. Rozpalanie elektryczne jakims zarnikiem czy czyms tam"

E tam zaleta pierwszy z brzegu defro ekogroch z zapalarka:
https://www.youtube.com/watch?v=UcM1IW4vvGA

Tylko, że taki kocioł kosztuje tyle co dobry piec na pellet.
Odpowiedz
#80
Nie interesuje sie kotlami. Jakos nie korci mnie aby zostac palaczem. Z ciekawosci zainteresowalem sie tymi na pellet bo mozna postawic go jako kominek i dodatkowo moze byc traktowany jako jedyne źródło, (maja jakies tamnpapiery co to gwarantuje)ale cena znów sprowadziła mnie na ziemie.
Wacham sie pomiedzy pradem a pompa P/W ewentualnie dodatek w postaci kominka w weekendy ale tutaj to juz dojdzie bufor a wole raczej bardzo prosty i tani uklad.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu