Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysokość ścian fundamentowych
#1
Witam,
Mam działkę na ktorej jest dość duży spadek. W miejscu gdzie chciałbym wybudować dom aby dotrzeć do gruntu nośnego ściana fundamentowa musiałaby mieć około 2 metry wysokości. Teren w okolicy domu docelowo chciałbym mieć dosyć wyrównany ale to nie zmienia faktu, że fundament musi być głęboki. Chciałbym się dowiedzieć czy w takim przypadku potrzebne jest jakieś mocniejsze zbrojenie ławy fundamentowej lub jej powiększenie??
Odpowiedz
#2
(28.02.2017, 22:32)nicram112 napisał(a): Witam,
Mam działkę na ktorej jest dość duży spadek. W miejscu gdzie chciałbym wybudować dom aby dotrzeć do gruntu nośnego ściana fundamentowa musiałaby mieć około 2 metry wysokości. Teren w okolicy domu docelowo chciałbym mieć dosyć wyrównany ale to nie zmienia faktu, że fundament musi być głęboki. Chciałbym się dowiedzieć czy w takim przypadku potrzebne jest jakieś mocniejsze zbrojenie ławy fundamentowej lub jej powiększenie??
Na to pytanie może odpowiedzieć architekt adoptujący lub tworzący projekt, albo sam kierownik budowy. Jednak na tym etapie najpierw mapka do celów projektowych a później projektant.
Odpowiedz
#3
(21.03.2017, 22:48)deeropolskie napisał(a): W takim przypadku warto rozwazyc piwnice bo itak beda fundamenty dochodzi koszt lepszzej izolacji istropu zamiast chudziaka ale za to nie trzeba ogromnej ilos i piasku kupic przywiesc ubic i za koparke placic, znajomemu wyszlo bardzo podobnie fundament z piwnica , co jego sasiadowi bez piwnicy liczac kilkanascie tirow piasku, koparka zasypywanie zageszczanie ....
Przeliczyc warto zawsze moze i w twoim przypadku kotlownia i miejsce na szpargaly, piwniczka na wino sloiki.... sie po malym koszcie da zrobic
Piwniczka na wino mi się podoba  Big Grin
Odpowiedz
#4
jakoś szczególnie nie jesteśmy za piwnicą w domu...kwestia gustu  Tongue

a znając życie to dokładna wysokość ścian na jaką muszą być murowane okaże się po zdjęciu humusu przez koparkę. zastanawiam się gdyby wyszła ściana wysoka na 1,8 m lub więcej to czy nie dać dla pewności zamiast 4 to 6 prętów w zbrojeniu ławy
Odpowiedz
#5
Ktoś zna proporcje na zaprawę do murowania ścian fundamentowych? Łukasz podawał na którymś z filmów. Ile cementu piasku i plastyfikatora?
Odpowiedz


#6
poczytaj sobie, choć w artykule nie zalecają stosowania plastyfikatora w zaprawach


http://www.ekspertbudowlany.pl/images/ph...zego-g.jpg
Odpowiedz
#7
Ściany fundamentowe to chyba bez wapna?
Odpowiedz
#8
racja Smile czyli wychodzi że ani wapna ani plastyfikatora Smile
Odpowiedz
#9
Ja dawałem 10 łopat (takich średnich) na pół worka cementu i 200ml plastyfikatora oraz 10l wody = taczka zaprawy (ok 23szt bloczków) Mam nadzieję że dobrze bo na początku dawałem 1worek cementu na 1 taczkę (tj ok 11 bloczków) Tongue A i bierz płukany drobny piasek, ja mam grubszy i mnie wkurw.... (porównanie do kilku taczek drobnego który miałem)
Odpowiedz
#10
Moim zdaniem za dużo plastyfikatora dawałeś. Zaprawą misi być plastyczna po wyschnięciu inaczej będzie pekać. Na cały worek cementu 150 ml to max a ty Dawałeś 200 na pół worka.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu