Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyta fundamentowa zamiast tradycyjnych fundamentów
#1
Witam,tak się zastanawiam ,czy nie byłby to dobry pomysł. Jest kilka firm ,które oferują takie rozwiązanie i im więcej o nim czytam tym bardziej mi się podoba. Może jest trochę droższa od zwykłych fundamentów ,ale za jednym zamachem wykonuje się dużo więcej pracy związanej z podłogą. Wstawiłem poglądowy rysunek takiego rozwiązania i nie jest to reklama żadnej firmy.Też planuję w przyszłym roku postawić domek i szukam najlepszych rozwiązań. Co myślicie o takim rozwiązaniu?[Obrazek: rys01_large.jpg]
Odpowiedz
#2
(28.02.2017, 17:01)bo-dek napisał(a): Witam,tak się zastanawiam ,czy nie byłby to dobry pomysł. Jest kilka firm ,które oferują takie rozwiązanie i im więcej o nim czytam tym bardziej mi się podoba. Może jest trochę droższa od zwykłych fundamentów ,ale za jednym zamachem wykonuje się dużo więcej pracy związanej z podłogą. Wstawiłem poglądowy rysunek takiego rozwiązania i nie jest to reklama żadnej firmy.Też planuję w przyszłym roku postawić domek i szukam najlepszych rozwiązań. Co myślicie o takim rozwiązaniu?[Obrazek: rys01_large.jpg]

Rozwiązanie dobre, bardziej energooszczędne, ale droższe o jakieś 20k PLN. IMO nie warto.
Odpowiedz
#3
Podaj więcej informacji na ten temat.

Może ktoś ma kosztorys tej płyty pod dom Łukasza projektu????
Odpowiedz
#4
Tak nie do końca jestem przekonany ,że to jest aż tak droższe.Nie mam projektu,żeby wysłać do firm zapytanie o ofertę,ale gdzieś widziałem cenę 230 zł za m 2 tylko nie wiem czy podłogówką czy bez.
Odpowiedz
#5
na 90% jest to cena bez ogrzewania, czyli u nas płyta miała by około 130m2 wychodzi około 30 tyś zł, z kolei fundamenty z projektu (do tzw zera) - około 15 tyś + robocizna (nawet licząc 5 tyś zł) daje nam 20 tyś. czyli 10 tyś. taniej.
Odpowiedz


#6
Rozwiązanie bardzo dobre, idealne do pomp ciepła z uwagi na ogromną pojemność cieplną płyty więc można grzać tylko w taniej taryfie mając niskie wahania temperatury. Często płyty się wykonuje tak, że połowa ocieplenie pod płytą a reszta na płycie i na to podłogówka i wylewka. Przy płycie jest brak mostków cieplnych, ale pod płytę daję się XPS, a ten jest niestety drogi.
Odpowiedz
#7
Ludzie inwestuja w plyty na ogol jesli maja wysoko wode lub podloze sie nie nadaje ale jesli grunt jest ok i jesli ktos sie nie boi pracy to taki stan zerowy kazdy jest w stanie sam zrobic wiec minimum te 15 tys jest w kieszeni ktore pozniej mozna przeznaczyc na elektryke, hydraulike itd bo wiadomo ze wtedy nie kazdy umie to sam zrobic ale jesli ktos ma duuuzo kasy to taka plyta to bardzo dobre rozwiazanie:-)
Odpowiedz
#8
Witam,
Mam upatrzoną działkę "teoretycznie" wg. kopalni bez szkód górniczych, jednak sąsiad obok leje porządnie zazbrojoną płytę fundamentową - tak na wszelki wypadek. Czy ktoś z użytkowników robił adaptację projektu na terenach kopalnianych???
Chciałbym się zorientować jakie są dodatkowe koszta w tej sytuacji... Wiadomo że lepiej dmuchać na zimne w końcu to inwestycja na całe życie.
Co do wyceny płyty fundamentowej to mam pierwszą wycenę i cena mnie szczerze mówiąc zwaliła z nóg.... Wycena dla standardowej grubości płyty 20cm

Energooszczędna (20 cm ocieplenia EPS): 37.400 zł + 8% VAT

Pasywna (30 cm ocieplenia EPS): 40.600 zł + 8% VAT
XPS: ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAMIANY NA STYROPIAN XPS dopłata 16 zł do 1m2 / poz. 1
System Grzewczy wodny w płycie : dopłata 55 zł do 1m2 PU
KOMPLETNY System Grzewczy elektryczny w płycie : dopłata ok 160 zł 1m2 PU
Odpowiedz
#9
(16.03.2017, 08:15)danielos napisał(a): Witam,
Mam upatrzoną działkę "teoretycznie" wg. kopalni bez szkód górniczych, jednak sąsiad obok leje porządnie zazbrojoną płytę fundamentową - tak na wszelki wypadek. Czy ktoś z użytkowników robił adaptację projektu na terenach kopalnianych???
Chciałbym się zorientować jakie są dodatkowe koszta w tej sytuacji... Wiadomo że lepiej dmuchać na zimne w końcu to inwestycja na całe życie.
Co do wyceny płyty fundamentowej to mam pierwszą wycenę i cena mnie szczerze mówiąc zwaliła z nóg.... Wycena dla standardowej grubości płyty 20cm

Energooszczędna (20 cm ocieplenia EPS): 37.400 zł + 8% VAT

Pasywna (30 cm ocieplenia EPS): 40.600 zł + 8% VAT
XPS: ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ZAMIANY NA STYROPIAN XPS dopłata 16 zł do 1m2 / poz. 1
System Grzewczy wodny w płycie : dopłata 55 zł do 1m2 PU
KOMPLETNY System Grzewczy elektryczny w płycie : dopłata ok 160 zł 1m2 PU

Odszukaj Arturo w forum muratora. On robil na plycie dodatkowo zbrojonej ze wzgledu na szkody gornicze. Dostal z tego tytulu odszkodowanie  ale plyta miso byc zaprojektowana pod dany grunt. Podaj firme ktora robila ci wycene?

Ps. Ma ktos wycene pod dom Łukasza? Chce porownac to z tradycyjnymi lawami. Nie piszcie ze cos jest duzo drozsze skoro jeszcze nikt w tej technologi nie zbudował domu Łukasza. Jeśli ktoś strzela z kapelusza te 10tyś wiecej to ja bym sie pochylił nad tym. Przy samodzielnym wykonaniu moze nie byc wcale takiej roznicy. Obecnie xps czy eps 200 to juz prawie ta sama cena.
Odpowiedz
#10
Sam mam inny projekt, ale również rozważałem zmianę ław fundamentowych na płytę, jednak cena XPS trochę ostudziła mój zapał.
Ostatecznie zdecyduję się raczej na zasypanie pierwszej warstwy pustaków ceramicznych perlitem, co podobno zmniejsza straty ciepła do gruntu.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu