Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyta fundamentowa zamiast tradycyjnych fundamentów
#21
Te koszta to chyba za samą płytę + uzbrojenie kanalizy do poziomu "chudziaka" bo jak to ma być już gotowa płyta na poziomie 0 z izolacją termiczną i podłogówką to wyjdzie niestety dużo drożej, natomiast trzeba wziąć pod uwagę usytuowanie terenu i grubość warstwy gruntu, który trzeba zebrać do warstwy nosnej + podniesienie się do poziomu 0 względem właśnie tego gruntu i może się okazać że potrzeba podnieść się o jakieś 30-50cm co już generuje koszty na podsypkę i zagęszczenie po płytę. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#22
(13.12.2017, 07:22)krzysiek1986 napisał(a): Te koszta to chyba za samą płytę + uzbrojenie kanalizy do poziomu "chudziaka" bo jak to ma być już gotowa płyta na poziomie 0 z izolacją termiczną i podłogówką to wyjdzie niestety dużo drożej, natomiast trzeba wziąć pod uwagę usytuowanie terenu i grubość warstwy gruntu, który trzeba zebrać do warstwy nosnej + podniesienie się do poziomu 0 względem właśnie tego gruntu i może się okazać że potrzeba podnieść się o jakieś 30-50cm co już generuje koszty na podsypkę i zagęszczenie po płytę. Pozdrawiam

Zgadzam się z Tobą prace ziemne stanowią znaczący koszt. Faktyczny koszt to 37000 zł netto ( w tym płyta , kanalizacja, częściowa wod-kan ,wyjścia ) a  w przypadku wymiany gruntu ( 50 cm) 180 ton piasku. Razem ponad 50 000 zł. 


Szkoda , że na forum nikt nie pokusił się o podanie kosztów tradycyjnych fundamentów ale do poziomu prac jakie mamy w przypadku płyty:
- ława
- ściana fundamentowa,
- piasek zasypowy
- ocieplenie sciany
- izolacja
- wylewka pierwsza 
- ocieplenie podłogi ( posadzka w domu EPS )
- wylewka betonowa w domu pod kafle ( jastrych)
- prace kanalizacyjne 
- prace C.O. i WOD-KAN (rozprowadzenie rur do grzejników oraz woda )

Tylko wykaz tych prac i koszty z nimi związane po podsumowaniu można porównać z kosztem płyty.
Odpowiedz
#23
Poprosiłem znajomego, by wysłał swój projekt do wyceny. Powierzchnia 130m2
Firma polska - Energooszczędna (20 cm ocieplenia EPS): 37.800 zł + 8% VAT Pasywna (30 cm ocieplenia EPS): 41.000 zł + 8% VAT Energooszczędna (20 cm ocieplenia XPS): 39.900 zł + 8% VAT Pasywna (30 cm ocieplenia XPS): 44.000 zł + 8% VAT
Firma niemiecka - 43300 +8%VAT za nieogrzewaną 20cm XPS i grzewcza 20cm 53000 + VAT. Fibrobeton, część garażowa nieocieplana. płyta XPS Styrodur 3000 CS firmy BASF, beton C25/30 ścianki przeciw wysadzinowe umieszczone pionowo do głębokości 1,25m
Czekamy jeszcze na dwie wyceny.
Jak zauważyliście, oferty nie uwzględniają kosztów podsypki itp. dlatego na swój koszt trzeba robić badanie gruntu
Odpowiedz
#24
Ja jestem jak najbardziej za plyta grzewcza elektryczna plus fotowoltaika. Wiem wiem ze nie bedzie to juz dom za 150 tyś ale licze na to źe koszty utrzymania  takiego domu beda minimalne...
Czy adaptacja projektu do plyty fyndamentowej jest mozliwa w standardowej cenie za projekt czy pozostaje tylko zmiana u wykonawcy indywidualnie?
Odpowiedz
#25
Witam 
Jestem w trakcie szukania wykonawcy płyty fundamentowej woj. śląskie. Czy ktoś z użytkowników forum może mi polecić jakąś firmę. Mam dwie wstępne wyceny, które mnie przerażają.
Odpowiedz


#26
Można wiedzieć jaki koszt płyty?
Odpowiedz
#27
(31.01.2018, 14:15)przkow napisał(a): Można wiedzieć jaki koszt płyty?

56000 zł brutto za 3 x 10 cm zagęszczony piasek + 12 cm chudziak + 15cm xps 25 cm beton....
Odpowiedz
#28
Cóż... jak pisałem..nie pasują te ceny do idei taniego budowania Wink Najbardziej irytuje mnie fakt, że WSZYSTKIE firmy oferujące płytę piszą, że jest ona TAŃSZA od domu posadowionego na tradycyjnej ławie - to po pierwsze, a po drugie - skoro jak sami piszą, ławę buduje się o wiele dłużej a oni płytę w 3 dni...to dlaczego tak drogo mają, skoro czas pracy tak krótki Big Grin Przecież pracownicy ponoć kosztują krocie ...ehh
Podejrzewam radzio, że taniej nie znajdziesz..chyba że u dziwnych firm "z łapanki"

PS...ta cena to za płytę grzewczą? Jeśli nie, to już megakosmos...cenowy.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu