Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotorelacja z budowy
#11
1) architekt:
zapewnienia i uzgodnienia - 100
architektura i konstrukcja - 1200
instalacje sanitarne - 300
instalacje elektryczne - 200
dodatkowe zmiany - 0
zmiana konstrukcji stropu - 500 (opcjonalnie)
podpiwniczenie \zmiana gabarytów budynku - 1000 (opcjonalnie)
mapa projektowa - 700
oczywiście wszystko + 23% VAT
projekt przyłącza wody i kanalizacji - 850 + VAT

no i myślę ze chyba troszkę drogo co sądzicie?

Fajnie mieć takich kolegów hihi Tongue

jeszcze ci troszkę pozawracam gitarę, zastanawia mnie jeszcze jedna pozycja czyli "Beton B-20 16,5m3- 2900 zł" napisałeś że poszło ci 16,5m3 betonu rozumiem że masz dodatkową ławę przez środek domu ale nie wydaje mi się że to może podnieść o 8,5 kubika potrzebnego betonu no chyba że się mylę
Odpowiedz
#12
Dokładnie tyle betonu poszło, a to dlatego że był lany na prawie metr wysoko, przez co potrzebowałem mniej bloczków betonowych , więc mniejsze koszty.
Odpowiedz
#13
Wszystko fajnie i sprawnie idzie:-) oby tak dalej:-) pogoda w marcu ma byc niby ładna w okolicach 10stopni wiec postepy w budowie beda..
Poszlo 16kubikow bo lawa dosc wysoka..Pozdrawiam

Piszesz ze prawie metr w ziemi a mam pytanie jak zamierzasz to ocieplic? bo rozumiem ze beda chyba tylko 3 warstwy bloczkow ponad ziemia? no chyba ze poziom przemarzania u Ciebie jest dosc maly..hmm
Odpowiedz
#14
(26.02.2017, 23:27)Amator napisał(a): Wszystko fajnie i sprawnie idzie:-) oby tak dalej:-) pogoda w marcu ma byc niby ładna w okolicach 10stopni wiec postepy w budowie beda..
Poszlo 16kubikow bo lawa dosc wysoka..Pozdrawiam

Piszesz ze prawie metr w ziemi a mam pytanie jak zamierzasz to ocieplic? bo rozumiem ze beda chyba tylko 3 warstwy bloczkow ponad ziemia? no chyba ze poziom przemarzania u Ciebie jest dosc maly..hmm
Docelowo nad ziemią bedzie tylko jeden bloczek betonowy, reszta będzie zasypana ziemią. Ocieplone będą tylko bloczki betonowe, ława zostaje tak jak jest.
Odpowiedz
#15
ŁukaszSchick nie martw się. U mnie adaptacja projektu wyszła 2500 zł + VAT. Bez żadnych zmian.
Odpowiedz


#16
(26.02.2017, 23:49)driver81 napisał(a):
(26.02.2017, 23:27)Amator napisał(a): Wszystko fajnie i sprawnie idzie:-) oby tak dalej:-) pogoda w marcu ma byc niby ładna w okolicach 10stopni wiec postepy w budowie beda..
Poszlo 16kubikow bo lawa dosc wysoka..Pozdrawiam

Piszesz ze prawie metr w ziemi a mam pytanie jak zamierzasz to ocieplic? bo rozumiem ze beda chyba tylko 3 warstwy bloczkow ponad ziemia? no chyba ze poziom przemarzania u Ciebie jest dosc maly..hmm
Docelowo nad ziemią bedzie tylko jeden bloczek betonowy, reszta będzie zasypana ziemią. Ocieplone będą tylko bloczki betonowe, ława zostaje tak jak jest.

która masz strefe przemarzania II?
warstw bloczka 3?
miales tam gline ze tak ładnie ci wykopał ?

Ciekawi mie opinia budowlanców co do takiego systemu ktory widuje na swoim terenie rownież
Odpowiedz
#17
Tak jestem w 2 strefie przemarzania, czyli 1m. Bloczka beda dwie warstwy, po zasypaniu ziemią dół ławy bedzie na glebokosci 1,2 m. Teren gliniasty, dlatego tak równy wykop.
Odpowiedz
#18
(26.02.2017, 22:35)ŁukaszSchick napisał(a): 1) architekt:
zapewnienia i uzgodnienia - 100
architektura i konstrukcja - 1200
instalacje sanitarne - 300
instalacje elektryczne - 200
dodatkowe zmiany - 0
zmiana konstrukcji stropu - 500 (opcjonalnie)
podpiwniczenie \zmiana gabarytów budynku - 1000 (opcjonalnie)
mapa projektowa - 700
oczywiście wszystko + 23% VAT
projekt przyłącza wody i kanalizacji - 850 + VAT

no i myślę ze chyba troszkę drogo co sądzicie?

Fajnie mieć takich kolegów hihi Tongue

jeszcze ci troszkę pozawracam gitarę, zastanawia mnie jeszcze jedna pozycja czyli  "Beton B-20 16,5m3- 2900 zł" napisałeś że poszło ci 16,5m3 betonu rozumiem że masz dodatkową ławę przez środek domu ale nie wydaje mi się że to może podnieść o 8,5 kubika potrzebnego betonu no chyba że się mylę
Mi projektant powiedział 2000zł i on załatwia wszelakie formalności, od WZ do pozwolenia na budowę. Cena dla mnie jest super, biorąc pod uwagę renomę tego człowieka.
Mój poprzedni projektant zmarnował mi 2 lata czasu, mnóstwo nerwów i 3200zł poszło na darmo. W tym roku sprawa poszła do prawnika, ale nie chce póki co zwrócić pieniędzy,więc pewnie skończy się w sądzie. Nie zależy mi tyle na odzyskaniu kasy,co na ukaraniu jego żałosnej osoby. Big Grin
Dlatego teraz nie tyle patrzę przez pryzmat ceny za usługę, co na renomę usługodawcy.
Odpowiedz
#19
(26.02.2017, 23:58)krzysztof85 napisał(a): ŁukaszSchick nie martw się. U mnie adaptacja projektu wyszła 2500 zł + VAT. Bez żadnych zmian.

No to już trochę mi spokojniej a już się bałem że ktoś mnie chce w ciula zrobić i na biednym poltoniu zakasować ile się tylko da ? 
A pytanie bo jeszcze mi wywalili tekstem że trzy tysie za kierownika budowy chcą na całe szczęście już brutto ? dużo?

Michał P. A z jakiego rejonu Polski jesteś? Ja Dolny Śląsk
Odpowiedz
#20
Adaptacja 2500. Kierownik 2000.
Jak w jednej osobie można pogawędzić o cenie

Mam odzew od kilkudziesięciu userów co mają projekt.
Cenowo 1500-3000  adaptacja.
Kierowanie budową 1800-3000.
U mnie średnia.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu