Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fotorelacja z budowy
#1
Photo 
       
                                                                       

Na razie tyle, jak trochę wyschnie błoto to ruszam dalej  Smile
Odpowiedz
#2
Po co jest ta ława i fundament przez środek?
Ta niebieska rura to przepust pod jakieś przyłącza?
Odpowiedz
#3
Niebieska rura to przepust do wody, ława przez środek bo będzie tam ściana nośna. Planuję tradycyjną więźbę dachową i chciałem dla pewności podeprzeć ją jeszcze na środku, dlatego dodatkowa ława.
Odpowiedz
#4
Super! Oby tak dalej duuuzo wytrwałości Wink
Odpowiedz
#5
Thumbs Up 
Oby do górySmile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


#6
Witam driver81 te 81 to rocznik jak mniemam jeżeli tak to i mnie stan wojenny zastał w moje urodziny ale nie o tym chciałem, Na początek gratulacje z postępu prac, mam takie pytanie czy mógłbyś jeżeli to nie problem pisać koszty jakie ponosisz bo widzę że budujesz w podobny sposób co i ja planuje bez zbędnych wydatków (deskowanie ław, poczwórne elki etc.) oczywiście nie ujmując w żaden sposób pracy jaką wykonuje pan Łukasz bo jest to przykład osoby którą każdy nie budujący własnymi siłami chciałby mieć na swojej budowie, więc powielam moją prośbę czy jeżeli to nie tajemnica to czy można zobaczyć wydatki poniesione na poszczególnych etapach prac. Powodzenia życzę
Odpowiedz
#7
Proszę bardzo  Smile 

Koszty- Budowa domu

Projekt budowlany- 700 zł

Mapa do celów projektowych- 500 zł

Adaptacja projektu, pozwolenia- 1700 zł

Pręt 12-46 szt, bednarka 6m, drut 10 kg, strzemiona 300 szt- 1200zł

Transport stali- 100 zł

Spycharka, równanie terenu- 470 zł

Geodeta- wyznaczenie osi budynku- 300 zł

Koparka, kopanie pod ławy- 350 zł

Piasek na podsypkę 14t- 250 zł

Pomocnik- 130 zł

Beton B-20 16,5m3- 2900 zł

Dysperbit- 44 zł

Plastyfikator- 17 zł

Bloczek betonowy 288 szt- 777 zł

Cement 8 worków - 88 zł

Folia izolacyjna pod bloczek betonowy - 40 zł
Odpowiedz
#8
Załóż proszę temat dotyczący wydatków, ja go podepnę w Twoim dziale. Będziesz tylko Ty tam umieszczał wpisy odnośnie kosztów, jeśli chcesz oczywiście. Będzie przejrzyście i czytelnie.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#9
Wink fajna suma za materiały i pomagiera 6.666 diabelna Tongue

ta cena za adaptacje to całościowa czy coś jeszcze ci dojdzie np (Vat23% itp)

w piątek byłem u dwóch projektantów i mi akurat ceny podali zgoła inne więc dlatego moje zdziwienie że tylko 1700
Odpowiedz
#10
(26.02.2017, 22:21)ŁukaszSchick napisał(a): Wink fajna suma za materiały i pomagiera 6.666 diabelna Tongue

ta cena za adaptacje to całościowa czy coś jeszcze ci dojdzie np (Vat23% itp)

w piątek byłem u dwóch projektantów i mi akurat ceny podali zgoła inne więc dlatego moje zdziwienie że tylko 1700

Tak, to całość, kolega robił  Smile w tej cenie materiałów jest już cała stal na wieniec, łącznie ze strzemionami i drutem Tongue
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu