Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 27 - Przygotowanie do zasypu fundamentów . 15.02.2017 Full HD
#1
Hej. Tak jak wczoraj mówiłem tak dziś zostało zrobione. Czyli styropian wycięty do jednego poziomu. Przy użyciu niwelatora wyznaczyłem cztery narożniki (poziomy wycięcia styro.)
Pokazałem również jak przy użyciu szlaufwagi zrobić to we własnym zakresie bez przymusu zaopatrywania się w niwelator. Poziomica wodna to wydatek rzędu 30zł. Kolejnym przydatnym akcesorium na budowie będzie sznur traserski, to również wydatek rzędu 30zł. Zobaczycie w jak prosty sposób, we własnym zakresie można bardzo precyzyjnie wyznaczyć poziom, który nas interesuje.
Przy użyciu szlaufwagi wyznaczycie sobie wszelkie potrzebne poziomy, począwszy od poziomu szalunków przy ławach fundamentowych po szalowanie wieńca. Zasada jest dokładnie taka jak zaprezentowałem na filmie. Czyli przy odrobinie chęci można zrobić to samemu, a to dość istotny element. W sprzedaży poziomica wodna ma dodatkowo na końcach menzurki z podziałkami, które powinny jeszcze bardziej ułatwić sprawę.
Szczerze trzeba powiedzieć, że poziomica wodna jest idealnie dokładna. Jeśli ktoś nie zna swojego sprzętu (niwelator optyczny i jego precyzyjne ustawienie do oczka) to przy użyciu szlaufwagi może dokładniej wyznaczyć poziomy Smile
Jak wiecie ja używam niwelatora bo mi jest tak wygodniej, ale zaprezentowałem również inną opcję z uwagi na fakt, że mało kto niwelator będzie kupował i później się bujał z jego dalszą odsprzedażą.
Różnica czterech poziomów z filmu ~1mm i to najpewniej z uwagi na grubość kreski ołówka. Dla mnie wystarczająca dokładność odnośnie poziomów na przekątnej to 0,5cm.
Nie wspominałem o tym, ale teraz mogę dodać na koniec po fakcie zaprezentowania całości z dnia dzisiejszego, że w praktyce nie muszę używać w tym momencie ani szlaufwagi ani niwelatora, bo mam wyznaczony poziom  +- 0,5cm jeśli chodzi o ławy. I to jest już dla mnie wystarczające odniesienie.
Dlatego tak często o tym gadam, że warto się przyłożyć do szalowania ławy bo potem prace są łatwiejsze. Teraz już wiecie (część z Was na pewno już wcześniej znała ten stary jak świat sposób) jak wyznaczyć poziom bez użycia specjalistycznego sprzętu więc do dzieła :0

Pozdrawiam.


Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Czy nie lepiej byłoby użyć kątówki z większą tarczą tak aby ciąć od razu pod kątem prostym zbrojenie zarazem że styropianem aż do bloczków? Mniej pracy w przyszłości przy kolejnych pionowych warstwach ocieplenia.
Odpowiedz
#3
Z forum muratora: jak NIE robić Wink

To dla tych co myślą że Łukasz przesadza z tą swoja starannością. 

[Obrazek: attachment.php?attachmentid=376585]
[Obrazek: attachment.php?attachmentid=376588]
[Obrazek: attachment.php?attachmentid=376589]

[Obrazek: attachment.php?attachmentid=376954]
[Obrazek: dzien17b.jpg]
[Obrazek: dzien17c.jpg]
Odpowiedz
#4
Co do folii bąbelkowej. Jeżeli tak jak Pan mówi, podczas zasypywania ma ona służyć jedynie ochronie izolacji, to warto układać folię płaską stroną do izolacji. W odwrotnej sytuacji, wypustkami do izolacji, może dojść do wgniecenia folii do izolacji i przerwania jej ciągłości.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu