Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 34 - Jak wymurować pierwsza warstwe ścian nośnych. 08.03.2017 Full HD
#1
Hej.

W dniu wczorajszym tj. wtorek na budowie pod lasem rozstawiliśmy tylko rusztowanie i wyszło, że prace zaczniemy najwcześniej w następny poniedziałek, jest to już niezależne od żadnej ze stron.
Wczoraj na gorąco po wynikłej sytuacji jeszcze zorganizowałem materiał na ściany nośne aby do końca tygodnia zabrać się za murowanie. Również przygotowaliśmy w dniu wczorajszym papę na izolacje poziomą ścian nośnych budynku. Papa cięta na pasy ~33cm. Na, którymś z wcześniejszych materiałów video pokazałem w jaki sposób tnę papę. Metoda sprawdzona, prosta i szybka, dająca jednocześnie bardzo dobry finalny efekt, i powtarzalność.

Przygotowaliśmy całość aby dziś od rana zacząć prace związane z pierwsza warstwą, i założenia były takie, że dziś wynik minimum to pierwsza warstwa na gotowca.
Po ułożeniu papy i zgrzaniu jej na połączeniach (zakładach) oraz celowym podgrzaniu od wierzchniej strony aby się ułożyła dokładnie na posadzce, co uniemożliwi uszkodzenie papy poprzez przypadkowe zadarcia, etc..
Papa nie grzana od spodu na całej powierzchni. W takiej formie jak jest również spełnia swoje zadanie, podgrzanie tak naprawdę przy izolacji poziomej ścian uniemożliwia jej przesunięcie w trakcie prac. Ja nie mam z tym problemu bo uważam i zwracam na to uwagę. Zgrzałem tylko miejsca, które zapewniły ciągłość izolacji poziomej.

Po przygotowaniu papy i wycięciu miejsc podejść kanalizacyjnych byliśmy gotowi na murowanie pierwszej warstwy na zaprawie cementowej. Akurat zbiegło się to w czasie z dostarczeniem materiału, SOLBET 59x24x24cm z damskimi zamkami, oraz uchwytami ułatwiającymi przenoszenie poszczególnych bloczków.

Spoiny pionowe murowane na klej, posadowienie natomiast na zaprawie cementowej. Zastosowanie kleju na spoinach pionowych uniemożliwia tworzenie się w tych miejscach mostków termicznych. Również wypełnienie otworów miedzy bloczkami zalewając klejem uniemożliwiamy mostki w tych miejscach. Klej ma właściwości betonu komórkowego i nie tworzy mostków termicznych. Wypełnienie (nader często spotykana praktyka, z uwagi na oszczędność)powstałych szczelin rzadką zaprawą cementową skutkuje tym, że tworzą się tam po prostu mostki termiczne.

Klej celowo w takiej konsystencji aby wypełnił dokładnie wszelkie możliwe spoiny. Nadmiar kleju, lub wylewający się poniżej nie jest usuwany na bieżąco, tylko na drugi dzień jak podciągnie. Sytuacja taka tylko przy pierwszej warstwie, kolejne warstwy uzupełniam na czasie.

Postanowiłem murować na obrysie po obwodzie pierwsza pełna warstwę aby nie wracać do tego na koniec. Wiąże się to z tym, że każdorazowo będziemy mieli małą przeszkodę pod nogami, lecz decyzja świadoma.

Oczywiście od drugiej warstwy musimy pamiętać już o oknach balkonowych oraz drzwiach do kotłowni i wejściowych i zostają pomijane do osiągnięcia poziomu osadzenia nadproży strunobetonowych.
Z oknami sytuacja bardzo podobna, lecz dopiero po 4 warstwie będzie to pilnowane.

Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszych prac, na filmie natomiast zaprezentowane poszczególne kroki.



[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_10.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_11.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_12.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_13.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_14.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_15.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_16.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_17.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_18.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_19.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_20.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_21.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_22.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_23.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_24.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_25.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_26.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_03_08_27.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Po ile Solbet i ile za transport i na jakś odległość?
Odpowiedz
#3
Panie Łukaszu mam pytanie, gdzie Pan zamawia solbet? i w jakiej cenie (jeśli można wiedzieć)? Jestem z Gorzowa i ciekaw jestem gdzie (w naszych okolicach) najbardziej sie opłaca go kupić
Odpowiedz
#4
Super czysta robota!!!
Mam dwa pytania do tego filmiku:
1. Dlaczego nie położono papy na trzpienie? Trochę zabawy z tym jest, ale na pewno by się dało Smile
2. Czy murowanie z betonu komórkowego to decyzja inwestora czy Łukasza? W projekcie są silikaty i trochę się zastanawiam dlaczego tak mało ludzi go stosuje...
Odpowiedz
#5
(09.03.2017, 09:45)pstawik napisał(a): Super czysta robota!!!
Mam dwa pytania do tego filmiku:
1. Dlaczego nie położono papy na trzpienie? Trochę zabawy z tym jest, ale na pewno by się dało Smile
2. Czy murowanie z betonu komórkowego to decyzja inwestora czy Łukasza? W projekcie są silikaty i trochę się zastanawiam dlaczego tak mało ludzi go stosuje...

Papa na trzpienie zostanie położona w swoim czasie Wink
Odpowiedz


#6
(09.03.2017, 09:45)pstawik napisał(a): Super czysta robota!!!
Mam dwa pytania do tego filmiku:
1. Dlaczego nie położono papy na trzpienie? Trochę zabawy z tym jest, ale na pewno by się dało Smile
2. Czy murowanie z betonu komórkowego to decyzja inwestora czy Łukasza? W projekcie są silikaty i trochę się zastanawiam dlaczego tak mało ludzi go stosuje...

Co do pytania 2 to jest to decyzja inwestora, że będzie beton komórkowy zamiast silkatu.
Odpowiedz
#7
Ludzie stosują beton komórkowy bo jest tańszy, i szybciej się buduje.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
(09.03.2017, 09:45)pstawik napisał(a): Super czysta robota!!!
Mam dwa pytania do tego filmiku:
1. Dlaczego nie położono papy na trzpienie? Trochę zabawy z tym jest, ale na pewno by się dało Smile
2. Czy murowanie z betonu komórkowego to decyzja inwestora czy Łukasza? W projekcie są silikaty i trochę się zastanawiam dlaczego tak mało ludzi go stosuje...

(09.03.2017, 11:11)arkdom napisał(a):
(09.03.2017, 09:45)pstawik napisał(a): Super czysta robota!!!
Mam dwa pytania do tego filmiku:
1. Dlaczego nie położono papy na trzpienie? Trochę zabawy z tym jest, ale na pewno by się dało Smile
2. Czy murowanie z betonu komórkowego to decyzja inwestora czy Łukasza? W projekcie są silikaty i trochę się zastanawiam dlaczego tak mało ludzi go stosuje...

Papa na trzpienie zostanie położona w swoim czasie Wink

Nie należy kłaść papy w miejscach przerw roboczych.
http://pewnycement.pl/2016/03/przerwy_robocze/

Do tego służą specjalne zaprawy http://www.inzynierbudownictwa.pl/files/...e_6_13.pdf
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu