Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szalowanie ławy fundamentowej
#11
(25.03.2018, 21:52)wojtek5379 napisał(a): Mam takie pytanie. Dzisiaj były kopane ławy z szalunkami na terenie gliniastym. 
Po wykopaniu wszędzie nadeszła woda, pewnie po zimie... wszystko schodzi bo jesteśmy niżej niż nawet droga nie utwardzona.

Moje pytanie brzmi, co polecacie na taką sytuacje:
- czekać aż wyschnie + wypompowywanie wody
- czy można suchy beton wsypać na tą wodę i zalewać z gruchy ?
- inna propozycja 

Przyznam się że chciałbym to przed św zrobić, ponieważ nie chce żeby ziemia ze ścianek zaczęła mi się obsuwać.

przesyłam rzeczywiste zdjęcia Wink

Z góry dzięki za pomoc

[Obrazek: IMG_20180325_125800.jpg]

[Obrazek: IMG_20180325_130354.jpg]

Wykop w kilku miejscach dziury, włóż  pompę  i pozbądź się wody.  Popraw wykop  bo widzę  ze miejscami  trochę  się  osunelo i dawaj od razu b25 na ławę. A te rozpurki  pamiętaj  wyjąć i najlepiej przybij  je od góry  desek  bo tak przecież  nie mogą być  ale przy laniu  musze być. Nabijanie je pi prostu od góry desek  (znaczy się nie  te tylko inne z kontrłat bo te są za krótkie  jeśli się mieszczą pomiędzy szalunek :-D ) pozdrawiam M.
Odpowiedz
#12
Czyli z tego co mówisz to wynika że nie dawać suchego betonu w ogóle ?
Odpowiedz
#13
(26.03.2018, 08:48)wojtek5379 napisał(a): Czyli z tego co mówisz to wynika że nie dawać suchego betonu w ogóle ?

Nie dawaj, lej b25 bezposrednio w grunt.
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#14
Rozmawiałem właśnie z kier budowy i powiedział że wybrać wodę pompą z ław. Na to suchy beton i jak woda się znowu dostanie to on to wypije.
Następnie poczekać i po świętach zalac z gruchy

Co w na to ?
Odpowiedz
#15
(26.03.2018, 10:41)wojtek5379 napisał(a): Rozmawiałem właśnie z kier budowy i powiedział że wybrać wodę pompą z ław. Na to suchy beton i jak woda się znowu dostanie to on to wypije.
Następnie poczekać i po świętach zalac z gruchy

Co w na to?
Ja bym zrobił  tak jak napisałem. Jak będzie chudziak to i tak nic nie da bo może najsc wody a tak da się to ogarnąć i b25  szybko zwiąże a już będziesz miał z głowy i będziesz mógł dalej działać. Ale podkreślam to jest moje zdanie.
Odpowiedz


#16
Suchy beton nie wypije takich ilości wody, ale faktycznie może odciągnąć trochę z okolic ławy. Tylko jak go rozłożysz ręcznie w takim bagnie?

Na pewno nie czekałbym ze zwykłym do po świętach, tylko suchy i na drugi / trzeci dzień z gruchy, bo przyjdzie ulewa i znów będziesz kopał rowy pod ławy...

Jeśli nie będziesz dawał suchego, to pamiętaj aby dać odpowiednio grube podkładki, tak aby zbrojenie było w połowie / w górnej części ławy, a przynajmniej te 8 cm od dołu.
Odpowiedz
#17
Zawsze mozna podwiesić zbrojenie al dużo szybciej i łatwiej jest podlozyc np kostkę brukową lub jakieś pustaki albo bloczki botonowe oczywiście nie całe tylko kawałeczki :-D
Odpowiedz
#18
Photo 
Witam.

Mam zbliżony problem.
Tylko mniej mokry.

Pytanie, kuć?
Nawiercać drewniane kołki plus woda?
Olac betonem?  Big Grin żart.
Najgorsze że zbrojenia tam nie zmieszczę Undecided .
   

Macie jakieś wypróbowane sposoby?

Dobre rady?
Koparka 3 podobne tylko mniejsze.
Przy wykopie wyjęła...
Odpowiedz
#19
Myślałem myślałem i wymyśliłem.
Poradziłem sobie
Wink
Kupiłem 4 szt.  klina trójdzielnego 25zl sztuka.
Wiertło w Casto. z 4 weglikami na grocie 12mm i 22 bo takie zaleca producent klinów o długości 300mm
Nawiercilem otwory młotowiertarką trochę męka była ale udało się.
Nie zaczynać mniejszą niż 4J siła udaru makita 2.4 słabo sobie radziła.
Wiercenie zajęło 1 dzień.
Efekt jest.
[img][Obrazek: ac737be306c8fb94.jpg][/img]
Udało się zrobić pierwsza część  jutro gramole za wykop i odkruszam resztę
.
Odpowiedz
#20
A nie gadałeś z kamieniarzem?
Dobry fachman z branży prawdopodobnie poradziłby sobie przy pomocy kilku stuknięć młotem...
Ot po prostu ogarnąłby skałę i jej przełam
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu