Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odwodnienie budynku
#1
Witam.
 Mam pytanie o odwodnieniem budynku ponieważ w którymś z filmów Pan Łukasz mówił że budowa domu "Lustrzane odbicie Myślibórz al.Jabłonkowa" jest usytuowana na terenie gliniastym, więc zastanawiam się czy woda nie będzie "stać" pod ścianą fundamentu, czy inwestor planuje np: drenaż opaskowy bądź inną metodę odwodnienia terenu, mam podobny problem ze swoją działką i interesuje mnie wasza opinia, rady i spostrzeżenia. 
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Nikt się nie orientuję w temacie drenażu itp nikt nic nie napiszę a szkoda bo ciekawi mnie co zrobić z takim terenem gdzie woda na wiosnę stoi kałużami czy dosypanie ziemi czy jakiegos typu drenaż
Odpowiedz
#3
Ja mam podobną sytuację. W sobotę sprawdzałem i wodę mam już na 70cm (razem z humusem). Gliny raczej nie ma chociaż nie wykluczone że może się pojawić. Jak na razie we własnym zakresie w miarę możliwości oczyszczam pobliskie rowy i dreny aby to lepiej schodziło ale w tym roku jest dużo wody i boję się że będzie problem z rozpoczęciem budowy. Zastanawiałem się nad drenażem właśnie ale znów kilka osób powiedziało mi że oni lali fundamenty w wodę i do tej pory nic się nie dzieje. Na wiosnę zapewne te fundamenty stoją w wodzie a z początkiem lata ta woda opada i tak co roku.
Ale czy to jest dobre rozwiązanie? Nie wiem
Mamy "0"  Cool

A to nasza budowa:
Odpowiedz
#4
No mi też mi się wydaje że to źle wpływa na fundament mam nadzieję że może poradzi ktoś kto z tym problemem się borykał w przeszłości
Odpowiedz
#5
Spokojnie robisz drenaż i po rogach studzienki drenarskie. Pamiętaj zlecić badanie gruntów przed budową! Abyś nie wdepnął na minę. Pomyśł może o pracach ziemnych w najlepszym momencie dla tego gruntu tzn kiedy wody w nim jest jak najmniej . Prace beda latwiejsze. Możesz też pochylić się nad płytą fundamentową. Jednak wszystko zależy od gruntu.
Odpowiedz


#6
Teraz mogę już się wypowiedzieć ze swojego doświadczenia.
Fundamenty laliśmy na koniec lipca gdy woda gruntowa była najniższa. W tym momencie podniosła się ona jakieś 25cm (na chwilę obecną cały spadek z działki mamy na dom).
Wtedy narzekaliśmy na upały i na to że i tak późno zaczęliśmy dom (niestety nie dało rady inaczej) ale z perspektywy czasu - trafiliśmy na odpowiedni moment Smile
Na wiosnę planujemy drenaż wokół domu. Dobrze by było zrobić to teraz puki nie jest jeszcze od zewnątrz obsypane ale niestety nie wszystko na raz...
Gdybym miał budować od nowa - kłonił bym się na płytę fundamentową (w naszym projekcie ponad 130mb fundamentów).
Mamy "0"  Cool

A to nasza budowa:
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu