Ocena wątku:
  • 4 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 28 - Zasyp fundamentów od zewnętrznej strony. . 23.02.2017 Full HD
#1
Witam.

Dziś do południa była fajna pogoda, wietrzna, i naprawdę przesuszyło mokry grunt. Był to efekt ostatnich kilku dni, gdzie pogoda była delikatnie mówiąc niesprzyjająca do pracy na zewnątrz.

Wczoraj późno po południu skontrolowałem i zmarzlina była już niewielka, więc decyzja o tym, że w dniu dzisiejszym spróbujemy zasypać fundamenty na zewnątrz, aby całość była już przygotowana. Dzięki temu w dowolnym momencie jak trochę podeschnie będę mógł zasypywać środek i zawwibrować całość.
Praca koparki w dniu dzisiejszym to 3,5h. W tym czasie całość została obsypana na zewnątrz, lecz nie była dokładnie równana z uwagi na pogodę i padający od kilku godzin deszcz, który skutecznie utrudniał prace.
Jeśli w tym momencie koparka zaczęła by wrzucać piasek do wnętrza fundamentów, i jeździć po świeżo usypanej mieszance gliny z ziemią to efekt był by taki, że porobiła by tylko wielkie koleiny.
Jutro rano ocenię czy wogóle warto fatygować sprzęt do tego aby zasypać środek. Nie chcę zrobić na budowie kolein, które po zaschnięciu gliny będą spora przeszkodą do poruszania się po budowie.
Na razie zapowiada się, że będzie lipa bo deszcz w ogóle nie odpuszcza.

Tak więc sobie odpuściliśmy prace kosmetyczne. Teraz pozostało mi czekać na podeschniecie powierzchni aby zasypać całość na dwa razy. Przy pogodnie praca ta zamknie się w jeden dzień. Zasyp do połowy wysokości ściany i zawibrowanie całości skoczkiem, następnie dosypanie prawie do pełna i ponownie zawibrowanie.

Tak jak mówiłem wczoraj, na budowie pod lasem poważna awaria dźwigu, który mimo tego, że stoi na placu budowy nie jest sprawny. Czekam tylko na info od inwestora, że wiązary gotowe i spadamy na tamtą budowę. W miedzy czasie zawieźliśmy rusztowania aby ten element mieć już za sobą.

Pozdrawiam i namawiam do zakładania dzienników ze swoich budów Wink





[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_10.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_11.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_12.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_13.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_14.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_15.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_02_23_16.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Nie masz obawy co do linii wysokiego napięcia w okolicach Twojej działki? Pytam bo mam upatrzoną działke z podobnie przeprowadzona linią.
Odpowiedz
#3
To akurat średnie, ale nie mam obaw Smile
A jak już chapniesz działkę z linią to się odezwij, podpowiem, jak wyrwać od operatora tyle ile się da Smile Linia musi "iść" po twojej działce.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#4
Nie dajemy żadnej tej ja to nazywam folii bąbelkowej od strony styropianu jak to się nie raz widzi?
Odpowiedz
#5
(23.02.2017, 22:45)Łukasz napisał(a): To akurat średnie, ale nie mam obaw Smile
A jak już chapniesz działkę z linią to się odezwij, podpowiem, jak wyrwać od operatora tyle ile się da Smile Linia musi "iść" po twojej działce.

Możesz zdradzić jak to zrobić?
Ja oprócz wysokiego napięcia mam jeszcze główną magistralę gazociągu przesyłowego z Ukrainy.
Odpowiedz


#6
(24.02.2017, 07:51)danmaz napisał(a): Nie dajemy żadnej tej ja to nazywam folii bąbelkowej od strony styropianu jak to się nie raz widzi?

Łukasz omawial na filmie zastosowanie folii babelkowej.....
Odpowiedz
#7
Marcinur jak to jest tak jak piszesz wysokie napięcie, to na mój stan wiedzy nie dostaniesz pozwolenia na wybudowanie niczego pod tą linią z przeznaczeniem na stały pobyt ludzi, a co za tym idzie dom bezpośrednio pod taką linią stać nie może.
Odpowiedz
#8
(28.02.2017, 15:42)MMichał napisał(a): Marcinur jak to jest tak jak piszesz wysokie napięcie, to na mój stan wiedzy nie dostaniesz pozwolenia na wybudowanie niczego pod tą linią z przeznaczeniem na stały pobyt ludzi, a co za tym idzie dom bezpośrednio pod taką linią stać nie może.

Na szczęście działka ma ponad 2,5 ha więc mam możliwość odsunięcia się od linii WN.
Odpowiedz
#9
(24.02.2017, 07:51)danmaz napisał(a): Nie dajemy żadnej tej ja to nazywam folii bąbelkowej od strony styropianu jak to się nie raz widzi?
W zależności od jakości materiału zasypowego można dać lub nie. Przy wykorzystaniu gruntu rodzimego (występują w nim duże kamienie, gruz) przy zasypywaniu warto dać ustawiając folię "płaską" stroną do izolacji. W odwrotnej sytuacji wypustki w folii mogłyby wbić się w izolację prowadząc do jej uszkodzenia/przerwania.
Odpowiedz
#10
(23.02.2017, 22:45)Łukasz napisał(a): To akurat średnie, ale nie mam obaw Smile
A jak już chapniesz działkę z linią to się odezwij, podpowiem, jak wyrwać od operatora tyle ile się da Smile Linia musi "iść" po twojej działce.

Panie Łukaszu mam ten problem i prosze o rade.....tylko ja mam ten minus ze 5 lat temu podpisalismy zgode na modernizacje tej linii(wymiana starych słupów na nowe)i miala isc w tym samym miejscu.....
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu