Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 26 - Izolacja przeciwwilgociowa typu "dysperbit" na gotowo . 14.02.2017 Full HD
#1
Witam po kilku dniach Smile

Pogoda niestety uniemożliwiała pracę i zająłem się innymi sprawami. Dziś jednak wykonaliśmy izolację przeciwwilgociowa na gotowo. Teraz czas na zasyp fundamentów. Problemem zasypu strony zewnętrznej jest zmarznięty grunt na hałdach, który po prostu mógłby uszkodzić warstwę z uwagi na bryły gliny. Zobaczę jak to będzie wyglądało jutro z rana gdyż dzisiaj u nas odpuściło totalnie i zaczęło wszystko pływać dookoła.
Również rozważam zasyp w pierwszej kolejności wnętrza piaskiem. Jeśli się na to zdecyduję to będzie to również świadoma decyzja i ja biorę odpowiedzialność, jeśli jednak coś by się wydarzyło. Choć nie wydaje mi się, że jednak przy nadal niskich ścianach mogło się coś wydarzyć. Mówię tu oczywiście o uszkodzeniu ścian fundamentowych.
Zawsze robiłem to oczywiście w pierwszej kolejności od zewnątrz i dopiero środek. Dlaczego w ogóle rozważam taka możliwość? bo uczestniczyłem nie raz przy rozwiązaniu, które rozważam, czyli pierw środek.
Dodać muszę, że miałem okazję widzieć nie jednokrotnie jak ściana została uszkodzona, z tym, że każdorazowo było to na ścianach wysokich.
Wracając do samej izolacji jak widać na załączonym filmie środek po kilku godzinach odparował wilgoć w takim stopniu, że nie zaciągała się nawet jego powierzchnia. Połączenie ławy ze ścianą każdorazowo smaruję solidnie jeszcze raz po pomalowaniu całości.

Na filmie omówiłem w jaki sposób ja wykonuję instalację sanitarną pozioma domu. Robię całość dopiero po zasypaniu i zawibrowaniu całości.m Już po wyrównaniu powierzchni pod chudziaka. Wtedy w zbitym piasku wykonuje wykop pod instalacje na głębokość jej spodniej części, i następnie jest układana, ustawiona aby był spadek, i dopiero całość zostaje zasypana i ręcznie ubity piasek nad infrastrukturą. Mechaniczne wibrowanie prawie na pewno spowoduje uszkodzenie tego co przed momentem ułożyliśmy i zmontowaliśmy.

Jeśli ktoś ma możliwość i skład firmy PIPE LIFE to namawiam do zakupu materiałów na kanalizę właśnie tam, z uwagi na to, że jest po prostu taniej. Firma ta jest dostawca np dla Castoramy.
Postaram się zrobić małe porównanie cen z obu miejsc, o których wspomniałem.
Poniżej materiał z dnia dzisiejszego.







Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Czy ta rura PE do przyłącza wody będzie przedłużana czy jej długość wystarczy do miejsca przyłącza. Pytam, bo wygąda na krótką...

Widziałem, że w Twoim projekcie jest bardzo fajny projekt kanalizy czyli podane są osie rur wychodzących. Czy każdy projekt zakupiony na rynku tak ma, co jeżeli nie jak wtedy wykonuje się taką kanalizacje. Mierzy się gdzie będą ścianki działowe i robi po swojemu czy musi być jakiś projekt?

O jakim klinkierze mowa w filmie? Czy inwestor planuje wykończyć elewacje klinkierem klejonym do styropianu?

Czy nie warto już na tym etapie zrobić przepustu dla np. kabli elektrycznych od strony tarasu, ogrodu? Przykładowo mi się marzy 'domek ogrodnika' za domem gdzieś w rogu działki no i oczywiście prąd by się tam przydał. Czyli na etapie robienia instalacji elektrycznej można by było puścić kabel od skrzynki w domu, przez dom i wpuścić do tego przepustu i odpowiednią jego ilość zostawić tam od zewnątrz. Czy dobrze kombinuje? Wink

Twój sposób wykonywania kanalizy oczywiście na wielki plus. Dziwie się ludziom którzy godzą się na ułożenie kanalizy a dopiero później zasypywanie i wibrowanie..

Czekam na filmik o poziomowaniu! Sam pisałem o laserach itp. ale powiem szczerze, że nawet prywatny inwestor może kupić używany niwelator ze statywem, a po budowie go odsprzedać..
Ciekaw jestem czy Twój pomagier będzie biegał z łatą czy miarką drewnianą Smile

Pozdrowienia ze Śląska
ps. szkoda, że w tamtym roku nie wiedziałem nic o Twojej działalności, bo jechałem nad morze (Dziwnów) i napewno bym odbił na chwile z trasy Smile
Odpowiedz
#3
Ja natomiast mam pytanie odnośnie malowania dysperbitem. Na tej budowie cała ściana fundamentu będzie w ziemi, dlatego malujesz dysperbitem całość. Na innej budowie widziałem, że zamalowana byął tylko część, a mały fragment był bez, ponad poziom gruntu. W jaki sposób odcinasz prosta linię dysperbitu od fragmentu niezamalowanego? Jakieś taśmy maskujące?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu