Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 23 - Przepusty pod kable, izolacja p.wilgociowa 04.02.2017 Full HD
#11
Ustosunkuje się spokojnie Wink

sorry za jakość, lecz na szybko wycinki z filmu.


[Obrazek: 1a.jpg]

[Obrazek: 2a.jpg]

[Obrazek: 3a.jpg]

[Obrazek: 4a.jpg]

[Obrazek: 5a.jpg]

[Obrazek: 6a.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#12
I tyle siatki poszlo na zmarnowanie:-) ale czego to sie nie robi dla doswiadczenia:-)
Odpowiedz
#13
i tak każdy sposób będzie lepszy niż to chociaż facet używa ulepszaczy
https://www.youtube.com/watch?v=mASEGQ8RZoE
Odpowiedz
#14
Ten fachowiec nie zrobilby przepustow. Nie wie co to mufa

https://youtu.be/9RPWysCMo3g
Odpowiedz
#15
I czy ten eksperyment pokazał, że sposób 2 jest lepszy od 3, albo na odwrót?
Odpowiedz


#16
Bo tu chodzi o to rozwarstwienie..i nie mam pojecia po jakim czasie ono wystepuje..z tego co pisal Pan Tomkop widoczne jest on przy wyzszych temperaturach otoczenia...bo to ogolnie ciekawy temat i tez chcialbym znac na to wszystko odpowiedzi...bo jesli dobrze "rozumuje" i jesli takowe rozwarstwienie mialoby miejsce to przy elewacji domu..pozniej moglaby odpadac farba???hmm..czy zle mysle?hmm Teraz musialby wypowiedziec sie kolega Tomkop:-)
Odpowiedz
#17
Rozwarstwienie moze nastapic w momencie nalozenia pierwszej warstwy i zbyt dlugiej przerwy przed nalozeniem drugiej. Pogoda ma o tyle znaczenie, ze w wyzszych temp. trzeba wykonac to szybko bez przestojow miedzy warstwami. Jesli pierwsza warstwa podeschnie to nalozenie drugiej moze sie zakonczyc wlasnie rozwarstwieniem obu warstw miedy ktorymi jest wtopiona siatka. Jak ktos wie co robi to tego uniknie a wynika to z doswiadczenia. Rozwiazanie z jedna warstwa na kleju jest bezpieczniejsze dla osob niedoswiadczonych ale jednoczesnie trudniej sie taka warstwe wyrownuje.
Odpowiedz
#18
Ogolnie mozna sie posmiac z niektorych filmikow ale osobiscie balbym sie zatrudniac firmy zewnetrzne albo deweloperow do budowy domu...bo niektorzy to takie maniany odwalaja ze szok.. w nowych domach u moich znajomych mury popekane etc etc..to juz wole sam troche poczytac, poszperac i wolniej mi to zajmie robienie poszczegolnych rzeczy ale bede wiedzial co i jak i pozniej spal spokojnie:-)

Yhmmmm mi osobiscie najbardziej pasowalby sposob Pana Lukasza..( nalozyc klej , siatka i klej) to rozumiem Panie Macku ze nie mozna pozwolic aby klej wysechl za mocno tylko lekko podsechl? yhmm to jesli robilbym to w lipcu to bedzie dosyc goraco..i wtedy nie obskocze 4 scian..to wtedy mysle ze 1 sciane fundamentowa obskocze i wtedy zobacze czy klej juz zwiazal i bede lecial 2 warstwe...Dzieki za objasnienieSmile
Odpowiedz
#19
Rozwarstwienie może ale nie musi nastąpić, p.Łukasz robi to w niskich temperaturach i klej w drugiej warstwie trafia na wilgotne podłoże i nie schnie szybko bo woda ma czas na hydratację czyli tzw uwodnienie, związanie.

Prosty przykład, wziąć , nałożyć klej na dużym słońcu, lub podsuszyć suszarką lub opalarką, zmieni się w luźny materiał, piaszczysty bo zamiast związać, woda odparowała i nie nastąpiło wiązanie czyli to co chcemy uzyskać np.podczas pielęgnacji betonu!!!!

Taki fundament śmiało można nakładać grzebieniem najlepiej 12mm., mamy dużo czasu, siatka idealnie wchodzi, wtapia się, nie dotyka styropianu bo nie powinna!!!, dokładnie tak jak zbrojenie w ławie nie powinno dotykać podłoża!!!

Czemu większość zaciąga na 2 razy? hmm,
1. Bo ładniej wygląda co nie jest wymagane bo na to idzie w miejscach widocznych tynk, który to zakryje.
2. Bo druga warstwa rzadką zaprawą idzie szybko , kolejny błąd bo nie dość, że bardzo trudno bez siatki położyć 3mm to jeszcze robi się rzadszą zaprawę przekraczając maksymalna ilość wody.
3. Bo słońce świeci i jest ciepło a zaprawa przysycha czasami w ciągu mniej niż minuty! i zaczyna się rolować podczas próby połączenia. Rozwiązaniem jest większa liczba ludzi i praca bez przerw, optymalnie 4 osoby lub więcej w zależności od powierzchni.
trzeba mieć przygotowane pocięte siatki a nie z rolki, dużo kleju itp.
4. Bo nie używa się grzebienia oraz profesjonalnego liścia np.firmy marshalltown, a to bardzo ułatwia,
5. Nie należy zacierać całego pasa siatki tylko zakończyć przed końcem łączenia, wtopić drugą siatkę w nie zatartą jeszcze pierwszą i dopiero wtedy zacierać całość. Wszystko wymaga dużego doświadczenia i koordynowania ale zapewniam was, że jedna warstwa 3-5 mm jest super twarda i jednolita a palcem bardzo trudno zrobić dziurę i ugięcie.
Jak będę w miejscu zamieszkania to zrobię zdjęcia rozwarstwionego kleju. W jednym miejscu jest klej położony na gładko na 2x i pomalowany farbą , drugie miejsce na sklepie budowlanym! to chyba odpadający tynk akrylowy.
6. Bo bierze się 45 zł za m2 elewacji (styro, siatka, tynk) a jest to warte przy poprawnej technologii co najmniej 65 zł wzwyż.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#20
(05.02.2017, 13:27)Łukasz napisał(a): Hej. Po prostu zostawiam puste miejsce w ścianie w miejscu gdzie będzie do domu przeprowadzony będzie kabel energetyczny.
Generalnie to miejsce będzie wyznaczone w momencie adaptacji, na projekcie zagospodarowania terenu. Taka sama sytuacja dotyczy kanalizy, i jej wyjścia z budynku. Projekt projektem, lecz każdorazowo musi to zostać dostosowane do danej lokalizacji.
Jak już Masz projekt zagospodarowania terenu to jesteś zobowiązany  wpiąć się w instalacje tak jak na projekcie , czyli miejsce skrzynki elektrycznej, którą postawi zakład, który będzie zaopatrywał dom w energię.

A po co dałeś dwie rurki? Tak się generalnie robi przyłącze energetyczne?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu